REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepriklausomai nuo to, ar gyvena prašmatnioje sodyboje, ar bendrabučio kambaryje, uždirba milijoną ar 200 eurų pensijos, Lietuvos gyventojai kol kas už elektrą ir dujas mokės mažiau.

Nepriklausomai nuo to, ar gyvena prašmatnioje sodyboje, ar bendrabučio kambaryje, uždirba milijoną ar 200 eurų pensijos, Lietuvos gyventojai kol kas už elektrą ir dujas mokės mažiau.

REKLAMA

Tai numatančias įstatymų pataisas ketvirtadienį priėmė Seimas. Už jas balsavo 105 parlamentarų, 2 bus prieš, o 10 susilaikė.

Dėl priimto įstatymo gyventojai netrukus gaus mažesnes sąskaitas, nei gautų jo nepriėmus. Tačiau kadangi kompensuojamas ne visas kainų padidėjimas, elektra ir dujos gyventojams netrukus vis tiek brangs. 

Kiek tiksliai brangs elektra ir dujos, o kiek brangimo bus kompensuota, priklausys nuo to, kokias galutines jų kainas nustatys Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Preliminariai skaičiuojama, kad nuo liepos mėn. numatoma subsidijuoti tarifą, kad jis būtų ne didesnis negu 23 ct už kilovatvalandę. Šiuo metu standartinis tarifas yra 16,7 ct už kilovatvalandę. Taigi elektra brangs 37 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Esą nesiimant jokių veiksmų pagal dabartines rinkos tendencijas elektros kaina nuo liepos augtų dar daugiau – apie 80–90 proc. iki 31–32 ct už kilovatvalandę.

REKLAMA

Tuo metu gamtinių dujų kaina augtų 2 arba 2,5 karto. Pagal vertę paskaičiavus reguliuojamojo tarifo visas būtinas sąnaudas tarifas būtų 49 centai už kilovatvalandę, tai yra tris kartus didesnis tarifas, negu šiandien yra galiojantis.

Dujų ir elektros kainos dalies kompensavimui buitiniams vartotojams iš viso yra numatoma skirti 570 mln. eurų. Dar 120 mln. eurų numatyta skirti nebuitiniams vartotojams. Šiuos pinigus mokesčių pavidalu taip pat sumokės visi mokesčių mokėtojai.

Kokią dalį kompensuos

Įstatymuose numatytos priemonės iš dalies kompensuos elektros tiekimo brangimą visiems elektros energijos buitiniams vartotojams – ir tiems, kurie gauna visuomeninio tiekimo paslaugą, ir tiems, kurie yra pasirinkę ar dar pasirinks nepriklausomą elektros tiekėją.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal priimtą įstatymą, kompensacijos mechanizmas gyventojams įsijungs, jei elektros energijos ar gamtinių dujų kainos didėja daugiau kaip 40 proc. ir tokiam kompensavimui yra numatytos lėšos atitinkamų metų valstybės biudžete.

Taip pat numatoma, kad kompensacija negalės būti didesnė kaip 60 proc. galutinės elektros energijos kainos ar 80 procentų galutinės gamtinių dujų kainos, taikomos elektros energijos ar gamtinių dujų buitiniams vartotojams.

Siūloma, kad Vyriausybė turės nustatyti minimalią 1 kWh elektros energijos kainą, žemiau kurios kompensacija nebus taikoma, konkrečius kompensacijos dydžius už 1 kWh elektros energijos ar 1 m3 gamtinių dujų buitiniams vartotojams, kompensacijos mokėjimo laikotarpį, kuris negalės būti ilgesnis kaip 6 mėnesiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įsigalios jau visai netrukus

Planuojama, kad kompensacijos bus taikomos nuo 2022 m. liepos 1 d. ir bus nustatomos ne ilgiau kaip pusmečiui.

Taip pat siūloma nustatyti, kad Vyriausybė tvirtins kompensacijos taikymo ir administravimo tvarkos aprašą, kuriame būtų nustatyta kompensacijos elektros energijos ir (ar) gamtinių dujų buitiniams vartotojams taikymo, administravimo tvarka ir sąlygos, nepagrįstai gautos ar išmokėtos kompensacijos ar jos dalies išskaičiavimo (sugrąžinimo) tvarka.

Konkretūs kompensacijų dydžiai – elektros kainoje ct/kWh, gamtinių dujų kainoje – ct/m3 – priklausys nuo to, kokią sumą kompensacijoms Seimas numatys valstybės biudžeto asignavimams 2022 metams.

Kad Seimo priimtas įstatymas įsigaliotų, jį dar turi pasirašyti šalies prezidentas.

VYT LAUK tas PARAZITUOJANCIAS ,,,NEPRIUKLAUSOMAS FIRMELES,,. Cia juk Lietuvos zmoniu APVOGIMAS!!!
Tas seimas Lietuvos šakalai. Kodėl reikia pasirink elektros tiekėją? Afšoras. Koncervatoriu šutve dirba ofšoramas. Prisijungę ir Gentvilu šunauja. Pats laikas naikint tuos vabalus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų