REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki balandžio 2 d. individualių gyvenamųjų namų savininkai kviečiami teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms už vieno ar dviejų butų namų atnaujinimą (modernizavimą), praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Iki balandžio 2 d. individualių gyvenamųjų namų savininkai kviečiami teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms už vieno ar dviejų butų namų atnaujinimą (modernizavimą), praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

REKLAMA

Projektams finansuoti skirta 22 mln. eurų. valstybės biudžeto specialiosios Klimato kaitos programos lėšų.

Išmokos dydis ir reikalavimai projektui

Maksimali kompensacinė išmoka vienam projektui – iki 14,5 tūkst. eurų.

Kompensacinės išmokos dydis priklauso nuo naudingo namo ploto ir apskaičiuojamas iki atnaujinimo (modernizavimo) esamą naudingą namo plotą padauginus iš fiksuoto dydžio 75 Eur/kvadratiniam metrui.

Išmoka skirta individualių namų atnaujinimui (modernizavimui), kurį atlikus pasiekiama ne mažesnė nei B namo energinio naudingumo klasė ir sumažintos šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos ne mažiau kaip 40 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Paraiškas gali teikti gyventojai, nuosavybės teise valdantys 1 ar 2 butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta teisės aktų nustatyta tvarka ir įregistruota (pastato baigtumo procentas nurodytas ne mažesnis kaip 100 proc.).

REKLAMA

Projektai bus atrenkami konkurso būdu pagal prioritetinius projektų atrankos kriterijus ir nepriklausys nuo projekto registracijos formos pateikimo pirmumo.

Prioritetiniai balai bus suteikiami pagal galiojančią namo energinio naudingumo klasę iki pastato atnaujinimo (modernizavimo). Aukštesnis balas skiriamas projektams iki atnaujinimo (modernizavimo) turintiems žemesnę energinio naudingumo klasę.

Per kiek laiko reikia pabaigti projektą

Projektas turi būti įgyvendintas, pateikiant išlaidų kompensavimo prašymą iki 2025 m. liepos 2 d.

Tęstiniai įsipareigojimai penkeriems metams po išmokos gavimo: turėti ir saugoti išlaidas pagrindžiančius ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus; name, kuriame įgyvendintas projektas, nebus vykdoma ūkinė-komercinė veikla.

REKLAMA
REKLAMA

Per pirmąją kvietimo savaitę jau sulaukta beveik 600 paraiškų. Aktyviausi šį kartą - Vilniaus, Kauno ir Alytaus rajonų gyventojai, norintys padidinti savo namų energetinį efektyvumą ir tuo pačiu pagerinti savo gyvenimo sąlygas.

Šiuo metu gyvenamosios paskirties pastatai sudaro 64 proc. viso šalies pastatų fondo ploto, daugiabučiai ir individualūs namai, vertinant pagal plotą, pasiskirstę panašiomis dalimis 29 proc. ir 34 proc. bendro pastatų fondo ploto.

Didžioji šių pastatų dalis (75 proc.) statyti iki 1993 m. ir yra žemesnės nei C energinio naudingumo klasės.

Pabandykit uz tokia suma pasidaryti projekta, sumoketi uz medziagas ir darbus. Nebent lauko tualeta apsiltintumete. Kainos turbut prasideda nuo kokiu 50-60 tukst euru.
Nemokamų paslaugų nebūna, tik pelėkautuose sūris.
Keisčiausia, kaip, beje, dažnai nutinka Lietuvoje - bet kokia programa paskelbiama daugumai netikėtai ir labai trumpu paraiškų teikimo terminu. Ir dar keisčiau, kad kažkas suspėja pateikti paraiškas per kelias dienas po paskelbimo, ir jos dažniausiai būva tvarkingos. Gal kažkaip jau laikas būtų sutvarkyti paraiškų teikimo galiojimo termino ir išankstinio planuojamų programų skelbimo terminus, kurie būtų pagrindžiami tiek pasirengimo procedūrų parengimo trukmės teisiniu, ekonominiu ir laiko vertinimu, tiek įvertinant " kvailio faktorių"? Tarkime, kad padaryti privalomą skelbimą ir programos viešinimą bent prieš pusmetį prieš programos pradžią, apie tai paskelbiant institucijų informavo šaltiniuose ir žiniasklaidoje? Kad potencialūs dalyviai galėtų tinkamai pasirūpinti pasirengimu, parengti reikalingus dokumentus, užsitikrinti finansavimo šaltinius, jei reikia ir, galų gale, apsispręsti dėl dalyvavimo? Nes dabar duodamo laiko paraiškos pateikimui akivaizdžiai trūksta. Ir paramą dalinasi ne visai tie, kuriems ji būtiniausia ir valstybei būtų naudingiausia. Taip yra ir su katilų keitimo, ir su saulės energijos programomis - skelbia trumpam, reikalavimai neaiškūs iki pat paskelbimo, lėšų skiriama neaiškūs kiekiai, kaskart vis skirtingi. Šalis tapo pakankamai turtinga, kad jau galėtų sau leisti prabangą dalinti paramą ne tik draugų ratui, bet ir visiems kitiems.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų