„BBC World Service“ 25 šalyse atlikta apklausa atskleidė ganėtinai skirtingus turtingų ir besivystančių šalių požiūrius į ekonomiką, praneša BBC. Turtingų šalių vartotojai nusiteikę gana pesimistiškai, tuo tarpu besivystančių šalių – optimistiškiau. Tai atskleidžia netolygų atsigavimą po neseniai vykusios globalinės recesijos.
Sociologijos kompanija „Blobescan“ apklausė daugiau nei 25 tūkst. žmonių. Japonija, Prancūzija ir Didžioji Britanija į ekonomiką žvelgia ypač liūdnai. Labai mažas procentas apklaustųjų tikisi geresnių laikų, daugiau nei pusė – sunkių.
Vokietijoje 36 proc. respondentų tiki, jog ateis geri ar beveik geri laikai. Tačiau net ir šioje šalyje optimistus pralenkė tie, kurie mano, jog ateityje jų laukia ir geri, ir sunkūs laikai.
Remiantis apklausos rezultatais, beveik kiekvienoje besivystančioje šalyje optimistiškai nusiteikusių gyventojų buvo daugiau nei pesimistų. Nigerijoje daugiau nei 70 proc. respondentų tikisi gerų laikų. Panašūs rezultatai buvo ir Kenijoje bei Egipte.
Tačiau Pakistane pesimistų skaičius buvo didesnis. Rusijoje, Čilėje ir Ekvadore optimistai vos pralenkė pesimistiškai nusiteikusius gyventojus.
Toks požiūrių skirtingumas parodo neseniai vykusius pokyčius ekonomikos srityje – stiprų ekonomikos augimą daugumoje besivystančių šalių bei ekonomikos vangumą turtingose šalyse.