• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslui nerimaujant dėl Vyriausybės siūlomų mokesčių pakeitimų, prezidentas Gitanas Nausėda ragina valdančiuosius įsipareigoti po šių pakeitimų kadencijai stabdyti bet kokias mokesčių korekcijas. 

Verslui nerimaujant dėl Vyriausybės siūlomų mokesčių pakeitimų, prezidentas Gitanas Nausėda ragina valdančiuosius įsipareigoti po šių pakeitimų kadencijai stabdyti bet kokias mokesčių korekcijas. 

REKLAMA

„Šiuos numatytus mokestinius pakeitimus įgyvendinus reikėtų labai aiškiai pasiųsti verslo visuomenei, o ir visai šaliai signalą, kad iki pačios kadencijos pabaigos daugiau jokių pakeitimų ir taisymų nebebus“, – po susitikimo su verslo atstovais antradienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Kitaip sakant, kad bent jau tuos artimiausius 3-4 metus verslas žinotų, kad jokios mokesčių naštos pokyčių artimiausiu metu nebus numatoma“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovo teigimu, mokesčių nepastovumas atbaido užsienio investuotojus, apsunkina galimybes verslams planuoti veiklą.

REKLAMA

Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti mokesčių pertvarką, kuria siūlo 1 punktu didinti pelno mokestį – iki 17 ir 7 proc.

Verslo organizacijos anksčiau teigė sutinkančios kelti pelno mokestį, jeigu tiek pat būtų pakeltas ir bendras pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas – nuo 21 iki 22 proc.

Pasak G. Nausėdos, visus siūlymus mokesčių pertvarkai reikia vertinti platesniame kontekste.

„Kada mes kalbame apie tą patį pelno mokesčio tarifo padidinimą 1 proc. punktu, juk lygiagrečiai yra siūlomi ir kiti dalykai, kurie leis verslui susimažinti savo mokesčių naštą pirmiausia per momentinį pagrindinių priemonių nusidėvėjimą, kuris anksčiau išsitęsdavo per keletą metų, dabar tą sumą galima bus nurašyti iš karto“, – pažymėjo šalies vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, taip pat bus siūloma, kad darbo užmokesčio fondo didinimas būtų su tam tikru multiplikaciniu koeficientu išskaičiuojamas iš apmokestinamojo pelno.

„Kitaip tariant, jeigu įmonė nusprendžia padidinti vidutinį atlyginimą nuo 1,5 iki 1,7 tūkst., 200 eurų būtų padauginta iš multiplikacinio koeficiento, kuris gali būti nuo 1,5 iki 2 maždaug, ir šitą atitinkamą sumą išskaičiuoti iš apmokestinamo pelno“, – aiškino prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėdos teigimu, tai skatintų įmones didinti darbuotojų darbo užmokestį, taip būtų surenkama daugiau gyventojų pajamų mokesčio (GPM), „Sodros“ pensijų įnašų, taip pat didėtų vartojimas.

Papildomas NPD šeimoms bus teikiamas su mokesčių paketu

Prezidento teigimu, jo siūlymas taikyti papildomą neapmokestinamųjų pajamų dydį (PNPD) bus pateiktas bendrame mokesčių pertvarkos pakete.

REKLAMA

„Sieksime, kad būtų nustatytas papildomas nepamokestinamųjų pajamų dydis šeimoms už kiekvieną auginamą vaiką. Po pietų susitikdamas su premjeru gavau patikinimą, kad šio klausimo svarstymas Vyriausybėje ir išvados pateikimas bus organizuotas pačiu artimiausiu metu“, – kalbėjo prezidentas.

„Taip kad mano siūlomas įstatymas eis su kitais mokestiniais pakeitimais“, – sakė G. Nausėda.

REKLAMA

Todėl, anot jo, mokestinė pertvarka yra nukreipta ne tik į naštos gyventojams didinimą, tačiau ir paramą šeimoms, auginančioms vaikus.

Seimas po pateikimo jau pritarė prezidento siūlymui, kad PNPD už vaiką per mėnesį siektų 87 eurus, per metus – 1044 eurus. Išmokos būtų mokamos iki kol vaikams ar įvaikiams sukaks 18 metų arba iki 23 m., jei jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuojama, jog, priėmus visus Finansų ministerijos siūlomus mokestinius siūlymus, į valstybės ir savivaldybių biudžetus kitąmet papildomai būtų surenkama 248,7 mln. eurų, o 2027 m. – 624,6 mln. eurų. 

Tuo metu valstybės gynybai finansuoti kitąmet planuojama sukaupti papildomai 306 mln. eurų, 2027 m. – 523,6 mln. eurų. 

REKLAMA
Lndsderginiai ji siųsdavo ant 3 raidžių ir nieko, - gn kentėjo, Dabar pasijuto Faktiniu?
Mes neleisim ir šitos "pertvarkos". Tegul atsisėda Nausėda ant nusiraminimo kėdutės ir ruošia savo sumą už pavilnės stiklainį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų