REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijoje įtakingas leidinys „Rzeczpospolita“ skelbia nerimą šalies ekonomikai keliančias prognozes Rusijos plataus masto karinės invazijos į Ukrainą atveju.

Lenkijoje įtakingas leidinys „Rzeczpospolita“ skelbia nerimą šalies ekonomikai keliančias prognozes Rusijos plataus masto karinės invazijos į Ukrainą atveju.

REKLAMA

„Rusijos ataka prieš Ukrainą susilpnintų daugelį Lenkijos įmonių“ – tokia antrašte „Rzeczpospolita“ skelbia Adomo Wozniako straipsnį, kuriame pateikiamos nerimą keliančios prognozės Lenkijos ekonomikai, jei Rusijos kariuomenė stipriai pultų Ukrainą.

„Tai ne tik iš esmės sulėtintų spartų Lenkijos ir Ukrainos tarpusavio prekybos augimą, bet ir smarkiai pakenktų milijardų dolerių vertės Lenkijos kompanijų investicijoms Ukrainoje“, – teigia analitikas.

A. Wozniakas cituoja Lenkijos-Ukrainos ekonomikos rūmų prezidentą Jaceką Piechotą, kuris išreiškia atsargią viltį, kad „toks juodas scenarijus neišsipildys, nors kas žino. Daugeliui Lenkijos įmonių tai būtų nokautas, turint omenyje tai, kad ekonominio bendradarbiavimo su Ukraina rezultatai nuolat gerėja“.

REKLAMA
REKLAMA

J. Piechota pabrėžė, jog Lenkijos ir Ukrainos prekybos apyvarta „auga žaibiškai“ – prieaugis per metus pernai sausį-spalį siekė 44 proc., apyvarta įvertinta 10,4 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA

„Taigi, šalys viršijo prekybos apyvartos lygį iki 2007-ųjų tarptautinės finansinės krizės, o apyvarta per visus 2021-uosius gali perkopti 11 mlrd. dolerių. Tačiau Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą šią tendenciją neabejotinai nušluotų. Sustotų ir Lenkijos investicijų srautai į Ukrainą, kurioje veikia kelios dešimtys tūkstančių įmonių su lenkišku kapitalu, o bendra Lenkijos investicijų Ukrainoje vertė jau siekia milijardą dolerių. Mes apipilami klausimais iš mūsų verslininkų, kurie baiminasi karinio konflikto. Kai kurie iš jų jau yra patyrę tikrą košmarą, anksčiau plėtoję Kryme, dabar Rusijos aneksuotame“, – sakė J. Piechota.

„Rzeczpospolita“ cituoja Lenkijos tarptautinių santykių centrui vadovaujančią profesorę Malgorzatą Bonikowską (Malgožatą Banikovską), kurios žodžiais, Lenkijos verslo planuotas investavimas į Ukrainą gali būti atidėtas, o esamos investicijos – įšaldytos, privačiam kapitalui baiminantis karinio konflikto išsivystymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų