REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Automobilį perkantiems gyventojams dažnai kyla klausimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį sudarant tokį sandorį.

Automobilį perkantiems gyventojams dažnai kyla klausimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį sudarant tokį sandorį.

REKLAMA

„Regitra“ pateikia pagrindinius patarimus įsigyjant automobilį ir dalijasi atnaujinta rekomenduojama pirkimo–pardavimo sutartimi.

Planuojant pirkti automobilį svarbu ne tik teisingai užpildyti pirkimo–pardavimo sutartį, tačiau prieš tai atlikti tam tikrus namų darbus, kad ateityje būtų išvengta įvairių nesusipratimų.

Taip bus ne tik apsaugoti pirkėjo interesai, bet ir ženkliai sumažės tikimybė įsigyti nepatikimą transporto priemonę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Svarbu dar iki sutarties pasirašymo 

Pirkėjui būtina įsitikinti, ar perkamas automobilis turi savininko deklaravimo kodą (SDK). Ar jis yra galiojantis ir tikrai priklauso asmeniui, iš kurio perkama transporto priemonė, galima pasitikrinti čia.

REKLAMA
REKLAMA

Šį kodą taip pat patariama nurodyti ir pirkimo–pardavimo sutartyje.

Taip pirkėjas žinos, kad transporto priemonę perka iš tikrojo savininko ir bus užtikrintas, kad vėliau ją galės įregistruoti savo vardu. 

REKLAMA

Sutartyje, be SDK, būtina nurodyti tikrą automobilio kainą, ridą, defektus ir kitą svarbią informaciją.

Patariama naudotis „Regitros“ parengtu sutarties šablonu, kuriame nurodyta, kad pasirašydamas šią sutartį pardavėjas patvirtina, jog parduodama transporto priemonė priklauso jam nuosavybės teise ir į parduodamą transporto priemonę tretieji asmenys jokių teisių ar pretenzijų neturi.

Taip pat rekomenduojama visada įsitikinti, ar sutartis tikrai sudaroma su tikruoju asmeniu, pavyzdžiui, patikrinant jo asmens dokumentą.

Turint teisingai užpildytus dokumentus ateityje bus išvengta nesusipratimų, o kilus ginčui tai taps svarbiu ir teisėtu įrodymu.

REKLAMA
REKLAMA

Jei planuojama įsigyti Lietuvoje jau registruotą automobilį, viešai prieinamoje paieškoje galima pasitikrinti, ar jis neturi apribojimų, pavyzdžiui, ar nėra areštuotas, įkeistas.

Tam reikės įvesti automobilio identifikavimo numerį (VIN) ir (arba) numerio ženklus ir registracijos dokumento numerį. 

Po sutarties pasirašymo – savininko pasikeitimo deklaravimas 

Pasirašius pirkimo–pardavimo sutartį, svarbu deklaruoti transporto priemonės savininko pasikeitimą, kadangi taip ne tik pirkimo–pardavimo sutartyje, bet ir „Regitros“ sistemoje yra užfiksuojama informacija apie automobilio savininko pasikeitimą.

Šiuos duomenis „Regitra“ teikia kontroliuojančioms institucijoms.

Pirmas per 5 d. d. nuo sandorio sudarymo į „Regitrą“ turi kreiptis pirkėjas ir pateikti įgijimo deklaraciją, o pardavėjas turi ją patvirtinti per 5 d. d. nuo pirkėjo pateiktų duomenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik abiem pusėms atlikus šį veiksmą, naujajam savininkui suteikiamas unikalus savininko deklaravimo kodas (SDK). 

Pranešti apie pasikeitusį transporto priemonės savininką privalo abi sandorio šalys. Pirkėjas tam, kad gautų naują SDK, nes be šio kodo nebus galimybės transporto priemonės įregistruoti savo vardu ir su ja dalyvauti viešajame eisme. Tuo metu pardavėjui tai yra svarbu dėl to, kad nebebūtų siejamas su jam nebepriklausančia transporto priemone. 

Deklaruoti transporto priemonės savininko pasikeitimą galima dviem būdais: atvykstant į „Regitros“ padalinį arba naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis – tai padaryti internetu ne tik lengva, bet ir nemokama. 

REKLAMA

Atlikęs aukščiau išvardintus veiksmus, pirkėjas gali kreiptis dėl automobilio įregistravimo savo vardu. Šiandien 4 iš 10 klientų renkasi automobilio įregistravimą internetu ir registracijos dokumentų bei numerio ženklų pristatymą į namus arba į pasirinktą paštomatą. Klientams tai – paprasta, patogu ir padeda taupyti laiką. 

Šiuos ir dar daugiau naudingų patarimų, perkantiems transporto priemones, galima rasti „Regitros“ interneto svetainėje.

Kodel padare tokia nesamone?
Kodel padare tokia nesamone?
Baisiausia kvailyste ka galejo sugalvoti Regitra, tai kad parduoti automobili ir lauki kada pirkejas sugebes Regitroje savo vardu deklaruoti automobili. Per tas 5 dienas jis gali prikresti sposu, o tu paskui aiskinkis. Kodel pakeista gera buvusi tvarka, o dabar atsirado terpe nesaziningiems pirkejams ir nusikalteliams?
Lt pirkti "automobilį" ,tai pradžiai nueikitė pas psichiatrą konsultacijai .
Kai paklaus ko skundžiates ?
Sakykite :kodel aš taip nekenčiu ,negerbiu savo uždirbtų pinigų ?
Pastebėjau skelbimuose, kad didžioji dauguma parduodamų senų automobilių rida 240-280000 km .... Kažkokia ridos km pandemija
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų