• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paraiškoms verslui kurti liko dar dvi savaitės, rašoma Užimtumo tarnybos pranešime.

Paraiškoms verslui kurti liko dar dvi savaitės, rašoma Užimtumo tarnybos pranešime.

REKLAMA

Tarnyba primena, kad PVK paraiškos priimamos nuo birželio 29 d. 00 val. iki liepos 28 d. 24.00 val. imtinai tik per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“. Paraiška, pateikta kitu būdu, nebus nagrinėjama. 

Nuo paramos verslui kurti atrankos paskelbimo dienos birželio pabaigoje jau gautos 47 paraiškos. Užimtumo tarnybos tarpiniai duomenys rodo, kad šiuo metu daugiausiai jų yra iš Vilniaus (16) ir  Kauno (14) regionų. Ketinantieji pradėti verslą šias paraiškas gali teikti dar dvi savaites iki liepos 28 dienos.

Parama verslui visada domina tuos klientus, kurie nori įgyvendinti idėjas, sumanymus ir svajones, bet neturi finansinių galimybių. Matome, kad ir pasikeitus paramos teikimo sąlygoms, ketinančių išmėginti savo jėgas ir gauti piniginę valstybės pagalbą, netrūksta, ir konkurencija bus išlaikyta“, – teigė Vaida Kamandulienė, Užimtumo tarnybos Priemonių organizavimo įgyvendinimo skyriaus vedėja.

REKLAMA
REKLAMA

Paskelbus paraiškų atranką, Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo departamentų skyriuose vyksta konsultacijos ir mokymai, kuriuose šiuo metu dalyvaujančių skaičius viršijo penkis šimtus. Daugiausiai – iš Vilniaus (238) ir Klaipėdos (128) regionų. Jau įvyko daugiau nei dešimt mokymų ir konsultacijų potencialiems paraiškų rengėjams. Klientus domino, kaip įgyvendinti priemonę, kokie prioritetai, paraiškų rengimo, subsidijos skyrimo sąlygos, subsidijos dydis, subsidijos gavėjo įsipareigojimai ir kt.

REKLAMA

Pasak V. Kamandulienės, teikiant paramą bus atrinkti tie pretendentai, kurie aiškiai žino paramos verslui kurti priemonės įgyvendinimo tvarką ir rizikas, o taip pat yra tinkamai pasirengę  kurti verslą ir apgalvoję verslo plėtros perspektyvas.

Šiemet paramos verslui kurti priemone aktyviai domisi ne tik Užimtumo tarnyboje registruoti užimti asmenys ir bedarbiai, bet ir kiti, turintys įdomių verslo idėjų, kurių iki šiol be valstybės pagalbos negalėjo realizuoti, žmonės.

Pradedantieji verslininkai, norintys pasinaudoti šia parama, turi pasiruošti verslo kūrimo pradžiai baigdami Inovacijų agentūros „Verslo e. gidas“ (https://versloegidas.inovacijuagentura.lt/) praktinių verslo e. mokymų programą. „Verslo e. gidas“ mokymai apima pradedančiajam verslininkui svarbiausias temas – nuo verslo idėjos potencialo patikrinimo iki verslo strategijos įgyvendinimo ar inovacijų valdymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Norint sukurti sėkmingą verslą, vien geros verslo idėjos ir ambicijų nepakanka, svarbu tam tinkamai pasiruošti. Ši „Verslo e. gidas“  mokymų platforma buvo sukurta kartu su EBPO ekspertais siekiant atliepti verslininkų poreikius – suteikti patogų įrankį mokytis, padėti įgyti svarbiausias verslo kompetencijas ir žinias. Mokymai ypač reikšmingi kuriantiems savo pirmąjį verslą, kadangi platforma veikia kaip verslo simuliatorius – mokymų medžiagoje analizuojama vienos imitacinės įmonės verslo situacija. Taip pradedantieji verslininkai turi progą pereiti per visus verslo kūrimo etapus ir pasimokyti iš imitacinės įmonės klaidų“, – kalbėjo Patricija Reut, Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė.

„Verslo e. gidas“ platformos turinys paruoštas taip, kad mokytis būtų lengva ir įdomu, teorinę medžiagą papildo praktinės užduotys: „Tai populiari mokymosi priemonė – savo žinias platformoje stiprina jau daugiau nei trys tūkstančiai verslių žmonių“, sakė P. Reut.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų