SEB: po euro įvedimo vidutinės pajamos didėjo, tačiau žmonės to nepajuto

Šiemet, Lietuvai įvedus eurą, vidutinės darbuotojų pajamos didėjo, tačiau žmonės to nepajuto, sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė. Anot jos, šiemet smarkiai didėjo kai kurių paslaugų kainos, brango būsto nuoma, ir šios tendencijos turėtų išsilaikyti ateityje.

„Visuomenės apklausos rodo, kad atlyginimų didėjimo daugelis nepajuto. Žmonių, kurie pajuto pajamų padidėjimą, reikėtų ieškoti tarp tų, kurių kvalifikacija ir profesija paklausiausi darbo rinkoje ir kurie uždirba didesnes negu vidutines pajamas. Didžiausia dalis uždirbančių daugiau nei minimalus atlygis yra 25-34 metų asmenų grupėje“, - spaudos konferencijoje ketvirtadienį teigė J.Varanauskienė.

Jos teigimu, atlyginimų augimas Lietuvoje yra per mažas - trečiąjį ketvirtį jis į rankas buvo 569 eurai - 6,2 proc. daugiau nei prieš metus.

„Jeigu kalbame apie žmones, gaunančius minimalų atlyginimą, to padidėjimo negana, kad žmogus galėtų pasakyti gyvenantis gerai. Tam, kad žmogus pragyventų vidutiniškai, tokio atlyginimų didėjimo per maža“, - sakė J.Varanauskienė.

REKLAMA

Jos teigimu, žmonių baimė dėl kainų didėjimo pasitvirtino, be to, jos augs ir toliau.

„Baimė, jog kainos didės, realizavosi, nes lapkričio duomenimis, į klausimą, kaip kainos pasikeitė, kad kainos pastebimai didesnės, atsakė 80 proc. žmonių. Tai yra vyraujanti nuomonė, nors statistikos departamentas fiksuoja, jog bendras kainų lygis nepakilo, o šiek tiek sumažėjo“, - sakė J.Varanauskienė.

„Kodėl taip yra? Verta analizuoti atskiras prekių grupes, oficialioji statistika rodo, jog labiausiai brango poilsio ir kultūros paslaugos, būsto nuoma“, - pridūrė ji.

Statistikos departamento duomenimis, lapkričio mėnesį, palyginti su 2014 metų lapkričiu, poilsio ir kultūros paslaugos augo 22 proc., būsto nuoma - 19 proc., namų ūkio prietaisų taisymas - 13 procentų.

„Ne vien apvalinimas prisidėjo prie kainų augimo. Didelė dalis žmonių mokesčius moka savarankiškai, tad didėjant minimaliam atlyginimui, didėja ir žmonių mokėtini mokesčiai, o sąnaudos perkeliamos galutiniam vartotojui. Manome , kad kainos toliau augs, paslaugos Lietuvoje vis dar gerokai mažesnės nei išsivysčiusiose šalyse, o norint tokių atlyginimų, turėsime ir tokias kainas“, - sakė J.Varanauskienė.


Rašyti komentarą...
w
www
2015-12-10 18:41:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
tikiu ,kas šių ponų pajamos didėjo,bet tai nereiškia,kad ir kitų Lietuvos gyventojų pajamos didėjo, valdžioje sėdintys galvoja tik apie save ir savo artimuosius,o kita Lietuvos dalis jiems neegzistuoja,net progresinių mokesčių jie nesugeba įvesti,kad tik nereikėtų mokėti kokiu 100 ar 200 eurų daugiau,nors visoje ES tokie mokesčiai įvesti jau seniausiai,o Lietuva lygiuojasi į Rusiją,nes ten irgi tokių mokesčių nėra,Maldeikienė raudojo,kad visi ekonomistai blogi,nes nori iš jos didelio atlyginimo atskaičiuoti papildomai kokį 100 eurų,kas per gobšumas,ar negėda ponai,kad susigriebėt viską sau ir padarėt Lietuvos žmones pačius biedniausius ES, pas jus tik vadovai įmonių,ligoninių ar kitų įstaigų dar laikomi žmonėmis,nes jie gauna dešimtimis tūkstančių,o kiti darbuotojai ten dirbantys apie 500,tai kai sudėjus padalini,tai gaunasi visai neblogas vidurkis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų