Seime – siūlymas lengvinti trečiųjų šalių įmonių sąskaitų atidarymą

Seimui antradienį teikiamos kelių įstatymų pataisos, kuriomis siūloma naujoms Baltarusijos ir kitų trečiųjų šalių įmonėms kaupiamąsias sąskaitas atsidaryti ne tik Lietuvos bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. 

Jeigu Seimas pritartų, Akcinių bendrovių, Viešųjų įstaigų ir Ūkinių bendrijų įstatymų pakeitimai, kuriems jau yra pritarusi Vyriausybė, įsigaliotų jau nuo lapkričio.  

Taip norima pritraukti informacinių technologijų (IT) ir kitų aukštųjų technologijų įmonių iš trečiųjų šalių, įskaitant ir politinės krizės apimtos Baltarusijos.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius yra sakęs, kad Lietuva suinteresuota pritraukti Baltarusijos verslą, o tarp priemonių, palengvinančių įmonių persikėlimą į Lietuvą, numatomas paprastesnis įmonės registravimas. Jo teigimu, planuojama lengvinti ir kai kurių nekvalifikuotų darbuotojų atvykimą, nes dalis IT specialistų Baltarusijoje neturi oficialaus išsilavinimo.

Užsienio reikalų ministerija žada supaprastinti vizų išdavimą Baltarusijos piliečiams. Baltarusijos bendrovės pradėjo aktyviai ieškoti galimybių perkelti veiklą į užsienį po rugpjūčio 9-osios šalies prezidento rinkimų, kurių oficialūs rezultatai apie Aliaksandro Lukašenkos pergalę šalyje sukėlė masinius protestus ir valdžios smurtą prieš jų dalyvius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų