REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naftos kainos penktadienį toliau kyla Rusijos agresijos prieš Ukrainą fone.

Naftos kainos penktadienį toliau kyla Rusijos agresijos prieš Ukrainą fone.

REKLAMA

Balandžio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios padidėjo 2,22 JAV dolerio, arba 2,24 proc., iki 101,30 JAV dolerio už barelį. Ketvirtadienį šie sandoriai pabrango 2,3 proc. iki 99,08 JAV dolerio už barelį.

Tuo tarpu balandžio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) išaugo 2,02 JAV dolerio, arba 2,18 proc., iki 94,83 JAV dolerio už barelį. Trečiadienį šių sandorių vertė padidėjo 0,8 proc., iki 92,8 JAV dolerio už barelį.

„Naftos kainos kyla, ir galo tam nematyti, Rusijai pradėjus visapusišką karinę invaziją į Ukrainą. Ši invazija sukėlė tiesioginį pavojų 1 mln. barelių per parą Rusijos naftos eksportui, tranzitu perduodamam per Ukrainą ir Juodąją jūrą“, – pažymėjo „Rystad Energy“ naftos analitikė Louise Dixon (Luiza Dikson).

REKLAMA
REKLAMA

Pasak analitikės, naftos kaina iki birželio gali pakilti iki 130 JAV dolerių už barelį, jei dėl Ukrainos konflikto sutriks tiekimas. O jei „atsirastų papildomų kliūčių“, nafta gali brangti dar labiau.

REKLAMA

Pasak JAV Energetikos departamento Energetikos informacijos administracijos, Rusija yra viena iš trijų didžiausių gamintojų pasaulyje, kartu su JAV ir Saudo Arabija. Agentūros duomenimis, Rusija per dieną pagamina apie 10,5 mln. barelių naftos ir kitų skystųjų angliavandenilių, arba 11 proc. pasaulinės produkcijos.

„Be jokios abejonės, bus taikomos griežtos sankcijos, – rašė analitikų įmonės „Kpler“ analitikai. – Atsižvelgiant į beveik nulinę tikimybę, kad užsienio karinės pajėgos tiesiogiai rems Ukrainą, nieko negalima atmesti kalbant apie finansinius ir ekonominius įtakos instrumentus.“

Kitas OPEC+ susitikimas įvyks kitą trečiadienį, kuriame dalyvaus ir Rusijos atstovai. Nepaisant pastarųjų dienų įvykių, analitikai vis dar įsitikinę, kad aljansas laikysis anksčiau nubrėžtų planų ir dar kartą nuspręs padidinti gavybą 400 tūkst. barelių per parą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų