REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant vasarai žmonėms labai aktualu, kokią sumą teks atsidėti poilsiavimui. Kambarių ir apartamentų nuomos pajūryje atstovai atskleidžia, ko lietuviams tikėtis šią vasarą: atostogoms Palangoje, Nidoje ir Šventojoje teks išleisti daugiau nei praėjusiais metais.

Artėjant vasarai žmonėms labai aktualu, kokią sumą teks atsidėti poilsiavimui. Kambarių ir apartamentų nuomos pajūryje atstovai atskleidžia, ko lietuviams tikėtis šią vasarą: atostogoms Palangoje, Nidoje ir Šventojoje teks išleisti daugiau nei praėjusiais metais.

REKLAMA

Pašnekovai teigia, kad nuomos kainos pajūryje šią vasarą pakils nuo 5 iki 25 proc. Pigiausia apsistoti bus Šventojoje, o brangiausia – Nidoje ir Kunigiškėse. Vis dėlto kainos lemia nedaug, nes didžiausio susidomėjimo sulaukia būtent šie du kurortai.

Tiesa, paklausai ir pasiūlai kasmet vis augant, šiais metais jaučiamas išankstinių rezervacijų sumažėjimas – žmonės dėl pastarųjų įvykių baiminasi planuotis į priekį.

Brangiausi ir populiariausi kurortai – Nida ir Kunigiškiai

Apgyvendinimo paslaugų pajūryje svetainės „PrieJuros.lt“ vadovas Laurynas Šertvyčius sako, kad pirma pagal populiarumą ir brangumą išlieka Nida:

REKLAMA
REKLAMA

„Taip turbūt buvo nuo neatmenamų laikų. Mūsų portalas veikia jau 17–18 metų, tai taip buvo visą šį laikotarpį ir dar prieš tai. Nida visada buvo laikomas brangesnis, prabangesnis, unikalesnis kurortas“.

REKLAMA

Pašnekovas prideda, kad ir į pačią Kuršių neriją nuvykti kainuoja – vien įvažiavimas lengvuoju automobiliu atsieina 30 eurų, o dar keltas, tai susidaro apie 50 eurų. Pasak jo, dėl šios priežasties ten atitinkamai skiriasi ir pragyvenimo lygio kategorijos: vieniems galbūt nieko nereiškia mokėti 50 eurų ir įvažiuoti, o kiti, kurie taupo, renkasi paprastesnius kurortus ir už nuomą gali mokėti mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

L. Šertvyčius pripažįsta, kad tiksliai nežino, kodėl Nida brangesnė, tačiau taip buvo visada ir ši tendencija vyrauja jau daugybę metų.

Apgyvendinimo svetainės atstovas pažymi, kad verta išskirti Kunigiškius, kurie yra Palangos dalis, nes žmonės, ieškodami, kur apsistoti, savo poreikiuose dažnai išskiria būtent šią vietovę.

Anot jo, ten jaučiamas ir didžiausias kainų kilimas, nes statistiškai žiūrint svetainės lankomumą, Kunigiškiai – vienas populiariausių ir dažniausiai lankomų skyrelių portale.

„Galbūt Palanga lankoma daugiau kartų, bet santykinai lyginant, kiek apgyvendinimo vietų ir pasiūlymų yra Kunigiškiuose ir Palangoje, tai Kunigiškiai gerokai lenkia Palangą“, – atskleidžia L. Šertvyčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lygindamas pagrindinius pajūrio kurortus, jis sako, kad pagal brangumą, po Nidos rikiuojasi Kunigiškės, trečioje – Palanga, o pigiausia yra Šventojoje. Tačiau atkreipia dėmesį, kad kainų amplitudė plati, kadangi tiek Nidoje yra nebrangių, paprastų vietų, tiek Šventojoje yra naujų prabangių apartamentų. Bet, lyginant kainų vidurkį, yra maždaug 20–30 proc. kainų skirtumas tarp visų šių trijų pagrindinių kurortų.

Šį sezoną nuoma brangs net iki 25 proc.

Anot Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos atstovės, kainos vasarą turistų nešokiruos, nes infliacijos padariniai jau buvo jaučiami ir kovo, ir balandžio, ir gegužės mėnesiais.

REKLAMA

O L. Šertvyčius patvirtina, kad kainų kilimas jau buvo jaučiamas ir pernai. Kalbėdamas apie tai, kokių kainų tikėtis ateinančią vasarą, jis pastebi, kad šį sezoną daugiausiai brango Nidos ir Kunigiškių nuoma.

„Didžiausias kainų pakilimas jaučiasi Kunigškiuose – 15–25 proc., kaip ir Palangoje. Nidoje irgi panašiai – gal apie 15–20 proc., bet Nidoje kainos buvo pakilusios ir pernai, tai dėl to šiemet kilimas jaučiasi mažiau. O Šventojoje kainos turbūt kilo mažiausiai – apie 5–10 proc.“, – atskleidžia apgyvendinimo svetainės vadovas.

Jis atkreipia dėmesį, kad visuose kurortuose kiekvienais metais vyrauja tendencija pakelti nuomą 5–15 eurų už parą. Anot jo, Šventojoje dažniausiai kainą pakelia 5 eurais, o Palangoje ir Nidoje prideda 10–15 eurų, kartais net 15–20 eurų.

REKLAMA

Pašnekovo teigimu, nuomotojai prieš sezoną visada pakelia kainas, nes Lietuvos pajūryje tas sezoniškumas labai jaučiamas: „Žiemą kainas derina pagal situaciją: užimtumą, renginius, šventes, orus. O sezonui jau nuo kovo vidurio žmonės pradeda daryti atnaujinimus skelbimuose“.

Kainų augimą lemia daug veiksnių

Kaip pagrindinę kainų kilimo priežastį L. Šertvyčius įvardija infliaciją, dėl kurios pakilo ne tik komunalinių paslaugų kainos, bet ir visų kitų paslaugų: valymo, skalbimo, žaliavų. Jis sako, kad kainų pokyčiai pasimatys prasidėjus sezonui, kadangi daugelis kainas nusistato sezono pradžioje ir daugiau jų smarkiai nebekeičia, nebent ilgajam savaitgaliui, renginiui ar pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos atstovės teigimu, kainos augs tiek, kiek jas kels tiekėjai: „Nakvynės viešbutyje kaina slepia daug sudedamųjų dalių: komunaliniai mokesčiai, patalynės skalbimas, maitinimo paslaugos, darbo užmokesčiai darbuotojams, kvepinimo paslaugos, kilimėliai ir visa kita, su kuo mes susiduriame viešbutyje. Kiek tiekėjai kels, tiek ir mes keisime savo kainas“.

Pašnekovė tvirtina, kad bendrą kainų kilimą Palangoje nusakyti sunku, nes tai – individualu. Pasak jos, didelę įtaką kainai turi ir tai, kiek žmonių nori atvažiuoti, kas įeina į kainą, ar yra baseinas su pirtimi ir pan.

„Kiekviena įmonė kainas reguliuoja skirtingai – viena gali pakelti daugiau birželį, kita – tik liepą, o dar kiti jau ir gegužės mėnesį bus pakėlę“, – pasakoja asociacijos atstovė.

REKLAMA

O Palangos turizmo informacijos centro Direktorė Rasa Kmitienė tikina, kad kainodara Palangoje kis panašiai kaip visoje Lietuvoje keisis paslaugų, apgyvendinimo ar maisto kainos.

„Kainodarai įtaką daro labai daug veiksnių: renginiai, klimatas, oro sąlygos, pandeminė situacija, atvejų skaičius, skrydžių į užsienį pasiūla – įvairūs dalykai, kurie riboja arba skatina atostogų pasirinkimo laisvę. Nuo to priklauso ir kainos“, – prideda R. Kmitienė.

Paklausa ir pasiūla vis auga

L. Šertvyčius neigia nuomojamų patalpų sumažėjimą. Pasak jo, jų, ko gero, dar ir padaugėjo: „Tik priklauso nuo kurorto, pavyzdžiui, Pervalkoje pasiūla nedidėja, nes nėra kur atsirasti naujiems objektams dėl apribotos statybų ar remontų veiklos. O Palangoje, Kunigiškėse ar Šventojoje tikrai atsirado naujų vietų“.

REKLAMA

Jis tikina, kad dėl ukrainiečių vietų tikrai nesumažėjo, nes, kiek girdėjo viešojoje erdvėje, prieš vasarą nuomotojai jau nebenori priimti ukrainiečių. O daugelis su ukrainiečiais buvo susitarę, kad juos apsistoti priims iki vasaros sezono, nes dažnai nuomotojai jau turi rezervacijų nuo praeitų metų ir negali pavesti žmonių.

Anot pašnekovo, paklausa irgi nesumažėjo, o tikriausiai kažkiek padidėjo ir palaipsniui vis didėja, nes kasmet atsiranda nauji nuomos objektai. Jis nurodo, kad svetainės lankomumas, lyginant su pernai metais, labai panašus – plius minus 5 proc.

Sumažėjo išankstinių rezervacijų

Vis dėlto, palytinti su praeitais metais, kai kur jaučiamas rezervacijų sumažėjimas. Jo teigimu, Šventojoje ir Palangoje pernai tokiu metu buvo daugiau rezervuotų vietų vasarai, nei dabar. Žmonės vangiau rezervuojasi ilgesniam laikui ar „į ateitį“, dabar dažniau kambarius užsisako savaitgaliui ar prieš savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lyginant su pernai, dabar mažiau išankstinių rezervacijų. Jų yra, bet mažiau. Tą siečiau su žmonių neužtikrintumu, kuris atsirado iš pradžių dėl karo veiksmų, paskui dėl jų atsiradusios labai nestabilios ekonominės padėties: tiek kuro kainų, tiek bendrai visos infliacijos. Tai, manau, žmonės jaučia baimę, nes nežino, kaip čia bus, todėl neskuba rezervuoti“, – komentuoja L. Šertvyčius.

Jis pažymi, kad dar vienas labai svarbus faktorius, kuris lemia paklausą, yra orai. Pasak portalo vadovo, nesvarbu, kad žmonės ruošiasi atostogoms vasarai ir rezervuoja kambarius – jeigu už lango šalta, lyja ar netgi sninga, žmonėms nėra nuotaikos atvykti ir jie rezervacijas atšaukia. O svetainės lankomumas labai atsigauna, kai tik atšyla orai.

REKLAMA

„Šiemet taip sukrito, kad tas pavasaris labai ilgai neateina, orai neatšyla ir dar tas neužtikrintumas“, – atvirauja pašnekovas.

Tačiau jis išskiria, kad Kuršių nerijoje rezervacijų skaičius nesumažėjo, kaip ir Kunigiškiuose, nes anot jo, kelinti metai jie, kaip kurortinė vieta, yra labai „ant bangos“, visiems labai patinka.

Ir kaip bebūtų, L. Šertvyčius yra užtikrintas, kad atėjus vasarai pajūris, kaip visad, bus užpildytas.  

Siulyciau baikotuoti lietuvos pajuri nes uzsienuje pigiau ir daugiau pramogu ir viskas iskaiciuota, o cia tik nakvyne, o nori kosmoniu kaini , tik baikotas tuos plesikus gali suvalduti
jokių,tik šaltas oras ir vanduo,o kaina kosmosas,nevažiavau ir nevažiuosiu,dar šeimininkų norai,kad atvažiavai,sumokėjai ir nebūk visą dieną-oi,sako,kaip smagu,kiek daug pramogų,ko čia kambarį sėdėt (atseit vandenį leist,elektrą degint,baldus susėdėt)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų