REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo koronaviruso nukentėjusių ir remiamų veiklų sąrašas piktina dalį amatininkų, nes remiami ne visi – pasigendama keramikų, kvepalų ir muilo gamintojų veiklos. Amatininkų asociacijos reikalauja paaiškinimų ir prašo į nukentėjusių sąrašą įtraukti visas amatininkų veiklas, nes visų jų galimybės veikti šiuo metu yra apribotos vienodai.

Nuo koronaviruso nukentėjusių ir remiamų veiklų sąrašas piktina dalį amatininkų, nes remiami ne visi – pasigendama keramikų, kvepalų ir muilo gamintojų veiklos. Amatininkų asociacijos reikalauja paaiškinimų ir prašo į nukentėjusių sąrašą įtraukti visas amatininkų veiklas, nes visų jų galimybės veikti šiuo metu yra apribotos vienodai.

REKLAMA

Amatininkų asociacijos „Kūrėjų meistrų respublika“ vadovo Aivaro Norbuto išplatintame atvirame laiške Socialinės apsaugos ir darbo bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų, taip pat Vyriausybės, klausiama – kur vyriausybės išleistame nukentėjusių veiklų įsakyme logika?

„Įsakyme yra nemažai apribotų veiklų, iš viso 41, bet tikrai ne visos. Toli gražu ne visos. Ir ten tikrai nėra tokių veiklų kaip „Keraminių buities ir puošybos gaminių bei dirbinių gamyba“, “Kitų porcelianinių ir keraminių gaminių bei dirbinių gamyba” bei „Kvepalų ir tualeto priemonių (muilo) gamyba“.

REKLAMA
REKLAMA

Užtai yra „Variklinių transporto priemonių ir motociklų didmeninė ir mažmeninė prekyba bei remontas“ (čia, kaip suprantu, autoservisai?), „Nekilnojamojo turto operacijos“ , „Veterinarinė veikla“ – ko gero, labiausiai pandemijos paveiktos veiklos?” – ironiškai kreipimesi į valdžios institucijas klausia A. Norbutas.

REKLAMA

„Kūrėjų meistrų respublikos“ vadovas laiške atkreipia dėmesį, kad keramikai bei kvepalų ir tualeto priemonių gamintojai yra lygiai tokie pat meistrai-amatininkai, kaip odininkai, siuvėjai, juvelyrai, medžio meistrai, mezgėjai, kurpiai – tie, kurie yra apribotų pandemijos metu veiklų sąraše.

„Keramikai bei kvepalų ir tualeto priemonių gamintojai lygiai taip pat neteko galimybės parduoti savo gaminių mugėse, iš ko jie ir pragyvendavo. Tai kodėl juos, keramikus ir muilininkus, kaip raupsuotuosius, atskyrė nuo visų?“ – institucijų paaiškinimo reikalauja amatininkų asociacijos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Vargu ar galime įtraukti į sąrašą“

Amatininkų asociacijos teigimu, ministerijoms ir Vyriausybei siųstas buvo ne vienas prašymas atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją ir ją keisti, bet konkrečių atsakymų amatininkai iš institucijų negavo.

„Galutinai mus, meistrus, „pribaigė“  ir šio laiško – nevilties šauksmo – atsiradimą inicijavo Ekonomikos ir inovacijų viceministro Vytauto Šilinsko atsakymas Irenai Kaklienei, mūsų asociacijos narei, kuri savais kanalais bandė tą reikalą judinti“, – prideda A. Norbutas.

A. Norbuto pasidalintame viceministro atsakyme amatininkų asociacijos narei teigiama, kad nukentėjusių veiklų sąrašas sudarytas siekiant įtraukti amatus, kuriuos vykdant būtinas kontaktas su asmenimis, kuris šiuo metu draudžiamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei manote, kad kažką įtraukė nepagrįstai, būčiau dėkingas už tokią informaciją.

Dėl Jūsų nurodytų veiklų, vargu ar galime jas įtraukti į sąrašą, nes gamyba nėra apribota. Kita vertus, puikiai suprantu, kad pajamos stipriai krito dėl to, kad nėra kaip parduoti. Jau antrą mėnesį badome įtikinti VMI, kad tokiais atvejais irgi įtrauktų asmenis į nukentėjusių sąrašą. Jau turime pažadą, kad tai padarys (jei apyvarta stipriai krito 2020 metais), bet dar deriname kokia formuluotė turėtų atsirasti įsakyme, kad jiems tiktų ir galėtų tai padaryti“, – laiške amatininkų asociacijos narei rašė Ekonomikos ir inovacijų viceministras V. Šilinskas.

REKLAMA

Atvirame laiške visuomenei ir institucijoms amatininkų asociacijos vadovas nesusilaikė:

„Mielas viceministre, dabar jau kreipiuosi į p. V. Šilinską, ar jūs durnas, ar tokiu apsimetate? Taigi lygiai taip pat, kaip keramikų ir muilininkų, gamyba neapribota ir visų kitų: odininkų, siuvėjų, juvelyrų, medžio meistrų, mezgėjų, kurpių ir t.t. Prašom, gaminkit, dirbkit, kraukit į sandėlį! (...) Juk mes visi negalime parduoti, nes renginiai atšaukti, turgūs uždaryti, susisiekimas apribotas.“ 

Kreiptis reikia individualiai

Ekonomikos ir inovacijų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sako, kad, atsižvelgus į individualiai dirbančiųjų prašymus, kiekvieno savarankiškai dirbančio asmens, kuris nepateko į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skelbiamą nukentėjusių nuo COVID-19 pandemijos sąrašą, atvejis bus vertinamas individualiai.  

REKLAMA

„Taip pat individualiai bus sprendžiami ir dalies savarankiškai dirbančiųjų, kurių veikla nėra ribojama ir jie gali dirbti, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais, atvejai“, – patikslina ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Ministerija prideda, kad atliekant kiekvienos veiklos individualų vertinimą, bus atsižvelgta į 2019 ir 2020 metais gautas pajamas ir dėl paramos rūpintis savarankiškai.

„Individualią veiklą vykdantiesiems reikės kreiptis į Užimtumo tarnybą, kuri priims sprendimą dėl subsidijos skyrimo. Artimiausiu metu planuojami galutiniai sprendimai, numatantys konkrečius terminus ir tvarką, nuo kada prasidėtų individualus vertinimas“, – teigia ministerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų