REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje veikia ne vienas karinis objektas. Pastaruoju metu jų skaičius auga, be to planuojama juos plėsti ir įkurti naujų. Taip pat ruošiamasi ir vokiečių karių brigados atvykimui.

Lietuvoje veikia ne vienas karinis objektas. Pastaruoju metu jų skaičius auga, be to planuojama juos plėsti ir įkurti naujų. Taip pat ruošiamasi ir vokiečių karių brigados atvykimui.

REKLAMA

Netoli karinių objektų įsikūrę gyventojai baiminasi, kad šiuo metu jų namų vertė krenta, o karo atveju jų namai taps taikiniais.

Tačiau nekilnojamo turto (NT) ekspertai, ekonomistai tikina, kad būsto vertė netoli karinių objektų gali ne tik mažėti, bet galbūt netgi ir didėti.

Baiminasi karo grėsmės 

Portalo tv3.lt skaitytojas Rimas (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma) pasakojo, kad gyvena netoli karinio poligono.

„Niekada neteikiau savo gyvenamajai vietai reikšmės. Nebuvo svarbu, kad šalia karinis objektas. Tačiau dabar vis dažniau kalbama apie karinę grėsmę. O kariniai objektai konflikto metu tampa pagrindiniais taikiniais. Taigi, ar saugu čia gyventi? Ir ar verta keisti gyvenamąją vietą?

REKLAMA
REKLAMA

Juk bus sunku parduoti tokius būstus, jų kaina krenta, nes niekas nenori gyventi šalia karinio poligono“, – skundėsi vyras.

Karinis objektas – nepatraukli kaimynystė

NT brokeris Paulius Banevičius pastebėjo, kad karinis objektas netoli namų žmonėms gali kelti dvejopus jausmus.

REKLAMA

„Iš dalies atrodo, kad ten saugiau gyventi, tačiau jeigu pažiūrėsime į situaciją Ukrainoje, matysime, kad šalia karinių objektų nesaugu. Ten gali vykti kariniai veiksmai.

Bet netgi atmetus karo grėsmę ar galimybę, karinis objektas kaimynystėje gyventojams nebus patrauklus ar estetiškas. Taip pat nebus ten patogu gyventi, nes pirmyn ir atgal kursuos karinė technika ir pan.“ – komentavo NT specialistas.

Jis pažymėjo, kad būsto šalia karinio objekto kaina reikšmingai neturėtų keistis.

„Tačiau jeigu žmogus rinksis iš dviejų būstų, jis ko gero pasirinks tą, kuris yra toliau nuo karinių objektų.

REKLAMA
REKLAMA

Apskritai žmonėms perkant būstą labai svarbi yra kaimynystė. Gyventojai nori, kad aplinkui būtų panašūs namai, kokiame ir jie gyvens. Žmones atbaido pramoniniai rajonai. Visi nori gyventi šalia gamtos, miško, upės. Žmonėms svarbi graži aplinka“, – pastebėjo P. Banevičius.

Ramina dėl grėsmių ir būsto vertės

Įmonės „Realdata“ vadovas, NT ekspertas Arnoldas Antanavičius tikino, kad NT kainai karinių objektų įsikūrimas būsto vertei nedarys jokios įtakos.

„Juk tam tikrų objektų kaimynystė taptų aktuali prasidėjus tam tikriems įvykiams, pavyzdžiui kariniams veiksmams ir pan. Tačiau žiūrint per šią prizmę galime surasti ir daugiau grėsmių. Juk daug kalbama apie Vilniaus ir Astravo elektrinės Baltarusijoje kaimynystę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl elektrinės irgi galime prisigalvoti visokių scenarijų. Pavyzdžiui, įvykus avarijai visas Vilnius taptų netinkamas gyventi. Taigi pasvarstymų apie nesaugią kaimynystę yra buvę ir anksčiau“, – komentavo NT ekspertas.

Tačiau anot jo, tai niekaip neatsiliepė NT kainoms.

„O kainos galėtų keistis prasidėjus realiems įvykiams.

Žinoma, grėsmės NT neprideda pliusų. Turbūt dalis pirkėjų ir atsisako įsigyti būstą netoli karinių objektų. Tačiau sunku pamatuoti, ar pasikeičia rinka ir kaina, tai sunku pamatuoti ir apskaičiuoti“, – sakė A. Antanavičius.

Būstai netoli karinių objektų brangs?

Tuo metu „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas prognozavo, kad NT netoli karinių objektų turėtų brangti.

REKLAMA

„Juk žinomumas tokių regionų išauga. Taip pat gali atsirasti tam tikrų paslaugų tose vietovėse poreikis. Dar tose vietovėse ir žmonių judėjimas išauga.

Tačiau gyventojams trukdyti gali pašaliniai garsai, jeigu jų būstai yra visiškai šalia karinių objektų. Dar gali būti apribotas judėjimas. Pavyzdžiui, jeigu žmonės gyvena prie miško ir šalia atsiras karinis objektas, jie jame nebevaikščios“, – komentavo ekonomistas.

Anot jo, kariniai objektai žmonės atneš naudos, nes kursis ir plėsis infrastruktūra.

„Reikės tiekti maistą, kitas paslaugas. Nemaža tikimybė, kad netoli bazių kursis šias paslaugas teikiančios įmonės. Juk ir migrantų krizės metu, netoli pabėgėlių stovyklų veikiančios maisto tiekimo įmonės išgyveno geriausius laikus“, – priminė Ž. Mauricas.

REKLAMA

Ekonomistas nemano, kad žmonės bijos gyventi šalia karinių objektų.

„Juk žmonės dažnai nekreipia dėmesio į tokius dalykus. Juk jau turime karinių objektų ir žmonės gvvena visai šalia jų. Šiauliuose yra oro karinė bazė, žmonės girdi skaidančius lėktuvus, tačiau dėl jų niekas nesiskundžia.

Tačiau apskritai kariniai objektai pakelia aplinkinių regionų ekonomiką. Todėl į būsimas karines bazes ir miestelius reikėtų žiūrėti teigiamai“, – komentavo Ž. Mauricas.

Pasak ekonomisto, netgi NT vystytojai gali matyti galimybę.

„Tikrai netoli karinių bazių reikės būstų. Juk žmonės nenorės gyventi kitame miesto gale ir toli vykti į darbą karinėje bazėje. Todėl aplinkiniai regionai tikrai turės potencialą“, – pastebėjo Ž. Mauricas.

"Iš pradžių buvo žodis ....." Taip parašyta Biblijoje. Taip ir dabar politikai kurie karo metu pirmi paliks šalį daugiausia kalba apie karą, tiesiog nori prišaukti bėdų.
Tikėkimės, kad prie gerbiamo Kaščiūno Lietuva pagaliau taps branduoline supervalstybe
Na. čia ir protingų ,,kurmių,, nereikia. Jei butas bus pvz. Rukloje, tai jis vienareikšmiškai brangs. Jauni kariškiai pasirašys gyventi iki užkals gražaus pinigo ir teps slides tolyn iš ,,rojaus,,. Juk tai karinis sovietinis/ dabartinis karinis miestelis. Tik kas ten norėtų gyventi? O jei miestelis išaugs šalia normalios, civilinės aplinkos, kaina kris žemyn. Ir čia nereikia būti orakulais mauricais, kad suprastum. Turėsi pašonėje amžiną kamufliažą, nemalonius garsus per transporto judėjimą, ribojamas zonas, spygliuotą concertiną, galimą šaudyklą ir panašūs vaizdai. Išvada. Augant militarizuotom zonoms, Lietuvėlė neatrodys gražesnė ir patrauklesnė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų