„Lietuvoje, kaip ir visur kitur, reikia rasti savo nišą. Sovietiniais laikais buvo lazerinės pramoninės technologijos. Šiandien tokių technologijų praktiškai nėra. Liko tik Lietuvos „manufaktūrinė“, kitaip sakant, smulki pramonė. O lazerius pradėjome kurti nuo 1983 metų. Dabar pagrindinį dėmesį skiriame būtent lazerinei medicinai“, - Žinių radijo laidai „Verslo ritmu“ sakė profesorius.
Anot R. Kanapėno, Lazerinės technologijos centras Vilniuje yra vienintelis Baltijos jūros baseino šalyse, kuris kuria ir gamina šiuolaikinius daugiafunkcinius lazerinius prietaisus. Jie naudojami tiek klinikinėje praktikoje, tiek individualiai. Profesorius pabrėžė, kad ne tiek mokslinės ar techninės idėjos ir jų įgyvendinimas kelia problemų. Sunkesni marketingo reikalai.
„Rinka yra konkurencinga. Lazerinius prietaisus kuria ir gamina amerikiečiai, japonai, Europje - vokiečiai, italai. Tačiau vyraujančią vietą gydyme užima vaistai. Ne paslaptis, reikia ar nereikia, medikai išrašo žmogui brangiausių vaistų. Ar jie padeda nepadeda, ar nepadeda, tai nesvarbu. Tad vaistų pramonė - mūsų didžiausias konkurentas“, - sakė pašnekovas.
Klausiamas, ar Lietuva galėtų didinti lazerių produkcijos gamybą ir eksportą, Lazerinių technologijų centro vadovas pabrėžė, kad galimybių visada yra. Reikia tik nugalėti konkurentus, o nugalėti gali tik tuomet, kai tavo prekė geresnė, konkurencingesnė. Viskas turi būti nauja, patogu ir efektyvu.