Stebisi naujai statomais daugiabučiais: taip lipdomi „šiuolaikiniai frankenšteinai“?

Sostinėje, kaip ir visoje Lietuvoje, pastaruoju metu kylant naujiems nekilnojamo turto (NT) objektams, kai kurie miestiečių akį patraukia labiau nei kiti. Į naujienų portalą tv3.lt kreipęsis skaitytojas susidomėjo naujai kylančiais daugiabučiais viename sostinės rajonų.  

3

Vyras pastebėjo, kad naujai statomi namai „klijuojami“ iš skirtingų medžiagų ir susidomėjo, ar tik statytojai nebando sutaupyti būsimų gyventojų gyvenimo kokybės sąskaita. Tuo metu projektą statančios įmonės atstovai patikina, kad toks statybų būdas – įprasta praktika.

Užkliuvo „frankenšteinai“

Į naujienų portalą tv3.lt besikreipusiam vilniečiui pro akis neprasprūdo, jo teigimu, neįprasta praktika – tai, kad to paties naujai statomo namo pirmi aukštai yra iš plytų, o viršutiniai – iš blokelių.

„Kaip pilietiškas Vilniaus miesto gyventojas negaliu nepasidalinti šia istorija, nes statant dar papildomus du aukštus ant minėtų skirtingų statybinių medžiagų, gali prisišaukti ir nelaimę. Juk poliai ir pamatai daryti taip pat tam tikrai apkrovai.

Machinacija, siekiant tik pelno, negalvojant apie pirkėją“, – įtarinėjo naujienų portalo tv3.lt skaitytojas.

Vyras sako į žiniasklaidą kreipęsis, nes „tiesiog norisi parodyti, kaip lipdomi šiuolaikiniai frankenšteinai“.

„Porą aukštų stato silikatinėmis plytomis, kitus du paprasčiausiais blokeliais. Pagrindinis tikslas, turbūt, kuo labiau atpiginti projektą, negalvojant apie būsimą pirkėją.

Skelbimų apie parduodamus butus nėra, nenorint rodyti pačių statybų eigos. Deja, pabaigoje nukentės pats klientas, nes vienuose aukštuose bus vienokia garso izoliacija, kituose – kitokia, skirtingos medžiagos pasižymės ir kitokiomis fizikinėmis savybėmis“, – spėliojo vilnietis.

Tai – įprasta praktika

Vis dėlto projektą statanti įmonė „Rinvesta“ sako, kad tokia praktika, kai namas statomas iš skirtingų medžiagų, įprasta.

„Medžiagos projekto statybai yra naudojamos pagal atestuotų konstruktorių parengtus projekto sprendinius. Kadangi apatiniams aukštams tenka didesnės apkrovos, todėl parenkamos atitinkamos medžiagos“, – komentuoja įmonė.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnietį nustebino „frankenšteinai“

Saugumui pavojaus nekelia

Visgi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, dar žinoma kaip Statybos inspekcija, atkreipia dėmesį, kad šiuo konkrečiu atveju institucijai nėra žinoma, koks mūras buvo numatytas statinio projekte, kuriam išduotas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).

Taip pat nežinoma, ar buvo keičiami statinio projekto sprendiniai, sako inspekcijos atstovė.

„Bendruoju atveju pastatas turi būti suprojektuotas ir pastatytas taip, kad per ekonomiškai pagrįstą statinio naudojimo trukmę pagal jo naudojimo paskirtį atitiktų nustatytus esminius statinių reikalavimus.

REKLAMA

Daugiabutis gyvenamas namas, kaip ir kiti pastatai, kuriems privaloma rengti statinio projektą, turi būti statomas pagal projektą, kuriam buvo išduotas SLD. Statinio projektuotojas, pasirašydamas parengtą statinio projektą, prisiima atsakomybę, kad statinio projektas atitinka įstatymų, kitų teisės aktų, privalomųjų statinio projekto rengimo dokumentų nuostatas“, – paaiškina inspekcija.

Tačiau, jei statinio projekte, kuriam buvo išduotas SLD, sienoms numatomas naudoti plytų mūras, o statybos eigoje nuspręsta laikančias sienas konstruoti iš blokelių, taip statyti – galima.

„Sukuriant ne blogesnes savybes turinčią konstrukciją, dažnu atveju iki statybos užbaigimo pradžios pakanka pataisyti statinio projekto dokumentus, išleidžiant šių dokumentų naują laidą. Projekto dokumentų keitimus taip pat privalo pasirašyti projektuotojas“, – paaiškina statybos inspekcija.


Rašyti komentarą...
T
Teisibe
2021-07-24 12:22:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai musu geroji valdzia stato tems juodukams pabegialiams emigrantams naujus butus nes nesolidu giventi sveciams palapinesia o ir neuzkalnu ir ziema ateis juk juodi rubiroidai susals dar juk cia ira kuriama geroves valstibe bilekam tik ne Lietuvos zmogui GIEDA!!!
Atsakyti
-5

l
lietuvis
2021-07-24 17:13:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodėl slaptai,kodėl mūsų žeme vaikšto kitatikiai teroristai? Senukuose Kaune vaikšto migrantai su visu lizdu ,paskui save,visą šeimyną jau vedžiojasi su savim.Pramonės pr.maximoje dar du jauni vyrai vaikšto.Tai kiek jau jų paleista į mūsų miestus?Kodėl nėra informacijos iš valdžios?
Atsakyti
-2

r
rimantas47
2021-07-24 16:22:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiems gangsberginiams ant mūsų nusisvilpt.Zodziu už žando neišlaiko,mat reikia pasirodyti diplomatų,o pasekmės ant Lietuvos žmonių pečių,savo nuosavus lektuvus laiko paruošę,maža kas,tai greit į Tenerife.O jūs koldūnai tratinkites su juodaodžiais
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų