„Mes patys savo laiku iniciavome šitą iniciatyvą, sudarėme žemėlapį, kur yra šių vietų poreikis per visą Lietuvą, mes jų priskaičiavome apie 40 tuo metu ir kasmet ministerija po kelias tokias vietas įrengia. Tai labai teigiamai vertiname šitą dalyką, nes jų trūksta“, – BNS sakė S. Mikalauskas.
„Jeigu nėra vietos, kur privažiuoti, nėra kaip nusileisti, tai kad pievomis niekas su mašina nevažinėtų, tai yra reikalinga“, – pridūrė jis.
Aplinkos ministerija pranešė, kad įrengus valčių nuleidimo vietas, nebebus daroma žala gamtai – poilsiautojai ir žvejai mėgėjai nenaikins pakrančių augmenijos ir neardys krantų, paežerėse ir paupiuose sumažės neoficialių automobilių stovėjimo aikštelių.
Projektas bus įgyvendinamas 21 savivaldybėje. Ministerija iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos skyrė beveik 511 tūkst. eurų 29-ioms naujoms vietoms įrengti.
Pasak ministerijos, vietos pasirinktos atsižvelgus į žvejų mėgėjų apklausą. Daugiausia jų – trys – jau įrengta Kauno mariose: ties Kapitoniškėmis, Grabuciškėmis ir Rumšiškėmis. Prie visų valčių nuleidimo vietų įrengti privažiavimai, automobilių aikštelės, kai kur – ir pontoninės prieplaukos valtims švartuoti.
Vis dėlto S. Mikalauskas teigė, kad dar populiaresnė valčių nuleidimo vieta būtų Kuršių mariose ties Kiaulės nugaros sala, kur yra Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalas.
Savivaldybėms skiriamos dotacijos, tačiau jos turės prisidėti ne mažiau kaip 30 proc. savo lėšų.
Dvylikoje savivaldybių jau anksčiau įrengtos 27 valčių nuleidimo vietos, šiemet jų bus įrengta dar 14, o iš viso jų bus 75.