„Ta audra – ankstyva, netipinė: rugpjūčio mėnesį tokių stiprių nebūdavo“, – BNS sakė Palangos komunalinio ūkio vadovas Gediminas Valinevičius.
Klaipėda tebešalina padarinius
Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Andriaus Dobranskio, daugiausiai žalos patyrė uostamiesčio gyventojai, nes mieste buvo užtvindytos gatvės, vėjas laužė medžius.
„Mieste buvo išversta labai nemažai medžių, prilaužyta šakų, kai kuriose vietose yra ir apgadintų automobilių. Mes šiuo metu tvarkome tuos padarinius: medžius, kurie kelia grėsmę“, – kalbėjo jis.
Pasak A. Dobranskio, išverstų medžių pasitaikė „iš esmės visame mieste“. Taip pat pasitaikė atvejų, kai buvo nuplėšti konteinerių stogeliai – jie taip pat apgadino automobilius. Savivaldybė sulaukė kelių gyventojų, patyrusių tokios žalos, kreipimųsi, jie bus svarstomi.
„Paplūdimiuose buvo nuplauti riboženkliai, šiukšliadėžės – iš esmės nuostolių padaryta nemažai, juos šiai dienai būtų sunku įvertinti, nes nuolat gauname informaciją apie papildomas žalas“, – sakė A. Dobranskis.
Savivaldybės atstovo teigimu, žala kilo susidėjus daug veiksnių: dėl stipraus vėjo lūžtant šakoms, o lapams užkemšant lietaus kanalizaciją.
Vis dėlto uostamiestyje prasiautusi stichija, pasak jo, nors ir nedažnai pasitaikantis, tačiau nėra itin išskirtinis reiškinys.
„Tai tikrai nėra dažnas, bet pasitaikantis dalykas. Pajūryje tokie vyraujantys vėjai – nieko nepadarysi“, – sakė jis.
Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ komunikacijos vadovė Gintarė Butkienė ketvirtadienį BNS sakė, kad nepravažiuojamų, užlietų gatvių mieste nebėra. Naktį papildomų pranešimų nebegauta.
„Išleistuvai, kurie iš visų gatvių surenka vandenį ir išbėga į Smeltalės upę, tie du išleistuvai yra po du metrus skersmens, jie vakar buvo absoliučiai pilni vandens. Jau vakarop nebeliko vandens išleistuvuose, bet ar buvo padaryta kokia nors žala, kol kas neturime tokių duomenų“, – tvirtino ji.
Apgadino Palangos paplūdimius
Pasak Palangos komunalinio ūkio vadovo, kurorte audra ji didelių nuostolių nepridarė: išvirto keturi medžiai, prilaužyta šakų, todėl tarnyboms tiesiog bus darbo jas surinkti.
„Daug daugiau darbo reikės įdėti paplūdimiams, nes paplūdimių inventorius buvo paplautas: persirengimo kabinos, konteineriai, kuriuos reikės atstatyti, išlyginti. Labai smarkiai smėlis užpustė takus, priėjimus prie jūros. Kai kur takai ir paplauti, kur jūra iki kopų priėjo“, – kalbėjo jis.
Pasak G. Valinevičiaus, paprastai tokius padarinius pajūryje šalinti tenka vėlesniais mėnesiais – rugsėjį, spalį. Savo mastais nei audra, nei padaryta žala nėra išskirtinė.
Pasak komunalinio ūkio vadovo, savaitgaliui į pajūrį vykti išsiruošę poilsiautojai neturėtų jaudintis: tikimasi iki tol didžiąją dalį žalos sutvarkyti.
„Jau šiandien dalis infrastruktūros atstatyta, tiltas valomas, takai valomi ir rytoj jau viskas tikrai bus paruošta, laukiame poilsiautojų“, – kalbėjo jis.
Nerijoje – be didesnės žalos
Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys teigė, kad savivaldybėje audra didelės žalos nepridarė: ugniagesiai kartą gavo pranešimą apie nulūžusį medį, jis sutvarkytas.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser tvirtino, kad, pirminiais duomenimis, didesnės žalos nerija išvengė dėl palankių vėjo krypčių, tačiau detaliau tai bus aišku popietę, kai, audrai nurimus, teritoriją apžiūrės darbuotojai.
„Atrodo, kad lyg ir labai kažko nebuvo“, – sakė ji.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per parą ugniagesiai 60 kartų vyko šalinti stipraus virtusių medžių ir šakų, daugiau kaip pusė šių atvejų fiksuoti Klaipėdos apskrityje.
Trečiadienį Vakarų Lietuvoje audra vartė medžius, lietus sėmė gatves, teko apriboti laivybą. Ketvirtadienio rytą laivyba Klaipėdos uoste vyksta su apribojimais.