• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Interneto amžiuje lyginti savo ir aplinkinių pasiekimus karjeros bei asmeninio gyvenimo srityse tapo kur kas paprasčiau. „Facebook“, „instagram“ bei „twitter“ vartotojai kasdien paviešina mažesnes ar didesnes asmenines pergales.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto Kalifornijos universiteto psichologijos profesorė Sonija Liubomirsky „The New york Times“ publikuotame straipsnyje tvirtina, kad pernelyg dažnas lygiavimasis į aplinkinius kai kuriuos asmenis verčia jausti nuolatinį nepasitenkinimą. Draugų bei pažįstamų būryje visada atsiras žmogus, kuris lenks jus nors vienu žingsniu. S. Liubomirsky tyrimo rezultatai atskleidžia liūdnų žmonių polinkį perdėtai rūpintis savo veiklos rezultatais ir lyginti juos su kitų žmonių pasiekimais.

REKLAMA

Mokslininkė tyrė žmonių reakciją į jų darbo vaisių įvertinimą. Iš prigimties laimingi eksperimento dalyviai jautė pasitenkinimą visais atvejais, kai jų darbas būdavo įvertinamas teigiamai. Jų netrikdė geresni kitų dalyvių pasiekimai.

Tuo tarpu nelaimingi žmonės jausdavo itin didelį pasitenkinimą, kai iš visos grupės tik jiems pavykdavo sulaukti teigiamo įvertinimo, o puikus įvertinimas bendrame gerų rezultatų kontekste sukeldavo tik menką pasitikėjimo savimi ūgtelėjimą.

Didžiausią nuostabą sukėlė nelaimingų žmonių požiūris į prastus asmeninius rezultatus, kuomet jų kolegos pasirodydavo dar prasčiau. Tokia įvykių tėkmė nelaimingiems žmonėms suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis nei laimingiems eksperimento dalyviams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų