• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien, rugsėjo 9 d., ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Kinijos Liaudies Respublikos Šanchajaus savivaldos Mokslo ir technologijų komisijos vicepirmininke ZuXin XU ir jos vadovaujama delegacija ir aptarė Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimo galimybės inovacijų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektuose.

Šiandien, rugsėjo 9 d., ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Kinijos Liaudies Respublikos Šanchajaus savivaldos Mokslo ir technologijų komisijos vicepirmininke ZuXin XU ir jos vadovaujama delegacija ir aptarė Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimo galimybės inovacijų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per susitikimą Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Arūnas Karlonas ir Šanchajaus savivaldos Mokslo ir technologijų komisijos vicepirmininkė ZuXin XU pasirašė memorandumą, kuriuo siekiama inicijuoti ir vykdyti Lietuvos ir Kinijos mokslo ir technologijų parkų įmonių bendradarbiavimą. Tikimasi, kad šis memorandumas sutvirtins užsimezgusį šalių verslininkų ir tyrėjų bendradarbiavimą, taip pat padės kryptingai ir koordinuotai jį vykdyti.

REKLAMA

Kinijos Liaudies Respublikos Šanchajaus savivaldos Mokslo ir technologijų komisijos vicepirmininke ZuXin XU pažymėjo, kad vertina stiprėjantį bendradarbiavimą su Lietuva, taip pat mato geras ateities perspektyvas jį plėtojant ir stiprinant. Tai parodo ir šis pirmasis Kinijos Liaudies Respublikos Šanchajaus savivaldos Mokslo ir technologijų komisijos aukšto rango pareigūnų vizitas Lietuvoje ir dalyvavimas Vilniuje vykstančiame tarptautiniame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2014“, į kurį jie buvo pakviesti per ūkio ministro E. Gusto vizitą Kinijoje š. m. birželio mėn.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ūkio ministro, Lietuvos verslo tarptautiškumo ir klasterizacijos skatinimas yra vienas iš svarbiausių Ūkio ministerijos uždavinių: „Siekiame sukurti efektyvią mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) sistemą, kuri atlieptų technologinius įmonių poreikius, būtų patraukli užsienio inovatoriams ir kompanijoms. Tam, kad įgyvendintume užsibrėžtus uždavinius, siekiame optimizuoti mokslo ir technologijų parkų veiklą, juos atverti inovatyvioms įmonėms iš Lietuvos ir užsienio. Skatiname aukštesnės pridedamosios vertės paslaugų kūrimą, žinių ir technologijų perdavimą, mokslo rezultatų komercinimą ir inovatyvaus verslo kūrimąsi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulyje mokslo ir technologijų parkų turimos aukščiausio lygio patalpos ir verslo akceleravimo infrastruktūra sukuria tinkamą aplinką įmonėms augti, suteikia saugumo. Š. m. birželio mėnesį per vizitą Kinijoje Lietuvos delegacijai išsamiai buvo pristatyta Kinijos pasaulinio lygio mokslo ir technologijų parkų sistema.

REKLAMA

„Abiejų šalių gerai išvystytas parkų tinklas yra palanki vieta tolesniam dvišaliam bendradarbiavimui. Įmonių mainai gali duoti puikių rezultatų, ypač skatinant eksportą, – sakė ūkio ministras E. Gustas. – Kinijos įmonėms Lietuvoje bus sudarytos tinkamos sąlygos tam, kad jos lengviau prisitaikytų ir galėtų koncentruotis į vystomą produktą, – bus pasirūpinta pagrindine infrastruktūra ir teikiamos konsultacijos. Mainai padės įmonėms geriau suprasti Europos ir Azijos verslo kultūras ir atvers naujas rinkas.“

REKLAMA

Per susitikimą kalbėta ne tik apie galimybes plėsti šalių verslo ir mokslo atstovų bendradarbiavimą, bet aptartos ir galimybės vykdyti jungtinius tyrimų projektus. Ūkio ministras pristatė Europos Sąjungos programą Horizontas 2020, kurioje mokslinių tyrimų ir inovacijų veikloms remti numatyta 80 mlrd. eurų. Keletas ateinančiais metais ketinamų skelbti kvietimų bus skirtų tiksliniam bendradarbiavimui su Kinija skatinti maisto, žemės ūkio, biotechnologijų, energijos, informacinių ir komunikacinių technologijų, nanotechnologijų, kosmoso srityse. Šiuose kvietimuose kinų dalyvavimas bus vertinamas papildomais konkurso balais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per vizitą Lietuvoje Kinijos delegacija lankysis Visorių informacinių technologijų parke. „Tikiuosi, kad šis apsilankymas padės įsitikinti Lietuvos siekiu skatinti inovacijų plėtrą ir parama technologinėms įmonėms“, – teigė E. Gustas.

Statistikos departamento duomenimis, 2014 m. I pusmetį iš 185 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Kinija (be Honkongo) buvo 18 vietoje, pagal eksportą – 25, pagal importą – 13 vietoje.

REKLAMA

2014 m. I pusmetį, palyginti su atitinkamu 2013 m. laikotarpiu, Lietuvos eksportas į Kiniją (be Honkongo) padidėjo 19,9 proc. ir sudarė 178,1 mln. litų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Kiniją padidėjo 14,7 proc. ir sudarė 146,6 mln. litų.

REKLAMA

2014 m. kovo 30 d. duomenimis, Kinijos (be Honkongo) investuotojai Lietuvoje buvo sukaupę 7,72 mln. litų ir tai sudaro apie 0,02 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje. Per metus sukauptų Kinijos investicijų Lietuvoje padaugėjo beveik 3 kartus.

Lietuvos investuotojai taip pat aktyviau investuoja Kinijoje. 2014 m. kovo 30 d. duomenimis, Lietuvos investicijų šioje šalyje buvo 20,64 mln. Lt. Tai sudarė apie 0,3 proc. visų Lietuvos TUI užsienyje. Per metus Lietuvos investicijos Kinijoje (be Honkongo) išaugo apie 34 proc.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų