• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų taikomos sankcijos Rusijai, dėl pastarosios Krymo aneksijos jau turi poveikį Rytų agresorei. Ir sankcijų poveikis ilgainiui tik stiprės, įsitikinęs cnbc.com.

Vakarų taikomos sankcijos Rusijai, dėl pastarosios Krymo aneksijos jau turi poveikį Rytų agresorei. Ir sankcijų poveikis ilgainiui tik stiprės, įsitikinęs cnbc.com.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmosios Vakarų paskelbtos sankcijos buvo skirtos 21 Rusijos piliečiui, jos buvo kritikuojamos dėl silpnumo. Vis dėlto antrasis sankcijų paketas atrodo daug griežtesnis. Mokėjimų kortelių bendrovės „Visa” ir „MasterCard“ nustojo teikti paslaugas dviems Rusijos bankams – „Rossiya“ ir SMP.

REKLAMA

„ES ir JAV sankcijos atneš Rusijai nemalonių padarinių“, – kalbėjo „Macro–Advisory“ partneris Chris Weaferis. Jis pridūrė, kad sankcijos neigiamai paveiks Rusijos verslo aplinką ir apskritai užsienio investuotojų požiūrį į šią šalį.

Patriotiškai nusiteikę Rusijos piliečiai kaip tik atidarinėjo savo sąskaitas tokiuose bankuose kaip „Rossiya“. Tai jų maištas prieš vykdomus Vakarų suvaržymus, pastebi naujienų portalas.

REKLAMA
REKLAMA

Tikslinis prekybos ribojimas taip pat numatomas sankcijose. „Rusijos verslininkai negauna paprasčiausių atsakymų iš partnerių Vakaruose“, – naujienų portalui kalbėjo savo tapatybės nenorėjęs skelbti Rusijos verslininkas.

Tai pat viešojoje erdvėje kalbama ir apie kitas problemas. Verslininkams nerimą kelią, kokį poveikį esama Rusijos situacija gali daryt Vakarų verslininkams. Daugybė valstybių turi verslu pagrįstus santykius su Rusija. Jų lyderė – Vokietija. Cnbc.com skelbia, kad net 6 tūkst. Vokietijos įmonių glaudžiai bendradarbiauja su Rusija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos Vyriausybė praėjusią savaitę neribotam laikui sustabdė planuotą 100 mln. eurų vertės sutartį su Maskva, pagal kurią buvo įsipareigojusi įrengti mokymų stovyklą Rusijos pajėgoms. Tuo tarpu Rusijos politikai tokį sprendimą vertino kaip nekonstruktyvų.

REKLAMA

Vis dėlto kilusios krizės poveikį Rusijos ir Ukrainos ekonomikoms yra labai sunku pamatuoti, rašo cnbc.com. Ekonomistai susiduria su nemažais iššūkiais, prognozuojant krizės keliamus poveikius šalių ekonomikoms. Nerimą kelią tokios problemos kaip pasitikėjimas Rusijos verslininkais, šalies investicinė aplinka ir apskritai Rusijos ekonominė situacija.

REKLAMA

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ skaičiuoja, kad Rusijos nuostoliai kovo mėnesio gale sieks jau apie 45–50 mlrd. JAV dolerių.

Labiausiai baiminamasi, kad Rusijai teikiamos sankcijos nepaveiktų kitų šalių verslininkų.

„Svarbiausia, kad sankcijos būtų racionaliai apskaičiuotos ir pamatuotos“, – cnbc.com pasakojo vienas Danų verslininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų