Politologas įvertino Seimo rinkimus: konservatorių surinktų balsų paaugimas – beprecedentis

Po sekmadienį įvykusio Seimo rinkimų pirmojo turo tapo aišku, kad daugiamandatėje apygardoje pergalę gali švęsti konservatoriai, vedami jau ir vienmandatėje apygardoje laimėjusios Ingridos Šimonytės. Valstiečiai liko pirmi, o ne vieną kadenciją Seime praleidusių parlamentarų šį kartą vietos neišsikovojo. Kokį Lietuvos Seimą matysime artimiausiais metais?

Apie tai TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistas Vladimiras laučius ir politologas Mindaugas Jurkynas.

Ar tai, kas įvyko šiąnakt, galima vertinti, kaip triuškinamą dešiniųjų politinių jėgų pergalę? 

Manau, kad mes turime palaukti antrojo turo rezultatų. Kaip rodo rinkimų duomenys, po pirmojo turo daugiamandatėje apygardoje Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai gavo daug balsų. Jei mes tai paversime grynaisiais balsais, tai jų parama padidėjo kažkur 36 tūkst. balsų ir dabar yra apie 276 tūkst. Aš lyginu su prieš ketverius metus vykusiais rinkimais. Tai yra beprecedentis paaugimas. Procentais tai yra beveik 25 proc., kas jiems jau duoda 20 mandatų. Pagrindinis klausimas dabar yra, kaip susidėlios dvikovos tarp valstiečių ir konservatorių antrame rinkimų ture. Čia bus galima matyti pagal tų dvikovų rezultatus ar koalicija pakryps labiau į centro-dešinę pusę, ar į centro-kairę.

Ar galima jau dabar daryti prielaidą, kad dešinieji greičiausiai formuos valdančiąją daugumą?

Tai yra gal šiek tiek, per plauką, stipresnė hipotezė, kad centro-dešinė turės daugiau galimybių, nes prieš pirmąjį turą daug kas rėmėsi nuomonių apklausomis. Didysis klausimas buvo ar nepritrūks konservatoriams sąjungininkų. Ko gero niekas nemanė, kad Laisvės partija turės gerą rezultatą. Gal centro-dešinės koalicijos perspektyva yra geresnė, tačiau reikia sulaukti antrojo turo.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže. 


Rašyti komentarą...
L
Lt
2020-10-13 10:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žiauru, kaip niekas ne svarbu, svarbu tik kaip papulti į vyriausybę. Tokie kaip tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai bendradarbiaus su lytinių ne naturalų partija. Vien pavadinimas partijos įpareigoja krikščionis, elgtis kaip krikščionis. Gėda.
Atsakyti
-4

A
Ale va
2020-10-13 10:56:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausias klausimas turi būti ar rinkimai įvyko, ar jie atitinka DEMOKRATIJOS PRINCIPĄ , o tada jau rinkimų rezultatai. Ka reiškia rinkėjų mažumos(47proc) spendimas? LR piliečiai nepastiki rinkimų sistema.Kodėl valdžiai išrinkti pilietis tą patį darbą daro 2kartus? Pirmas turas, antras turas ,o vėl nusprendžia rinkėjų mažuma...
Atsakyti
-3

a
algis
2020-10-13 07:39:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
rikimu falsifikacija,tik tai gali buti
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų