• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus diskusijoms, kad nacionalinio stadiono Vilniuje operatoriumi galėtų tapti Kauno Dariaus ir Girėno stadioną bei „Žalgirio“ areną valdanti bendrovė „Kauno arena“, sostinės meras Valdas Benkunskas sako, kad būsimas operatorius, pirmiausia, turės atliepti vilniečių sportininkų interesus.

Prasidėjus diskusijoms, kad nacionalinio stadiono Vilniuje operatoriumi galėtų tapti Kauno Dariaus ir Girėno stadioną bei „Žalgirio“ areną valdanti bendrovė „Kauno arena“, sostinės meras Valdas Benkunskas sako, kad būsimas operatorius, pirmiausia, turės atliepti vilniečių sportininkų interesus.

REKLAMA

„Miestiečių interesai čia turi būti pirmoje vietoje, todėl kaip meras visada kartosiu, kad naujoje sporto infrastruktūroje Vilniaus profesionalūs klubai turi jaustis kaip namuose, o ne svečiuose“, – BNS sakė V. Benkunskas.

Jo teigimu, šiuo metu didžiausias prioritetas yra skiriamas nacionalinio stadiono vystymui, o sprendimai dėl operatoriaus bus priimami artėjant statybų pabaigai.

REKLAMA
REKLAMA

„Formaliai ateityje sprendimą dėl operavimo, kaip pagrindinė koncesijos akcininkė, priims Arvydo Avulio vadovaujama įmonė („Hanner“ – BNS). Scenarijų dėl operavimo gali būti įvairių, jie bus svarstomi artėjant statybų pabaigai“, – teigė meras.

REKLAMA

„Egzistuoja Kauno ir Vilniaus sindromas“

Tuo metu nacionalinio stadiono Vilniuje vystymą perėmusios nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Hanner“ savininkas ir vadovas Arvydas Avulis BNS patvirtino, kad derasi su „Kauno arena“ dėl projekto valdymo, tačiau nurodė, kad diskusijos vyksta ir su kitomis įmonėmis.

„Įmonė „Kauno arena“ yra koncesijos sutarties šalis – ji turi 1 proc., tai ji čia buvo, yra ir bus. Kyla daug emocijų, ar tikrai sporto kompleksą Vilniuje turi valdyti „Kauno arena“ ir ar Vilniaus sporto klubai turėtų mokėti „Kauno arenai“, tačiau norėčiau pažymėti, kad „Kauno arena“ yra profesionalus rinkos dalyvis ir gali dalyvauti, bei jie ir dalyvauja. Mes su jais bendraujame ir deramės, bet taip pat diskusijos vyksta ir su kitomis kompanijomis“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

A. Avulis neįvardijo, su kokiomis įmonėmis vyksta diskusijos, tačiau nurodė, kad tarp jų yra ir Vilniuje veikiančių bendrovių.

Anot jo, šiuo metu sprendimas dėl operatoriaus nėra skubus.

„Mes turime atsižvelgti ir į Vilniaus sporto visuomenės nuomonę, kurie reiškia nepasitenkinimą, kad kompleksą valdytų „Kauno arena“. Tai čia nėra paprastas klausimas, bet jis nėra skubus. Mes dabar turime susikoncentruoti į stadiono statybą, o pasirinkti operatorių turime daugiau nei dvejus metus“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Operatoriaus klausimas dar neuždarytas, jis bus sprendžiamas. Atsižvelgsime į visų nuomones, interesus“, – pridūrė A. Avulis.

„Hanner“ vadovo teigimu, visą sporto kompleksą valdytų vienas operatorius.

„Arenos valdymas gali duoti kažkiek pelno, o iš stadiono valdymo gauti pelno, manau, gali būti labai sunku. Geriau, kad būtų vienas operatorius. (...) „Kauno arena“ tuo ir yra patraukli, nes ji turi patirties, žino, kiek pelno ar nuostolio gali duoti stadionas ir arena – atrodo tikrai profesionaliai. Bet, aišku, egzistuoja Kauno ir Vilniaus sindromas“, – BNS teigė A. Avulis.

REKLAMA

Atnaujintos statybos

BNS rašė, kad birželio pabaigoje „Hanner“ baigė derybas su „BaltCap“ dėl projekto perėmimo, taip pat susitarė su statybų įmone „Naresta“ dėl darbų atnaujinimo.

Sutarta, kad „Naresta“ už 70 mln. eurų statys pagrindinį stadioną, dvi futbolo aikšteles bei visos teritorijos magistralinius inžinerinius tinklus. Šiuo metu statybos jau atnaujintos.

REKLAMA

Liepos pradžioje „Hanner“ vadovas A. Avulis pranešė susitaręs ir su statybų bendrove „Kalvasta statyba“, kuri už 47,5 mln. eurų vykdys antro, trečio ir ketvirto etapo darbus, tarp kurių – ir arenos statybos.

Pagal susitarimą „Hanner“ už vieną eurą išpirko projekto koncesijos įmonės „Vilniaus daugiafunkcinis kompleksas“ akcininkės „Venetus Capital“ akcijas ir grąžino beveik pusę fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ koncesininkei suteiktos 6 mln. eurų paskolos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Avulis BNS sakė, kad bendrovė taip pat padengs „BaltCap“ skolas kitiems rangovams, kurios siekia apie 4 mln. eurų.

Gegužės pabaigoje Europos Komisija (EK) galutinai pritarė nacionalinio stadiono koncesijos sutarties pakeitimams – pagal ją numatyta suteikti valstybės pagalbą projektui.

Vilniaus miesto taryba pernai rugpjūtį pritarė koncesijos sutarties pakeitimams – pakeitus rizikų pasidalijimą, projektas savivaldybei ir valstybei kainuos apie 155,1 mln. eurų.

Vilniaus savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su įmone „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ 2021 metų spalį pasirašė 25 metų trukmės koncesijos sutartį, o statybas 2023 metų rudenį „Naresta“ jau buvo pradėjus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų