Siūloma priimti Kelių eismo taisyklių pataisas, kurios suteiktų galimybę besilaukiančioms moterims bei tėvams, auginantiems vaikus iki trijų metų, statyti automobilius specialiai pažymėtose stovėjimo vietose greta prekybos centrų ar kitų visuomeninės paskirties objektų.
Vakar Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos (LiCS) seniūnas Vytautas Bogušis kreipėsi į Premjerą ir Susisiekimo ministrą ragindamas priimti tokius nutarimus.
"Šiuo metu Kelių eismo taisyklės išskiria specialias stovėjimo vietas tik neįgaliesiems. Mano manymu, subjektų, turinčių teisę statyti automobilius specialiose vietose, ratas turėtų plėstis. Besilaukiančios moterys ir mažus vaikus auginantys tėvai taip pat patiria nemažai nepatogumų, ieškodami, kur pasistatyti automobilį prie poliklinikų, Sodros, kitų viešųjų įstaigų ar prekybos vietų.
Ypatingai specialių automobilių stovėjimo vietų šeimai nebuvimas arti "svarbiausių taškų" apsunkina nėščiąsias, kurios privalo tausoti savo sveikatą, o ne įveikinėti joms per didelius atstumus iki automobilių, kurie neretai dar ir būna užstatyti kitų automobilių taip, kad moterims sunku į juos net įsėsti", - pastebi LiCS seniūnas.
Konkrečiai V.Bogušis siūlo sukurti specialų kelio ženklą ir kelio ženklinimą bei transporto priemonės skiriamąjį ženklą, kuris palengvintų parkavimąsi besilaukiančiosioms bei tėvams, auginantiems vaikus iki 3 metų.
"Skiriamuoju nėščiųjų ir tėvų, auginančių vaikus iki 3 metų, ženklu siūlyčiau specialų lipduką, kuris būtų klijuojamas ant automobilio priekinio ir galinio stiklo su galiojimo terminu. Šis terminas galėtų būti nustatomas dviem būdais: pagal pažymą iš gydymo įstaigos apie nėštumą; (likusios savaitės iki gimdymo, plius 3 metai) arba pagal vaiko gimimo liudijimą (iki kol jam sueis treji). Lipduko išdavimą siūlyčiau darytį kuo paprastesnį, t.y. pavesti jį platinti kelioms institucijoms – "Regitrai", savivaldybėms, galbūt net Techninės apžiūros centrams", - teigia V.Bogušis.
Liberalcentristo teigimu, specialaus nėščiosioms ir mažamečius vaikus auginantiems tėvams ženklo praktika taikoma ir kai kuriose Europos Sąjungos šalyse – Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje.