Norvegijos elektronikos įrangos gamintoja „Kitron“ nusprendė Lietuvoje atidaryti paskirstymo centrą, iš viso per tris metus Lietuvoje ketina investuoti iki 23 mln. litų. Naujoje gamykloje atsiras maždaug 60 naujų darbo vietų.
„Nuo įmonės įkūrimo stabiliai augome. Pikas tiek apyvartos, tiek gamybos apimčių ir žmonių skaičiaus prasme buvo 2008 metais. Per 2009 metų krizę nepraradome nei vieno kliento – galbūt tik gamybos apimtys smuktelėjo. Tačiau tuometinė krizė įmonei išėjo tik į naudą, nes optimizavome savo veiklą ir šiandien jau vėl kalbame apie augimą“, - portalui „Ekonomika.lt“ sakė įmonės generalinis direktorius Mindaugas Šeštokas.
Planuojama, kad Kaune bus kuriami ir nauji produktai, prototipai.
Paskirstymo centrą Lietuvoje įmonė nusprendė steigti, kad galėtų supaprastinti logistiką ir sumažinti prekių atsargas. Lietuvoje įkurtas paskirstymo centras pirmiausia aptarnaus Europos rinką. Planuojama, kad paskirstymo centras pradės pilnu pajėgumu veikti kitais metais, teigiama įmonės pranešime.
Įmonė planuoja bendradarbiauti su Kauno Technologijos universitetu: atnaujinti studijų programas ir plėsti universiteto technologinę tyrimų bazę.
Taip pat „Kitron“ Lietuvoje planuoja išvystyti pagrindinę spausdintų schemų (PCB) gamyklą Europoje. Iš Lietuvos vyriausybės įmonė gaus apie 4,5 mln. litų paramą. Į paskirstymo centrą ir gamyklą Kaune „Kitron“ per tris metus planuoja investuoti iš viso 40-50 mln. Norvegijos kronų (18-23 mln. litų).
Kitron UAB, esanti Kaune, 1999 metais, prisijungė prie tarptautinio koncerno „Kitron ASA“. 2000 m. įmonės, apyvarta vos viršijo 1 mln. Lt, šiuo metu metinė apyvarta siekia 150 milijonų litų. Lietuvos padalinys yra antras pagal dydį ir vienas pelningiausių „Kitron“ įmonių grupėje, kurios gamyklos įsikūrusios Norvegijoje, Švedijoje, Lietuvoje, Kinijoje, JAV ir Vokietijoje. Bendrovei Lietuvoje šiuo metu priklauso dvi gamyklos - Kaune ir Užliedžiuose. Didžioji dalis, 95 proc., įmonės elektronikos prototipų ir masinės gamybos produktų eksportuojami į užsienį medicinos, pramonės, alternatyvios energijos, jūrų pramonės, duomenų perdavimo įrenginių įmonėms.
Primename, kad „Kitron“ plėtra yra vienas iš keturių naujų tiesioginių užsienio investicijų projektų, kurių bendra vertė - mažiausiai 113 mln. litų, o sukurtų naujų darbo vietų skaičius sieks mažiausiai 400.