Kompanija „Reebok“ šį lapkritį ir visus ateinančius metus žymi 20-ąsias revoliucinės „Pump“ sportinių batelių technologijos sukūrimo metines.
1989 lapkričio 20 d. pasirodę pirmieji prie kojos idealiai pritaikomi „Pump“ bateliai pakeitė profesionalių sportininkų avalynę visiems laikams ir iki šių dienų išliko viena inovatyviausių technologijų.
„Pump“ tapo viena svarbiausių inovacijų sportinės avalynės istorijoje nuo batų raištelių sukūrimo. „Reebok“ šią technologiją pirmiausia pritaikė krepšinio aikštelėje, o vėliau, sulaukus pasisekimo, „Pump“ buvo pritaikyta ir įdiegta futbolui, tenisui, bėgimui, aerobikai, ėjimui, amerikietiškajam futbolui ir treniruotėms sporto klube skirtoje avalynėje. „Pump“ jubiliejaus proga, bendradarbiaujant su 20 originalių pasaulio parduotuvių, „Reebok“ pristato išskirtinę 20 batelių modelių kolekciją. Be to, buvo sukurtas 22 minučių dokumentinis filmas apie „Pump“ istoriją (jį galima bus žiūrėti adresu www.pump20.com).
Kuriant „Pump“ technologiją, buvo derinami trys iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje nesusiję dalykai: mediciniuose kraujo spaudimo matavimo prietaisuose naudojama guminė pompa, dviračio padangos oro išleidimo sklendė ir medicininės lašelinės maišelis. Šių neįprastų daiktų veikimo principais paremtos technologijos esmė – individualus sportinio batelio pritaikymas kiekvieno sportininko kojai.
1989 m. „Pump“ technologijos pradžia – suvokimas, kad nėra dviejų vienodų pėdų ir net to paties žmogaus pėdos skiriasi savo forma, kuri dar kinta dienos bėgyje. Iki 9 deš. pabaigos dauguma sportinės avalynės buvo gaminama taikantis prie standartinės, taigi iš tiesų neegzistuojančios pėdos. „Reebok“ tikslas buvo sukurti idealiai pėdą apgaubiančius ir daugiau stabilumo suteikiančius batelius.
„Pump“ technologijos pagrindu sukurtas sportinis batelis prisitaiko prie kojos dėl aplink pėdą išdėstytų kamerų, pagamintų iš dviejų stipriai sutvirtintų specialios sudėties ir apdirbimo medžiagos sluoksnių. Ranka spaudant specialią batelio „liežuvėlyje“ įtaisytą apvalią pompą, kameros prisipildo oro, kuriuo užpildomos tarp batelio ir pėdos pasilikusios tuščios ertmės. Tokiu būdu koja yra saugiai įtvirtinama, avalynė tampa patogesnė, o traumos tikimybė sumažėja.
„Pump“ technologijos kūrėjas, kompanijos „Reebok“ vice prezidentas pažangioms koncepcijoms Paul Litchfield dirbo gaisrininku, vėliau studijavo chemiją ir vykdė tyrimus sportinės avalynės srityje. Pats kūrėjas juokauja, kad gaisrininko darbas netiesiogiai atsiliepė kuriant „Pump“ – šiame darbe jam teko naudoti pripučiamus įrenginius galūnių stabilizavimui, o panašus principas ir buvo panaudotas kuriant „Pump“. „Oro spaudimas apsupa ir palaiko čiurną, taigi su „Pump“ sportininkas gali mažiau galvoti apie savo kojas ir labiau koncentruotis į varžybas,“ - teigia P. Litchfield.
Pirmuosius sportinius batelius su „Pump“ technologija 1989 m. pristatė įžymūs NBA krepšininkai, o vėliau, 1990 m., NBA garbės lentos narys Dominique Wilkins sukūrė vardinius „Pump“ batelius. Teniso žvaigždė Michael Chang 10-ajame deš. skynė pergales avėdamas šiuos batelius.
Apie kompaniją „Reebok“
„Reebok International Ltd.“ įsikūrę Cantone (Masačiusetso valstijoje, JAV). Ši kompanija pirmauja pasaulyje kuriant, parduodant ir platinant sportui, fitnesui bei laisvalaikiui skirtą avalynę, aprangą ir įrangą. „Adidas“ grupei priklausanti kompanija dirba su „Reebok“, „CCM“, „Jofa“ ir „Koho“ prekiniais ženklais. Daugiau informacijos apie kompaniją rasite apsilankę adresu www.reebok.com.
Daugiau informacijos apie „Pump“ technologiją ir dokumentinį filmą „Pump“ technologijos istorija“ galite rasti apsilankę adresu www.pump20.com.