• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paprastai laikoma, kad kuo daugiau žmogus dirba, tuo ir uždirba daugiau. Arba bent jau turėtų uždirbti daugiau. Tačiau panašu, kad Europoje viskas yra kiek kitaip.

Paprastai laikoma, kad kuo daugiau žmogus dirba, tuo ir uždirba daugiau. Arba bent jau turėtų uždirbti daugiau. Tačiau panašu, kad Europoje viskas yra kiek kitaip.

REKLAMA

Valstybėse, kurių darbuotojai dirba ilgiausias valandas, minimali alga pastebimai mažesnė nei tose šalyse, kurių gyventojai leidžia sau dirbti mažiausiai.

Vakariečiai dirba daug trumpiau

Daugelyje ES valstybių, panašiai kaip ir Lietuvoje, įprastinę darbo savaitę sudaro 40 val. ar kiek mažiau.

Tačiau dėl įvairių išeiginių, darbo laiko sutrumpinimo prieš šventines dienas ar pan., faktinis darbo valandų skaičius skiriasi.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę „Eurostat“ kaip tik paskelbė naujausius duomenis apie tai, kiek vidutiniškai valandų per savaitę darbuotojai faktiškai dirbo skirtingose šalyse.

REKLAMA

Pernai visoje Europos Sąjungoje vidutinis darbo laikas siekė 36 val. per savaitę.

Ilgiausios savaitinės darbo valandos buvo Graikijoje (39,8), Bulgarijoje (39), Lenkijoje (38,9) Rumunijoje (38,8), Latvijoje (38,3) ir Lietuvoje (38,3).

REKLAMA
REKLAMA

Mažiausiai valandų per savaite faktiškai buvo dirbama Danijoje (33,9), Vokietijoje (33,9), Austrijoje (33,9) ir Nyderlanduose (32,1).

Taigi Rytų ir Pietų Europoje gyventojai dirba kur kas daugiau nei Vakarų Europoje ar Skandinavijos šalyse.

Dirba mažiau, uždirba daugiau

Vis dėlto atlyginimai didžiausi tose šalyse, kur darbo valandos yra trumpiausios.

Ne visose valstybėse minimumas nustatomas valstybės institucijų. Tą padaro darbdavių ir darbuotojų atstovai (taip yra, pvz., Danijoje).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių metų pirmą pusmetį Liuksemburge minimali alga yra 2 638 eurai, Airijoje 2 282 eurai, Nyderlanduose 2 193 eurai, Vokietijoje 2 161 eurai, o Belgijoje – 2 070 eurų neatskaičius mokesčių.

Kaip tik šiose šalyse faktinės darbo valandos yra vienos trumpiausių.

Tuo metu Rytų ir Pietų Europoje, kur darbuotojai dirba daug ilgiau, minimalios algos gerokai mažesnės. Rumunijoje minimumas dabar yra 814 eurų, Latvijoje – 740 eurų, Vengrijoje 707 – eurai, o Bulgarijoje – 551 euras neatskaičius mokesčių.

REKLAMA

Atrodytų, Lietuva čia išsiskiria didesne minimalia alga. Tačiau nereikia pamiršti, kad 2019 m. lietuvių algos „popieriuje“ buvo padaugintos iš 1,289.

Jeigu nebūtų tokio dirbtinio padidinimo, dabartinė 1038 eurų minimali alga būtų 805 eurai – netgi mažesnė nei Rumunijoje.

REKLAMA
Vat, vat pačiam teko nemažai metelių ir Danijoje ir Vokietijoje padirbėti, ten darbas kaip poilsis būdavo ir alyginimą nemenką mokėjo, dabar lietuvoje ariu kaip prakeiktas arklys, dirbu už tris, nes darbdavys padarė išvadas, kam laikyti vienoje darbo vietoje tris darbuotojus, jei gali viską padaryti ir vienas, o daugelį metų toje darbo vietoje tryse dirbo ir tikrai niekas nesedėdavo, nes darbo pakankamai, bet vienas susirgo, kitas darbuotojas atsiskaitė, likau laikinai vienas, dirbu taip, kad nėra laiko net pasikasyti, ar pažiūrėti kur į šonus, vat šefas pamatė ir nusprendė kad gali dirbti ir vienas, bėda ta, kad darbo krūvis tapo nežmoniškas, o atlyginimo net nei cento nepadidino, o visokie darbdavių prezidentai kaip Janulevičius sako, kad lietuvoje produktyvumas žemas, lietuvoje darbuotojai dirba mažiau nei užsienio valstybėse, MMA didinti nereikia, atlyginimų taipogi, jie nori kad męs dykai kaip vergai jiems dirbtumėme
Parodykite pasiskaityti pramoninkų konfederacijos lobistams - nes jų varoma propoganda per media akivaizdi :) kaip ir šiškauskienės ašaros :)
Gentvilas ir visi kiti pramoninkai kaip varo ant žmonių kad.mes mažai dirbam, daug poilsio dienų turim...dar uzmirso paminėtų kad ir mma nėra toks kaip tu salių, bei ir tai kad tos salys turi dar net daugiau atostogų dienų. Pvz prancūzai turi net 40dienų i metus atostogų. Taigi kas čia ką daugiau dirba...?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų