Nausėda apie biudžeto deficitą: Skvernelio Vyriausybė kai kuriuos dalykus paslėpė

Rengdama kitų metų biudžeto projektą, ankstesnė Vyriausybė „kai kuriuos dalykus paslėpė“, todėl dabar planuojamas deficitas yra didesnis, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Praėjusi Vyriausybė, sakykime taip, kai kuriuos dalykus paslėpė, štai kodėl biudžeto deficitas, palyginti su pirminiu projektu, didėja“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė šalies vadovas.

Tačiau jis pabrėžė, kad krizės laikotarpiu yra natūralu, jog valdžios išlaidos būna didesnės nei pajamos.

„Aš, kaip ekonomistas, niekada nebuvau dogmatikas ir visada pasisakydavau už aktyvią anticiklinę politiką“, – tvirtino G. Nausėda.

„Turime taikyti aktyvią fiskalinę politiką, kuri reiškia, kad valdžios išlaidos tokiais laikotarpiais natūraliai negali būti finansuojamos atitinkamomis pajamomis“, – pabrėžė jis.

Prezidentas, be to, pabrėžė, kad jau dabar reikia galvoti apie tai, kaip ekonomikai atsigavus grįžti į subalansuotą biudžetą.

Ingridos Šimonytės Vyriausybės pakoreguotame biudžeto projekte numatytas 7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) valdžios sektoriaus deficitas. Sauliaus Skvernelio Vyriausybė planavo ne daugiau kaip 5 proc. deficitą.

Pasak naujos Vyriausybės, planuojamas didesnis deficitas, nes iki tol nebuvo numatytos lėšos, skirtos kovai su koronaviruso pandemija.


Rašyti komentarą...
V
Vaclovas
2020-12-21 17:33:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir pasakyk, kuriuos dalykus paslėpė.
Atsakyti
0

A
Agnė
2020-12-22 09:21:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne iš biudžeto EU šalys pandemijai ima pinigus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų