audra

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „audra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „audra“.

Viesulas Šiaulių rajone 3 šeimas paliko be namų – meras vardija, kas dabar padės žmonėms

Praėjusį savaitgalį Šiaulių rajoną šiurpino viesulas. Stichija plėšė stogus su visomis konstrukcijomis, ardė sienas, daužė langus, automobilius ir pridarė daugiatūkstantinių nuostolių gyventojams. Kas gelbės žmones ir atstatys namus, „Žinių radijo“ laidoje pasakoja Šiaulių rajono meras Česlovas Greičius.   Pasak Šiaulių rajono mero Česlovo Greičiaus, vaizdai Šiuoliuose žiaurūs, jau bent 15 nukentėjusių šeimų pateikė prašymus.

Klimatologai įspėja apie Lietuvą alinančius orus: tai nėra normalu

Klimatologai pastebi, kad Lietuvą alinantys tropiniai orai ne tik atsikartoja dažniau, bet ir trunka ilgiau, o tai Lietuvai nėra normalu. Vis dėlto Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros doc. Gintautas Stankūnavičius ir klimatologas Donatas Valiukas paaiškina, kaip taršos išprovokuotą procesą žmonės gali pristabdyti.

Panevėžiečiai parodė, kaip audra nunešė jų namo stogą: kreipiasi į visus

Praėjusios savaitės ketvirtadienio vakarą Panevėžio rajone praūžusi audra be stogo paliko Raguvos pakraštyje gyvenančios penkių asmenų šeimos namus. Socialiniame „Facebook“ tinkle sklinda pagalbos prašymas šeimai. Vaizdas buvo baisus Šalia Raguvos, Užunevėžių kaime, Vėjo gatvėje 13, gyvenanti Urbonų šeima praėjusios savaitės ketvirtadienį išgyveno siaubą. Audra nunešė dviejų aukštų mūrinio namo stogą. „Tuo metu buvome namuose.
2024-07-17

Audra smogė į Molėtų rajoną – plėšė scenos stogą, gėlių vazonus: jautėmės lyg košmare

Audra ir toliau šiurpinančiai stebina Lietuvos gyventojus. Šįkart gamta sutrukdė grupės „Electric ladies“ koncertą Molėtų rajone. „Per kelias sekundės pradėjo viskas skrieti pro mus, garso palapinė, svečių palapinę plėšė, viskas buvo kaip kažkokiame košmare ir net sunku buvo suprasti, kas iš tiesų čia vyksta“, – dalijosi narė Justė Komskytė. Grupės „Electric ladies“ narė Justė Komskytė sutiko pasidalinti audros įspūdžiais su naujienų portalu tv3.lt.
240 2024-07-17

Plinta vaizdas iš audros užklupto Lietuvos miesto: gamta rodo savo galią

Vakar naktį Lietuvoje siautėjo audra. Gausūs krituliai, žaibai ir perkūnija griaudėjo visą naktį. Vienas iš šių ypatingų gamtos reiškinių buvo spėtas užfiksuoti Jurbarke. Nuotraukose galima pamatyti gamtos didybę. Orų stebėtojos užfiksuoti kadrai stebina visus, kurie nespėjo pamatyti audros. Pasidalijo nuotrauka Šįryt „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ jurbarkietė dalijosi nuotraukomis, kurias jai pavyko užfiksuoti vidurnaktį.
2024-07-17

Supratę, nuo ko užsidegė medis, kėdainiečiai nustėro: įspėja visus

Kam nėra tekę matyti žaibo? Tačiau stebėti, kaip dega nuo jo užsiliepsnojęs medis – jau visai kas kita. Būtent tokį vaizdą prieš porą dienų teko matyti Kėdainių ir Kauno rajonų ugniagesiams, kurie gesino už Labūnavos esančiuose laukuose užsiliepsnojusį didžiulį klevą. Beje, nors medis ir buvo užgesintas, kitą dieną jis vėl ėmė degti, tad ugniagesiams teko grįžti ir vėl jį gesinti. Trenkė vakare Liepos 11 dieną 18 val. 06 min.
2024-07-17

Per viesulą Šiaulių rajone sužalotas vaikas su mama: aiškėja jų būklė

Liepos 13 d. Šiaulių rajone praūžus viesului sužalota moteris su vaiku. Stichija taip pat pridarė turtinės žalos į sūkurį patekusiems kaimams, viena šeima liko be namų. Ateities prognozės neramina – klimatologų teigimu, nuožmių viesulų daugės, o periodas, kada jie gali pasirodyti, ilgės. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) pateikia neraminančią prognozę, kad ilgainiui viesulų tik daugės.
Orai 2024-07-16

Artinasi audringas ciklonas Geli: orai keisis iš esmės – kada ir kam klius labiausiai?

Šiltais ir sausais orais mėgausimės neilgai. Jau trečiadienį mus pasieks audringas ciklonas, dėl kurio įtakos lis (kai kur gausiai), griaudės perkūnija, sustiprės vėjo gūsiai. Savaitės pabaigoje orai vėl turėtų aprimti, skelbia sinoptikė Elvyra Latvėnaitė. Pasak sinoptikės, anticiklonas Emil lėtai traukiasi į šiaurės rytus, nors antradienį dar spės pamaloninti sausais, labai šiltais, o pietuose, pietvakariuose karštais orais.
Orai 2024-07-16

Košmariškas savaitgalis Baltarusijoje: žuvo 6 žmonės, miestas liko be elektros ir vandens

Savaitgalį Baltarusijos teritorijoje praūžusi audra ne tik pridarė nuostolių, bet ir pražudė net 6 žmones, iš kurių 2 buvo nepilnamečiai. Vietos gelbėjimo tarnybų atstovo teigimu, dėl stipraus vėjo ir lietaus nukentėjo 330 gyvenviečių, užfiksuota daugiau nei 1,2 tūkst. medžių nuvirtimo atvejų, pažeista daugiau nei 700 namų. Dar 15 žmonių, be 6 žuvusiųjų, buvo sužeista. Vaikų stovykloje – skaudi nelaimė Rečicos rajone dėl krentančių medžių buvo sužeisti 7 vaikai. Vienas iš jų mirė.
2024-07-16

Žinoma sinoptikė perspėja: audra smogs dar kartą – įsidėmėkite šią datą

Šią savaitę orai bus permainingi. Savaitės pradžioje sugrįš šiluma, bet trečiadienį Lietuvą pasieks audros debesys. Savaitės pabaigoje orai vėl aprims, šiek tiek atvės. Išsamia prognoze socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi sinoptikė Elvyra Latvėnaitė. Pasak sinoptikės, virš Rytinio Baltijos jūros regiono ir Rytų Europos įsitvirtins anticiklonas Emil. Nustūmęs savaitgalį siautėjusį audringą cikloną, jis atneš ramesnius, sausesnius ir šiltesnius orus.
Orai 2024-07-15
REKLAMA
REKLAMA

Išgirdote perkūniją? Štai, ką privalote padaryti nedelsiant – tai gali išgelbėti gyvybę

Šiemet Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, stiprus vėjas, perkūnija ir audros tampa vis dažnesniais ir intensyvesniais meteorologiniais reiškiniais. Šios gamtos jėgos ne tik kelia pavojų gyventojams, bet ir reikalauja nuolatinės paruošties. Ugniagesiai gelbėtojai ir kitos skubiosios pagalbos tarnybos kviečia visuomenę būti budriais, nuspėjant audrų pavojų ir tinkamai reaguoti, kad būtų išvengta nelaimių ir sužalojimų.
2024-07-14

Siaubas Šiaulių rajone: viesulas plėšė namų stogus, yra sužeistų

Šeštadienio pavakarę, po 17 val., Šiaulių rajone siautėjo galingas viesulas. Pranešama, kad gamtos reiškinys žalos pridarė mažiausiai keturiuose Šiaulių rajone esančiuose kaimuose. Pirminiais duomenimis, nukentėjo moteris ir vaikas. Informacija apie jų būklę nepateikiama. Ugniagesiai po 17 val. sulaukė keturių pranešimų apie įvairiose vietovėse nuplėštus namų stogus.

Sinoptikai perspėja: Lietuvoje praūžusi audra – dar ne viskas

Lietuvoje praūžusi galinga audra pridarė nuostolių: virtę medžiai apdaužė automobilius, tūkstančius žmonių paliko be elektros, o trenkusių žaibų skaičius per parą siekė net 15 tūkstančių. Sinoptikai teigia, kad tai yra tik pradžia, škvalo galime tikėtis ir ateinantį savaitgalį. Socialiniuose tinkluose tautiečiai dalijasi vaizdais iš audros padarinių. Labiausiai nukentėjo Vidurio Lietuvos gyventojai.
Aktualijos 2024-07-12

Audra nutraukė Hauser koncertą: seksualus violončelininkas nebaigė pasirodymo Kalnų parke

Vilniaus Kalnų parke koncertą kartu su grupe ir orkestru surengė vienas garsiausių pasaulyje violončelininkų Stjepanas Hauseris. Pasirodymas Lietuvoje – ilgai laukto klasikinės muzikos „bloguoju berniuku“ vadinamo grupės „2Cellos“ įkūrėjo solinio turo „Rebel with a Cello“ („Maištininkas su violončele”) dalis. Deja, koncertą dėl audros teko nutraukti.
2024-07-12

Radžis išsigando audros: tikra apokalipsė, tokį vaizdą mačiau tik Amerikoje

Atlikėjas Radžis Aleksandrovičius savo akims išvydo siautėjusią audrą. Jis negalėjo patikėti, kaip pasikeitė mūsų klimatas – pasijautė lyg Amerikoje. Radžis Aleksandrovičius savo išgyvenimais sutiko pasidalinti su naujienų portalu tv3.lt. Ketvirtadienio vakarą jis vyko iš koncerto namo, kartu važiavo ir šuo Baris. „Pamačiau tokį neįprastą dangų, kokio niekada nebūdavo. Jei ir būdavo perkūnija, tai kažkaip nebūdavo tokių debesų. Nepagalvojau, kad gali užeit toks štormas. Vaizdas nekoks.
2024-07-12

Paviešino, kaip atrodo žmogus po žaibo kirščio: skaudu žiūrėti

Šokiruojančios nuotraukos rodo, kas gali nutikti jūsų kūnui, jei į jus trenks žaibas. Ant išgyvenusiųjų kūnų buvo galima matyti įvairaus dydžio raudonas žymes. Karališkoji nelaimingų atsitikimų prevencijos draugija (RoSPA) teigia, kad kasmet dėl žaibo trenkimo žūsta maždaug trys žmonės.
2024-07-12

Lietuviai dalijasi vaizdais iš audros nusiaubtų miestų: kažkas baisaus

Pro Lietuvą ketvirtadienio pavakarę ir penktadienio naktį praūžus audrai, škvalui ir smarkiam vėjui gyventojai puolė dalintis, kiek žalos pridarė. Stiprus vėjas vertė medžius, o šie virto ir ant pastatų, ir ant automobilių. „Panevėžio r. Karsakiškio sen. Breiviškiai. 19 val. Mūsų sodyba – namai nukentėjo... Storiausia topolį su šaknimis išvertė, ūkinį pastatą sugriovė. Kitas uosis šalia namo griūvo, mašiną aplankstė“, – skelbia Ilona.

Galinga audra Latvijoje atidengė siaubingą radinį: po medžiu – žmonių kaukolės ir kaulai

Ketvirtadienį Latvijos pasienio su Lietuva mieste Bauskėje praūžė galinga audra, išvertusi ne vieną medį. Po vienu iš jų netikėtai aptiktos dviejų žmonių kaukolės ir kaulai. Šiuo metu neįmanoma nustatyti, kiek kaukolėms ir kaulams metų, skelbia tv3.lv. Paskirta ekspertizė, tačiau jos išvados gali būti pateiktos tik po kurio laiko, portalui sakė Valstybės policijos atstovė Rūta Strautniece.
2024-07-12

Praūžus škvalui Lietuvoje skelbia svarbią žinią: 1 veiksmą privalo padaryti visi

Po vakar praūžusios stiprios audros Lietuvoje specialistai ragina savo valdose apsižiūrėti medžius. Anot jų, svarbu susitvarkyti savo kiemą tinkamai, kad būtų galima išvengti skaudžių nelaimių ar nuostolių. „Nors krušos šiandien išvengėme, tačiau škvalo – ne. Vis kartojama, kad apsižiūrėkit savo kiemuose esančius medžius.
2024-07-12

Lietuvą nusiaubė galinga audra: plaukė pranešimai dėl užvirtusių medžių, kai kurie gyventojai neturėjo elektros

Pro Lietuvą ketvirtadienio pavakarę ir penktadienio naktį praūžus smarkiam vėjui ir lietui ugniagesiai-gelbėtojai  beveik 66 kartus vyko šalinti audros padarinių sulaukę pranešimų apie vėtros neatlaikiusius ir ant kelių ar kitų vietų nuvirtusius medžius arba nulaužtas dideles šakas.   7.30 val. ESO atjungimų žemėlapis rodė, kad elektros dar neturėjo 1 769 vartotojai. „Keturiais atvejais medžiai buvo užvirtę ant automobilių.

Sinoptikas ragina pasiruošti – atslenka dar viena audros banga: pasakė, kuriose dalyse kirs labiausiai

Meteorologas Gytis Valaika socialinio tinklo „Facebook“ grupėje įspėjo, kad iš paskos praūžusiai audrai atsklenka dar viena banga.  Pasak sinoptiko, audra labiausiai kirs Lietuvos pietvakarius ir pietus.  „Dieninė audros banga nuslinko į Rytų Lietuvą, o iš paskos atkeliauja dar viena. Labiausiai kabinti turėtų pietvakarius ir pietus. Regis ši kiek silpnesnė, tačiau su išvadom geriau neskubėti“, – pažymi G. Valaika.

Latviją škvalas nusiaubė dar stipriau: vaizdo įraše – apokaliptiniai kadrai

Stipri audra ketvirtadienį talžė ne tik Lietuvą, bet ir kaimynus latvius.  Socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalinta vaizdo įrašu, kuriame stichijos šėlsmas užfiksuotas Bauskėje, mieste, esančiame visai netoli Lietuvos.
71 2024-07-11

Vilnių pasiekė audra: „Dangus griūva“

Per Lietuvą slinkusi audra atkeliavo į Vilnių. Tamsūs lietaus debesys apgaubė sostinę, gatves skalauja liūtis. Vilniaus rajone jau girdimas smarkus perkūnijos griausmas. „Dangus griūva“, - naujienų portalui tv3.lt atsiuntusi nuotraukas iš Vilniaus dalinosi skaitytoja. Ugniagesiai sulaukė 45 pranešimų apie vėjo išverstus medžius, apie 7,5 tūkst. namų ūkių liko be elektros Ugniagesiai ketvirtadienio popietę ir vakarą sulaukė 45 iškvietimų dėl audros išverstų medžių.
Orai 2024-07-11

Stichija negailestinga – Kėdainiuose ant pastatų ir automobilių virsta medžiai: tarnybos vos spėja suktis

Ketvirtadienio vakarą dalį Lietuvos talžiusi audra neaplenkė ir Kėdainių. Stiprus vėjas vertė medžius, o šie virto ir ant pastatų, ir ant automobilių. Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba vos spėja suktis, dirba abu skyriai, į pagalbą jiems pasiųsta Pramonės ugniagesių komanda. Tilto gatvėje virto ne vienas medis, buvo paralyžiuotas eismas. Vienas medis virto bei šakos krito ant autobusų stotelės. P. Lukšio gatvėje medis užkrito ant elektros pastotės.
Orai 2024-07-11

Ugniagesiai sulaukė 45 pranešimų apie vėjo išverstus medžius, apie 7,5 tūkst. namų ūkių liko be elektros

Ugniagesiai ketvirtadienio popietę ir vakarą sulaukė 45 iškvietimų dėl audros išverstų medžių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Pajėgų valdymo valdybos (PVV) Situacijų koordinavimo skyriaus duomenimis, ketvirtadienį, nuo 15 val. iki šiol, sulaukta 45 pranešimų apie ant važiuojamosios kelio dalies nuverstus medžius, taip pat du kartus pranešta apie ant automobilių užkritusius medžius – Kaune ir Kėdainiuose.
Aktualijos 2024-07-11

Sinoptikai skambina pavojaus varpais: netrukus audra smogs šiam regionui

Per Lietuvą keliaujant audros debesims, sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis valandomis ji pasieks rytinę šalies dalį. Kaip praneša Hidrometeorologijos tarnyba, rytiniuose rajonuose numatomos trumpos ir smarkios liūtys su perkūnija, o vėjo gūsiai sieks iki 21–26 m/s. 18.20 val. duomenis, Panevėžio, Kauno, Alytaus, Utenos ir Vilniaus apskrityse intensyviai lyja, griaudėja perkūnija.
Orai 2024-07-11

Kaune skęsta gatvės, virsta medžiai: į audros sūkurį patekę gyventojai suskubo dalintis vaizdais

Ketvirtadienio vakarą Kauną užklupo audra. Į audros sūkurį patekę kauniečiai suskubo dalintis vaizdais. Juose – vėjo drąskomi elektros laidai, apsemtos gatvės. Vieno automobilio vairuotojo laukė nemaloni staigmena: iš šaknų virsdamas medis į viršų iškėlė ne tik plyteles, bet ir automobilį. „Petrašiūnai. Vėjas nutraukė laidus“, – dalijosi skaitytoja. Kitame vaizdo įraše matosi užtvindyta gatvė Zuikinėje, kelyje į Vaišvydavą.

Pamatykite: Panevėžio rajone užfiksavo galingą į žemę kertantį žaibą

Per Lietuvą ketvirtadienį slenka stipri audra. Socialinio tinklo grupėje „Orų entuziastai“ internautai dalinasi stichijos vaizdais.  Panevėžio rajono gyventojas Arvydas grupėje pasidalino žadą atimančia nuotrauka: vyrui pavyko užfiksuoti į žemę kertantį galingą žaibą.  Įspūdinga nuotrauka pasidalinęs Arvydas komentaruose juokavo, kad nuo žaibo sukelto garso „vos neprigulė“.  Per Lietuvą slenka audra Ketvirtadienį per Lietuvą slenka audra.

Lietuvą jau išbando škvalas: štai kokiais audros vaizdais dalijasi gyventojai – kelia siaubą

Per Lietuvą jau slenka prognozuota audra. Kol kas labiausiai kliūna vakariniams rajonams. Iš nuotraukų socialiniuose tinkluose matyti, kad kai kuriuose miestuose patvino gatvės. Meteorologai skelbia, kad šį kartą išlipimu sausiems iš balos (kaip birželio 19 d.) nepavyks. 14–15 val. laikotarpiu audros debesys buvo pasiekę Šilutės, Jurbarko, Raseinių, Mažeikių, Šiaulių, Kelmės, Tauragės, Šakių, Vilkaviškio rajonus, dalį Marijampolės ir Kauno rajonų.

Iš Lenkijos atslenka stipri audra: šiuo laiku būkite pasiruošę

Ketvirtadienio popietę prognozuojama stipri audra, kuri prasidės pietvakarių Lietuvoje ir ir išplis į didesnę šalies dalį, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT). „Trečiadienį smarkios audros praslinko kaimyninėje Lenkijoje, o šiandien labai panašios orų sąlygos prognozuojamos jau ir mūsų šalyje“, – feisbuke praneša LHMT.

Kaimynus siaubia audros: Tartu skandino lietus, lenkai stebėjosi „orų armagedonu“

Savaitgalį galingos audros praūžė kaimyninėje Lenkijoje ir Estijoje. Estijos didmiestis Tartu buvo užtvindyta galingo lietaus, be elektros visoje šalyje liko apie 10 tūkst. žmonių. Lenkų portalas „Onet“ skelbia apie „orų armagedoną“ Pakarpatės regione. Iki sekmadienio vakaro Pakarpatės regiono ugniagesiai gelbėtojai 130 kartų buvo išsiųsti šalinti virš regiono praūžusios audros padarinių. Daugiausia buvo šalinami nulaužti medžiai ir šakos, gulinčios ant elektros linijų laidų ir kelių.
2024-07-08

Kruša apgadino namus – gavo 40 tūkst. eurų: kada ir nuo ko verta apsidrausti ir kada žalos neatlygins

Vasara atneša ne tik karštį, bet ir audras, kurios gyventojams pridaro nuostolių. Jų padėtų išvengti turto draudimas. Tačiau prieš sudarant draudimo sutartį, ją reikėtų atidžiai perskaityti, kitaip patyrus nuostolius, išmokų jiems atlyginti galite ir negauti, įspėja specialistai. Pavyzdžiui, jeigu apdraudėte būstą nuo audros, tačiau nukentėjote nuo žaibo, išmokos galite ir negauti, jeigu žaibo pavojus nebus atskirai įtrauktas į draudimo sutartį.
2024-07-06

Maskvą talžo uraganinis vėjas ir liūtis: po rekordinių karščių dalijamasi apokaliptiniais vaizdais

Maskvą užklupo uraganinis vėjas, smarki liūtis  – po visą savaitę trukusių rekordinių karščių Rusijos sostinėje užfiksuoti apokaliptiniai vaizdai. Penktadienį Rusijos sostinėje uždaromi kultūros ir poilsio parkai bei vasaros verandos, pranešama oficialioje Maskvos mero Sergejaus Sobjanino interneto svetainėje. Be to, siekiant išvengti ekstremalių situacijų, buvo uždarytas Maskvos zoologijos sodas. Visos miesto tarnybos priverstos dirbti sustiprintu režimu.
2024-07-05

Kiaušinio dydžio krušos ledokšniai suvarpė gyventojų namus – Kroatiją nusiaubė galinga audra

Turistų pamėgtą Europos šalį Kroatiją pirmadienio popietę ir vakarą nusiaubė galinga audra, atnešusi krušą. Stipri stichija padarė didžiulę materialinę žalą ir sunaikino pasėlius. „Kruša sunaikino viską, kas papuolė po ranka, net stogus ir fasadus. Labiausiai nukentėjo kai kurios bosnių vietovės netoli Županijos, taip pat Kutinos apylinkės“, rašo portalas „Crometeo“. Kruša tiesiog suvarpė namus Portalo teigimu, vietomis namus tiesiog suvarpė krušos ledokšniai, kurių dydis siekė kiaušinį.
2024-07-03

Prancūzijoje ir Šveicarijoje praūžus audroms žuvo 7 žmonės

Šį savaitgalį Prancūziją, Šveicariją ir Italiją talžiusios smarkios audros ir liūtys nusinešė septynių žmonių gyvybes, sekmadienį pranešė vietos valdžios institucijos. Trys 70–90 metų amžiaus žmonės žuvo šeštadienį Prancūzijos šiaurės rytų Obo regione, kai smarkaus vėjo nuverstas medis prispaudė automobilį, kuriuo jie važiavo, naujienų agentūrai AFP pranešė vietos valdžia. Pareigūnai pridūrė, kad ketvirtas keleivis yra kritinės būklės.
2024-06-30

Atlante susiformavo pirmasis sezono uraganas

Atlante susiformavo pirmasis sezono uraganas. Atogrąžų audra Beryl sustiprėjo iki 1-osios kategorijos uragano ir tikriausiai greitai intensyvės, šeštadienį pranešė JAV Nacionalinė vandenynų ir atmosferos tyrimų administracija (NOAA). Spėjama, kad uraganas su smarkiais vėjais ir pavojingais gūsiais smogs Priešvėjinėms Antilų saloms – šiaurinei Mažųjų Antilų daliai Karibuose. Barbadoso salai paskelbtas perspėjimas dėk uragano.
2024-06-30

Pavojingu hobiu užsiimantis Tadas papasakojo užkulisius: „Jeigu kažkas nukenčia, tai nebent avarijose“

Tadas dėl gero kadro drąsiai stovi po žaibuojančiu dangumi, o jo didžiausia svajonė – atsidurti šalia viesulo. Pavojingo vyro hobio užkulisiai – „TOP 3“ reportaže.  Vieni mėgsta sportuoti, kiti groti kokiu instrumentu, treti šokt, ketvirti žvejot. Tadui Janušoniui irgi patinka žvejoti, tačiau jis žvejoja ne karpius ar lydekas, o audras, žaibus ir kitus dangaus reiškinius. Jo meškerė – fotoaparatas.

Šveicarijoje ieškoma per audrą dingusių trijų žmonių

 Sekmadienį Šveicarijoje tęsėsi trijų žmonių paieška, kurie dingo be žinios per smarkią audrą Graubiundeno ir Valė kantonuose, praneša dpa. Po daugiau nei paros buvo atnaujintas traukinių eismas Zermato mieste, Valė kantone, prie Materhorno kalno, populiarios turistų lankomos vietos. Patvinę upeliai buvo išsilieję iš krantų ir laikinai užblokavo geležinkelio bėgius ir kelią į miestą.
2024-06-23

Lietuvą talžė kebabo svorio ledėkai – Alytuje yra buvęs neeilinis birželis

Lietuvą aplenkusi audra nepagailėjo greta esančių kaimynų lenkų, kurioje siautėjo tikras škvalas. Apie kaimynus nusiaubusią audrą ir tai, kaip Alytuje buvo iškritę mažo kebabo svorio ledėkai savo socialiniuose tinkluose dalinasi Lietuvos ekspertai paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“. Socialiniuose tinkluose „Orai ir klimatas Lietuvoje“ administratoriai prisiminė, kaip prieš 60 metų birželio 20-ąją Alytuje iškrito milžiniški ledėkai, kurių svoris prilygo mažam kebabui – tai yra 300 gramų...

Maskvoje praūžė mirtinas tornadas: stichija talžė viską savo kelyje

Ketvirtadienio popietę Rusijos sostinėje Maskvoje praūžė galinga audra, pražudžiusi mažiausiai vieną žmogų. Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos vietos padalinys pranešė, kad šiaurinėje Maskvos dalyje žuvo vyras, kai maždaug 18-23 m/s vėjo gūsiai išvertė medį ir jį prispaudė. Pranešama, kad per audrą, kurią, meteorologų teigimu, buvo sužeista dar ir mažiausiai 10 žmonių.
2024-06-20

Maskvos srityje per stiprią audrą ketvirtadienį susiformavo viesulas: užfiksavo vaizdo įraše

Ketvirtadienį galinga audra nuo Europos pasiekė ir Rusiją. Liudininkai užfiksavo Maskvos srityje susiformavusį viesulą, praneša rusų „Telegram“ kanalai „Topor“ ir „Baza“. Viename iš vaizdo įrašų matyti, kaip viesulas dar tik formuojasi. O kitame kanale paviešintoje nuotraukoje matyti jau siaučianti stichija. Maskvą nusiaubė stipri audra Visoje Europoje siautėjusi audra pasiekė ir Maskvą.
2024-06-20

Lenkiją ir Latviją apniokojusi audra pasiekė ir Maskvą – rekordinės liūtys užtvindė gatves, numatomas uraganas

Visoje Europoje siautėjusi audra pasiekė ir Maskvą. Vaizdo įrašais, kuriais dalinasi „Telegram“ vartotojai rodo, kad Rusijoje perkūnija gerokai įsismarkavusi – skęsta gatvės. Pasak sinoptikų, šiandien sostinę pasieks rekordinės liūtys, kruša ir audra. Numatomas gūsingas vėjas, kurio gūsiai sieks 18–23 metrus per sekundę. Festivalių teritorijos uždarytos, o restoranų ir kavinių savininkų paprašyta neatidaryti vasaros verandų ir sutvirtinti savo statinius.
75 2024-06-20

Lietuvoje laukta audra nusiaubė Latviją – išdaužė namų langus, rovė kelio ženklus ir vartė medžius

Daugpilio savivaldybės komunalinio ūkio valdybos „Facebook“ paskyroje rašoma, kad audra kaip reikiant nusiaubė Latviją – daugelyje miesto dalių sutriko susisiekimas, o smarkus vėjas išvertė medžius. Latvijos naujienų agentūros LETA darytose nuotraukose matyti, kad stiprus vėjas ir lietus Daugpilio gyventojams pridarė nemažai žalos. Daugiabučių namų langai išdaužyti, kelio ženklai nurauti, medžiai išversti su šaknimis, kai kurie automobiliai gerokai apgadinti, skelbia tv3.lv.
2024-06-20

Audra nusiaubė Lenkiją – vėjo greitis siekė net 101 km/val., nuplėšti namų stogai, išvartyti medžiai

Lūžę medžiai, apgadintos geležinkelio linijos, užtvindyti keliai ir aikštės, net nuplėštas prekybos centro stogas – tai antradienį vakare ir trečiadienį naktį per Lenkiją praūžusios audros padariniai. Blogiausia padėtis buvo Silezijoje. Dviejose apskrityse – Rybniko ir Raciboržo – ugniagesiai gelbėtojai sulaukė kelių šimtų iškvietimų. Trečiadienio vakare ir naktį per pietų ir rytų Lenkiją perėjo audros frontas. Lietų ir gūsingą vėją šen bei ten lydėjo ir kruša.
419 2024-06-20

Siaubą keliančios orų prognozės nepasitvirtino – žmonės pradėjo dalintis net sąmokslo teorijomis

Grėsmingų perspėjimų apie ypatingai smarkią audrą į telefonus sulaukę Lietuvos gyventojai ruošėsi ir blogiausiam: dalis savo automobilius apkamšė pledais ir antklodėmis, kad apsaugotų juos nuo 5 ar net 10 centimetrų skresmens žadėtų krušos gabalų. Tačiau blogiausias scenarijus neišsipildė, audra aplenkė Lietuvą ir visos baisiausios negandos nukeliavo į kaimynines valstybes, pavyzdžiui, Baltarusiją.

TV3 Žinios. Lietuva ruošėsi stipriai audrai; Netoli Rygos sužeistas lėktuvu skridęs lietuvis

Perspėjimų apie neregėtą audrą ir didžiulius krušos gabalus įbauginti lietuviai stIchijai ruošėsi nuo ryto –  kai kas automobilius kamšė pledais ir antklodėmis, o audrą pranašavę sinoptikai net išjungė žmonėms prognozių žemėlapį. Prie Rygos pasibaigus degalams viduryje lauko kietai nusileido privatus lėktuvas – sužeistas juo kridęs lietuvis parašiutininkas, ketinęs šokti audringą dieną.
Aktualijos 2024-06-19

Naglis Šulija įvardijo, kur ir kada praslinks audros židinys

Sinoptikas Naglis Šulija įvardijo, kada ir kur trečiadienį galėtų praslinkti prognozuojamos audros židinys. Anot jo, vėliau orai turėtų kiek pasitaisyti. Orai Europoje Orus Europoje rytoj lems aukšto slėgio sritis ir kelios žemo arba žemesnio slėgio sritys apie ją. Saulėtų orų plotas nusidrieks nuo Pietų Švedijos iki šiaurės Afrikos, kitur nestigs debesų, taip pat ir audringų. Kaitra dar bus apėmusi Adrijos, Egėjo ir Juodosios jūros pakrantes, bet kitur orai bus vidutiniškai šilti.

Lenkijos meteorologų žinia: audra pasieks šį Lietuvos regioną

Per artimiausias porą valandų audra pasieks pietinį ir pietrytinį Lietuvos pakraštį, daugiausiai ties siena su Baltarusija, informuoja Lenkijos hidrometeorologijos tarnyba savo puslapyje „Meteo.pl“. Kaip rodo Lenkijos meteorologinių stočių radarai, audros debesys keliauja nuo Lenkijos Rusijos link ir gali užkabinti pietinį, pietrytinį Lietuvos pakraštį. Didžiausia audros tikimybė kol kas yra ties siena su Baltarusija, gali kliūti ir Vilniaus miestui.

Latviją užgriuvo pavojingi orai – įspėja dėl uragano grėsmės

Trečiadienį Latvijos rytuose ir pietryčiuose po perkūnijos debesimis galimi labai stiprūs vėjo gūsiai ir uraganai, didžiausia rizika Latgaloje, perspėjo Europos eksperimentinis audrų prognozių centras „Estofex“. „Estofex“ paskelbė aukšto lygio perspėjimą Latgaloje ir Sėloje. Vidžemėje ir rytinėje Žiemgaloje taip pat yra žemesnio lygio perspėjimas. Kuržemėje pavojingų perkūnijos debesų neprognozuojama, o Rygoje rizika bus maža.
2024-06-19

Ruošiamasi artėjančiai audrai: ekspertai pataria, kaip apsaugoti save ir savo turtą

Sinoptikams prognozuojant smarkią audrą, ekspertai pateikia rekomendacijas, kaip apsaugoti ne tik save, bet ir savo turtą. Anot „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), smarkių liūčių ar potvynių metu gyventojai turėtų kuo skubiau išjungti įvadinį automatinį jungiklį bei elektros prietaisus. Be to, esant stipriam vėjui, ekspertai pataria užverti langines, duris, židinio ar krosnies sklendę, rašoma išplatintame pranešime.
2024-06-19
Į viršų