REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai jau ėmė planuoti vasaros atostogas. Joms žmonės žada skirti skirtingas sumas pinigų. Vieni šeimos atostogoms tikisi išleisti kelis šimtus o kiti – kelis tūkstančius eurų. Tuo metu kelionių organizatoriai skaičiuoja, kad gyventojai atostogoms netaupo  renkasi vis brangesnes keliones. Anot jų, atostogoms žmonės šiais metais vidutiniškai išleis 900 eurų.

Gyventojai jau ėmė planuoti vasaros atostogas. Joms žmonės žada skirti skirtingas sumas pinigų. Vieni šeimos atostogoms tikisi išleisti kelis šimtus o kiti – kelis tūkstančius eurų. Tuo metu kelionių organizatoriai skaičiuoja, kad gyventojai atostogoms netaupo  renkasi vis brangesnes keliones. Anot jų, atostogoms žmonės šiais metais vidutiniškai išleis 900 eurų.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytojai pasakojo, kur ketina vasarą atostogauti ir kiek planuoja išleisti pinigų. Kauno gyventoja Emilija nurodė, kad vasarą su šeima atostogaus Lenkijoje, Gdanske.

„Taupome buto remontui, todėl iš pradžių planavome atostogas leisti Lietuvos pajūryje. Vis tik draugai įkalbėjo vykti į Lenkiją, nes ten – pigiau. Į Gdanską su vyru ir dukra vyksime automobiliu.

Jau rezervavau butą. Jis – trims asmenims. 7 naktims atsieis beveik 400 eurų. Be to, Lenkijoje – pigesnis maistas kavinėse ir įvairios pramogos. Manau, kad mūsų kelionė visiems trims atsieis 700–800 eurų“, – skaičiavo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu kita portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Rima vasaros pabaigoje vyks į Turkiją.

„Vyksime kartu su vyru. Kelialapiui asmeniui ketiname išleisti apie 700 eurų. Pernai atostogoms išleidome panašią sumą, vykome į Graikiją. Tikimės, kad panašios sumos užteks ir savaitės atostogoms į Turkiją. Kiekvienais metais vykstame į šiltus kraštus, mėgstame atostogauti prie jūros. Atostogoms pradedame taupyti rudenį, atsidedame po 100 eurų nuo atlyginimo“, – pasakojo Rima.

REKLAMA

Ji tikino, kad atostogos yra būtinos: „Reikia pailsėti ir išvykti pakeliauti bent kartą per metus.

Su vyru atostogaujame 2 kartus per metus. Vieną kartą vykstame į kelionę, o kitą kartą atostogas praleidžiame Lietuvoje.“

Lietuviai atostogauja pietuose

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė komentavo, kad populiariausia kryptis vasarą – pietinės šalys.

„Atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad 31 proc. lietuvių atostogauja norėdami pasimaudyti jūroje, 15 proc. – pasilepinti saulės voniomis. Todėl nenuostabu, kad kasmet populiariausių atostogų krypčių sąrašo viršuje rikiuojasi pietinės kryptys, kuriose galima paankstinti ar prasitęsti vasaros sezoną.

REKLAMA
REKLAMA

Populiariausia vasaros atostogų kryptimi ir toliau išlieka Turkija. Populiarumu jai nenusileidžia ir Graikijos salos: Kreta, Rodas, Korfu. Aktyviai poilsiaujama ir žemyninėje dalyje esančiame Peloponeso regione. Tarp keliautojų mėgstamų krypčių yra Bulgarija ir portugališkoji Madeira“, – vardijo kelionių organizatoriaus atstovė.

Kelionių organizatoriaus „Join up! Baltic“ generalinė direktorė ir valdybos narė Sabina Saikovskaja komentavo, kad populiariausia vasaros kryptis – Turkija, o antroje vietoje – Egiptas tiek vasaros, tiek žiemos sezonais.

„Dauguma mūsų klientų vis dar renkasi pažįstamas vietas ir kurortus. Tačiau tarp Baltijos šalių keliautojų atsiranda vis didesnis naujų krypčių ir prieinamos egzotikos poreikis. Atsižvelgiant į šį keliautojų poreikį palaipsniui pildome savo pasiūlą naujomis kryptimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai pastebėjome didelį susidomėjimą Balkanų šalimi Juodkalnija, o metų pabaigoje pastebėjome egzotikos paklausą ir pradėjome siūlyti nebrangias egzotiškas keliones į Šri Lanką. Didžiausią sėkmę per pirmuosius du mėnesius ši kryptis sulaukė Lietuvoje, kur dėl didelės paklausos nuo vasario mėnesio pridėjome 50 proc. daugiau skrydžių“, – sakė S. Saikovskaja.

Kelionės pabrango

Anot I. Aukštuolytės, keliautojus domina ir naujos kryptys

„Vasaros sezoną siūlome ir naujienų, į kurias žmonės jau atkreipė dėmesį. Tai – poilsis Italijos saloje Sardinijoje ir Riminio uostamiestyje. Vasaros atostogoms keliautojai vidutiniškai skiria 900 eurų asmeniui“, – skaičiavo I. Aukštuolytė.

REKLAMA

Ji pastebėjo, kad vis daugiau lietuvių prioritetą teikia kokybiškam poilsiui, todėl renkasi aukštesnės kategorijos viešbučius, ilgesnės trukmės atostogas, ieško įvairių paslaugų ne tik sau, bet ir vaikams. Todėl natūralu, kad išauga ir vidutinė pasirenkamos kelionės kaina.

„Palyginti su pernai, šiemet fiksuojame 14 proc. ūgtelėjusias kelionių kainas. Norint kelionę įsigyti pigiau, visuomet rekomenduojame ją susiplanuoti iš anksto.

Taip pirkėjai gali ne tik sutaupyti, bet ir užsitikrinti kelionę pageidaujamu laiku, išsirinkti labiausiai lūkesčius atliepiantį pasiūlymą. Dabar kaip tik yra geras laikas planuoti vasaros atostogas, nes populiariausiuose viešbučiuose vietos užsipildo greičiausiai“, – patarė I. Aukštuolytė.

REKLAMA

S. Saikovskaja pastebėjo, kad  Baltijos šalių gyventojai nori keliauti ne kartą per metus, o du ir daugiau kartų.

„Pernai kelionei gyventojai vidutiniškai išleido 665 eurus“, – skaičiavo kelionių organizatoriaus atstovė.

Pataria susidaryti taupymo planą

Atostogos gali tapti tikru iššūkiu šeimos piniginei, todėl joms taupyti verta pradėti iš anksto.

„Jei atostogoms kaupsite periodiškai, galėsite jas sau leisti brangesnes, ilgesnes, geriau pailsėsite ir lengviau sugrįšite į finansinį stabilumą po jų“, – patarė SEB banko asmeninių finansų ekspertė Sigita Strockytė-Varnė.

Ji pabrėžė, kad visų pirma atostogos turi atitikti finansines galimybes.

„Reikėtų įsivertinti, kokias atostogas galite sau leisti ir kiek pinigų paprastai joms išleidžiate. Tai nėra sudėtinga apskaičiuoti prisiminus kelerių pastarųjų metų atostogas ir jų metu patirtas išlaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuomet tampa aišku, kokią sumą būsimoms atostogoms reikia sutaupyti iš anksto, nuspręsti, kiek laiko taupysite ir kiek šiam tikslui reikėtų atsidėti pinigų kas mėnesį“, – komentavo ekspertė.

Anot S. Strockytės-Varnės, planuojant keliones iš anksto galima ne tik sutaupyti, bet ir lengviau susiplanuoti reikalingą biudžetą.

„Įsigijus kelionę iš anksto, pavyzdžiui, prieš pusmetį, bus paprasčiau įsivertinti, kiek kainuos apgyvendinimas ir maistas. Tuomet turėsite aiškią sumą, kiek per ateinančius šešis mėnesius turite sukaupti, kad atostogos būtų be finansinio streso“, – patarė finansų ekspertė.

Patarimas,nesusidekite su JOKIOMIS kelioniu agenturomis!!! KELIONES ORGANIZUOKITES PATYS.
man užteks ir turo "Auksinis trikampis": šaldytuvas-televizorius-lova.
Keliones kai pats organizuojasi trigubai pigiau kastuoja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų