• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įvairias šventes įprasta rengti sodybose, tačiau atėjus šiltam sezonui dalis žmonių renkasi švęsti laivuose. Paprastas valandos pasiplaukiojimas kainuoja nuo 150 eurų, o ilga 30-ies svečių kelionė laivu su užkandžiais, maistu ir dekoracijomis gali atsieiti ir nuo 3 tūkst. eurų.

Įvairias šventes įprasta rengti sodybose, tačiau atėjus šiltam sezonui dalis žmonių renkasi švęsti laivuose. Paprastas valandos pasiplaukiojimas kainuoja nuo 150 eurų, o ilga 30-ies svečių kelionė laivu su užkandžiais, maistu ir dekoracijomis gali atsieiti ir nuo 3 tūkst. eurų.

REKLAMA

Laivuose tampa populiaru ne tik švęsti vestuves, bet ir jas registruoti. Pastebima tendencija, kad jaunavedžiai rezervuoja du laivus: vieną savo, kaip poros, atskirai fotosesijai, kitą – svečiams.

Pasiplaukiojimai laivais gali trukti nuo valandos iki visos dienos. Vieni talpina 25, kiti – ir 50 žmonių. O krypčių yra įvairių: pro Vilniaus Mindaugo tiltą, Kauno senamiestį ar Nidą ir Parnidžio kopas.

Laivus šventėms, susitikimams ir kitoms progoms nuomojančių įmonių atstovai atkreipė dėmesį, kad bet kuriuo atveju plaukiant laivu reikėtų išklausyti instruktažo bei laikytis tam tikrų saugumo taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA

Kokioms progoms galima rezervuoti laivą?

Pasiplaukiojimus laivu kataramanu vilniečiams siūlantys „Vilnius-kataraman.lt“ atstovai nurodė, kad laive švenčiamos įvairios šventės. Nuo krikštynų iki auksinių vestuvių. Dažniausiai mergvakariai, bernvakariai ir gimtadieniai

REKLAMA

Anot atstovės, katamarane galimos ne tik šventės, bet ir verslo susitikimai, prezentacijos. Būna, kai laivą išsinuomoja tik fotosesijai.

„Mūsų sezonas atidaromas dažniausiai jau gegužės mėnesį, o uždaromas spalio pradžioje. Tiesą sakant, labai viskas priklauso nuo oro sąlygų. Jei oras geresnis, galime jau ir balandžio pabaigoje startuoti. Ir, jei ruduo žada gerus orus, galime užsidaryti spalio pabaigoje“, – komentavo pašnekovė.

Bendrovės „Nemunas travel“ vadovė Aida Tijušienė įvardijo, kad įmonės laivuose „Perlas“ ir „Kaunas“ vyksta įvairios asmeninės šventės: vestuvės, jubiliejai, krikštynos, giminių susitikimai. Taip pat ir įmonių, kolektyvų iškylos ir turistinės, pažintinės išvykos.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovės teigimu, laivybos sezonas ir pasiplaukiojimai vyksta nuo gegužės mėnesio iki spalio mėnesio vidurio.

Santuokos registravimas laive – geidžiama paslauga

Pasiplaukiojimus Klaipėdoje organizuojančios „Jovila“ laivų turizmo vadybininkė Sandra Jurgaitienė nurodė, kad santuokos registravimas laive yra viena iš geidžiamiausių vestuvių paslaugų.

„Vis daugiau jaunųjų siekia vienas kitam ištarti lemiamą „taip“ ant vandens. Norint įregistruoti santuoką laive, apie neįprastą ceremonijos vietą savo rajono metrikacijos skyrių reikia informuoti jau teikiant prašymus tuoktis.

Ir pateikti laivo valdytojo sutikimą (jo formą išduoda Civilinės metrikacijos skyrius). Laivo denyje paruošiamas staliukas dokumentų pasirašymui“, – aiškino atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji papasakojo, kad didelėms vestuvėms svečiai renkasi erdvų pramoginį laivą. Itin populiaru rezervuoti du laivus: vieną – vestuvių porai, kad galėtų turėti savo asmeninę fotosesiją, o kitą – svečiams.

„Taip jaunieji turi pakankamai laiko pasidaryti įspūdingų nuotraukų unikalioje aplinkoje, ant laivo denio apsupti vandens ir tolumoje išnyrančių kopų. O ir svečiai lieka pamaloninti pasiplaukiojimu su vaišėmis kitame laive. Viename iš uostelių jaunieji paprastai persėda į didesnį laivą ir tęsia šventę ant vandens su artimaisiais“, – kalbėjo S. Jurgaitienė.

„Nemunas travel“ atstovė taip pat pastebi, kad vis dažniau jaunieji renkasi ir pačią tuoktuvių ceremoniją laive.

REKLAMA

O „Vilnius-kataraman.lt“ atstovė teigė, kad pačios vestuvių šventės ir fotosesijos pas juos vyko, bet santuokos registravimo dar neteko turėti: „Jei žmonės norėtų tai pabandyti, tai kodėl gi ne.“

Nuo ko priklauso kaina ir kiek laivai talpina žmonių?

„Vilnius-kataraman.lt“ atstovė nurodė, kad katamarano kaina priklauso nuo valandos, kurią klientai pasirenka.

Dienos metu kaina mažesnė, o vakare – didesnė. Kainos svyruoja nuo 150 eurų už valandą iki 200 eurų už valandą: „Mūsų katamaranas maksimaliai talpina 25 žmones. Minimalus plaukimo laikas yra 1 valanda, o koks maksimalus – tai čia jau spręsti klientams.“

Pašnekovės teigimu, optimaliausias ir dažniausiai vyraujantis vieno užsakymo laikas yra iki 4 valandų. Tačiau viskas priklauso nuo esamos kompanijos ir šventės pobūdžio. 

REKLAMA

„Dažniausiai pas mus lankosi iki 20 žmonių kompanijos. Sunku pasakyti, kiek vidutiniškai žmonės išleidžia, nes viskas priklauso nuo šventės pobūdžio ir užsakytų valandų kiekio“, – kalbėjo atstovė.

Pasak „Nemunas travel“ vadovės, užsisakyti laivą galima kelioms valandoms. Trumpesniems pasiplaukiojimams, t. y. 2 ar 3 valandoms, arba ilgesniems – 5–6 valandoms su sustojimu ir pasibuvimu krante, įvairiomis papildomomis pramogomis, ekskursijomis, edukacijomis.

„Keleivių skaičius būna labai įvairus: ir 5, ir 10, ir 20, ir 30, ir 50. Kainos priklauso nuo maršruto, keleivių skaičiaus. Išsinuomoti didesnį laivą šventei maždaug 30-čiai žmonių kainuoja nuo 500 eurų  iki 900 eurų“, – kalbėjo A. Tijušienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jovila“ atstovė teigė, kad šventė laive su poros valandų pasiplaukiojimu, minimaliomis dekoracijomis ir užkandžiais 30-čiai žmonių kainuotų nuo 1 tūkst. eurų.

Šventė laive su 6–8 valandų plaukimu, vaišėmis (užkandžiais ir karštais patiekalais), dekoravimo sprendimais, kainuotų nuo 3 tūkst. eurų.

Ji pridūrė, kad šventės laive biudžetas priklauso nuo planuojamo žmonių skaičiaus, renginio trukmės ir užsakomų paslaugų.

Kalbėdama būtent apie jaunavedžius S. Jurgaitienė nurodė, kad jie įprastai rezervuoja erdvius laivus pusdienio ar dienos išvykai, paprastai 6–10 valandų trukmei.

„Jeigu pasiplaukiojimas laivu yra šventės pramoginė dalis, o patį pobūvį svečiai pageidauja pratęsti sodyboje, tuomet rezervuojamas laivas 2–4 valandų plaukimui. Vestuvių šventei tinkamo erdvaus laivo nuomos kainos svyruoja nuo 400 eurų už 2 valandas iki 2 tūkst. eurų už dienos plaukimą“, – pasakojo atstovė.

REKLAMA

Populiariausios pasiplaukiojimų kryptys

Pasak „Vilnius-kataraman.lt“ atstovės, maršrutą žmonės kartais gali pasirinkti patys, jei yra tinkamos oro sąlygos, kadangi maršrutas priklauso nuo vandens lygio ir nuo užsakytų valandų skaičiaus.

„Na, tarkime, jei visos sąlygos palankios ir žmogus užsisako 4 valandas, tai plaukimą pradėtumėme nuo Karaliaus Mindaugo tilto ir plauktume iki Valakampių. Ten apsisuktumėme ir grįžtume, kur ir startavome.

Bet, kalbant apie trumpesnius plaukimus, kurių trukmė 1–2 valandos, tai startuotume nuo Karaliaus Mindaugo tilto, plauktumėme link Antakalnio / Žirmūnų, ten apsisuktumėme, plauktumėme link Baltojo tilto, vėl apsisuktumėme ir grįžtume, kur startavome“, – pasakojo pašnekovė.

REKLAMA

„Nemunas travel“ vadovė nurodė, kad svečiai laivais plaukdinami iš Kauno senamiesčio prieplaukos link Kačerginės, Raudondvario, Zapyškio, Kulautuvos.

Anot „Jovila“ atstovės, nors dažniausios plaukimo kryptys yra iš Klaipėdos iki Juodkrantės ir Mirusių kopų arba iš Mingės kaimo į Nidą ir Parnidžio kopas, ypatingai populiarėja kryptis vestuvėms ir šeimos šventėms iš Drėvernos uosto. 

Saugumas ir taisyklės

„Jovila“ atstovė atkreipė dėmesį, kad net ir pačiame šventės įkarštyje svarbiausia nepamiršti, jog saugumas – svarbiausia. Jos teigimu, įprastai plaukiant laivu pravartu skirti dėmesio kapitono įvadiniam instruktažui apie saugų elgesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Laivuose reikia išlikti dėmesingiems – nesisverti per laivo bortus, nešokinėti iš plaukiančio laivo denio, nebėgioti, nesistumdyti, rūpintis ir prižiūrėti vaikus. Kapitonas atkreipia dėmesį į tolygų keleivių pasiskirstymą abiejuose laivo denio pusėse“, – kalbėjo S. Jurgaitienė.

„Vilnius-kataraman.lt“ atstovė pažymėjo, kad visos transporto priemonės yra saugios, jei yra laikomasi taisyklių. O pagrindinės taisyklės yra šios: nesivartyti per bortus (turėklus) ir klausytis kapitono bei darbuotojo. 

„Nepatariame plaukti žmonėms, bijantiems vandens (hidrofobija) ir turintiems talasofobiją. Taip pat kapitonas gali atsisakyti plaukti dėl oro sąlygų“, – pridūrė pašnekovė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų