• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mėgstate tvarkyti savo garažą? Kepate nuostabaus skonio pyragaičius? Sugebate gaminti išskirtinio dizaino papuošalus? Jei ketinate užsiimti nuosavu verslu, pagalvokite apie galimybes savo pomėgius ir išskirtinius gebėjimus paversti būsimo verslo pagrindu. Be to, tokio pobūdžio verslas greičiausiai pareikalautų itin nedidelių pradinių investicijų.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei turite vos 500 dolerių, bet vis vien norite užsiimti nuosavu verslu, geriausia būtų pamąstyti apie tai, kaip galėtumėte užsidirbti iš to, kas jums ir taip teikia malonumą. Pagalvokite, kokių gebėjimų ir talentų turite, ir paverskite tai savo verslo pagrindu“, - pataria finansų ekspertas Clyde'as Andersonas. „Entrepreneur.com“ nurodo septynias veiklos sritis, kurios pareikalautų mažai piniginių investicijų, bet galėtų tapti sėkmingu verslu:

REKLAMA

1. Kepėjas

Įvairūs pyragaičiai ir forminiai keksai gali tapti išskirtiniu kiekvieno vakarėlio akcentu, o maisto gaminimo realybės šou kepimo veiklą pavertė itin populiariu užsiėmimu. Tai gali būti ir gana patrauklia verslo idėja. Kepinių ekspertė ir žymi tinklaraštininkė Nichelle Stephens teigia, kad kepimo verslu galima drąsiai užsiimti teturint vos 500 dolerių ar net mažiau. Be abejo, tai galioja tokiu atveju, jei iškart neketinate atidaryti ir savo kepinių prekyvietės. „Tiesą sakant pradedant kepėjo verslą jums prireiks daugiau laiko, o ne pinigų“, - aiškina Stephens. Pasak jos, svarbiausia atrasti savo verslo nišą, kitaip tariant, gerai išstudijuoti, kur būtų parankiausia gaminti ir platinti savo produkciją. Verslo pradžiai užtektų mikserio ir kokybiškos kepimo orkaitės. Jūsų bendradarbiai ar draugai galėtų būti pirmieji jūsų produkcijos vertintojai. Reklamuodami savo produkciją, galite pasinaudoti tinklaraščiais ar internetiniais socialiniais tinklais.

REKLAMA
REKLAMA

2. Mobilusis notaras

Nepaisant technologinių pasiekimų, įvairūs dokumentai, pavyzdžiui, turto paveldėjimo susitarimai ar skolos raštai, turi būti patvirtinami ir pasirašomi notarų. Kai kurie bankai ar nekilnojamojo turo agentūros turi ir notaro licenzijas, bet vis dažniau žmonės imasi tokius reikalus tvarkyti, pasinaudodami mobilių notarų paslaugomis. Tokius notarus telefono skambučiu galima išsikviesti į namus ar savo įmonę. Reikia pažymėti, jog notaro veiklą daugeliu atveju riboja griežtos taisyklės: daugelyje JAV valstijų yra reikalaujama, jog notaro veikla norintis užsiimti žmogus išsilaikytų specialų egzaminą ir gautų notaro veiklos licenziją. Anot „Mobilenotarypublic.com“ savininko Dany Victory, norint pradėti notaro verslą, svarbiausia yra susirasti savo veiklos nišą. „Pavyzdžiui, aš specializuojuosi paskolų dokumentų tvarkyme“, - paaiškina Victory. Mobilaus notaro veikla pareikalaus pakankamai mažai išlaidų, o uždarbis priklausys nuo jūsų pasirinktų įkainių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Asmeninis treneris

Daugelis žmonių naujus metus pradeda vildamiesi pagerinti savo fizinę sveikatą ar numesti svorį. Tokiems žmonėms niekada nepamaišys asmeninis treneris, tad jei jūs pasižymite gera fizine sveikata ir turite sportinės veiklos patirties, galite pradėti asmeninio trenerio karjerą ir tokiu būdu papildomai užsidirbti. Galite tapti fitneso instruktoriumi, bėgimo treneriu ar mokyti jogos pratimų. Bet prieš pradėdami savo verslą, turėtumėte gauti specialų asmeninio trenerio veiklos sertifikatą. Be to, jums greičiausiai prireiks įsigyti ir tam tikrą sportinį inventorių. Ieškodami potencialių klientų, užmegzkite ryšius su kitais šia veikla suinteresuotais žmonėmis, pavyzdžiui, sporto klubo, kurį lankote, nariais. Reklamuodami savo verslą, nepamirškite apie jį papasakoti „Facebook“ ar kituose socialiniuose tinklapiuose. Geriausia, jog pirmaisiais jūsų  treniruočių lankytojais taptų pažįstami žmonės: jūsų bendradarbiai arba kaimynai.

REKLAMA

4. Asmeninis pagalbininkas

Netvarka daugelį žmonių tiesiog nervina. Dar blogiau, jog jie paprasčiausiai neturi laiko susitvarkyti savo namų bei ofiso ir susiplanuoti veiklos. Būtent todėl asmeniniai pagalbininkai ar tvarkytojai darbo rinkoje tampa vis paklausesniais žmonėmis. Žinoma, būtina, jog šia veikla ketinantis užsiimti žmogus pats pasižymėtų tvarkingumu ir organizuotumu. Be to, svarbu atrasti savo veiklos nišą ir pasirinkti savo specializaciją, pavyzdžiui, užsiimti vien garažų tvarkymu arba padėti žmonėms persikraustyti. Taip pat būtina nuspręsti, kokiu būdu atsirinksite savo klientus. Kaip pasakoja profesionali tvarkytoja Debbie Lillard, savo verslą ji pradėjo tuomet, kai pamatė, kiek daug jos pažįstamų tiesiog nebesusitvarko su savo buitimi ir darbu. Kiek vėliau Lillard išplatino jos veiklą reklamuojančias skrajutes, tad visai netrukus jos verslas išsiplėtė. Dabar Lillard rašo knygas apie asmeninės veiklos organizavimo ypatumus ir retkarčiais savo patarimais pasidalina spaudoje.

REKLAMA

5. Socialinių medijų rinkodaros asistentas

Socialinių medijų pasaulis vis labiau plečiasi, bet dauguma verslininkų tiesiog neturi laiko tinkamai prižiūrėti ir tvarkyti savo socialinių tinklapių. Todėl visai paranku pradėti verslą būtent šioje srityje – galite tapti socialinių medijų rinkodaros asistentu ar strategu. Čia svarbiausia, jog turėtumėte gerus rašymo gebėjimus bei didžiųjų socialinių tinklapių veikimo principų išmanymą. Be abejo, tokioje veikloje praverstų ir ankstesnė patirtis viešųjų ryšių ar rinkodaros srityse. Iš esmės tokia veikla reikštų, jog jūs turėtumėte savo klientams padėti sugalvoti ir įgyvendinti socialinių medijų strategiją, kurtumėte tinklaraščius, prižiūrėtumėte kliento „Facebook“, „Twitter“, „LinkedIn“ ir „Google+“ socialinių tinklapių profilius. Be to, nepamaišytų, jei turėtumėte įgūdžiu dirbti su „WordPress“ platformos tinklaraščiais. Anot tokiu versliuku užsiimančios Cathy Larkin, iš pradžių gali tekti padirbėti tiesiog už dyką, mat visų pirma reikia įrodyti, jog iš tiesų tinkamai išmanote tokios veiklos specifiką. Pažymėtina, kad užsiimant tokia veikla, svarbiausia yra greitai ir kūrybingai reaguoti į socialinių medijų srityje nuolatos vykstančias permainas. Tik tokiu būdu sugebėsite savo veiklą išlaikyti pastebimą ir konkurencingą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Papuošalų dizaineris

Žmonės mėgsta rankų darbo, vienetinius ir gražiai atrodančius juvelyrinius dirbinius. Patogu tai, jog tokia juvelyro veikla galima užsiimti tiesiog namuose. Svarbu pasirinkti savo mėgiamą sritį ir sukurti išskirtinį jūsų dirbinių stilių. Tuomet jums prireiks užsiimti savo produkcijos rinkodara: pagaminti savo dirbinių pavyzdžius, juos nufotografuoti, nuotraukas išplatinti, žodžiu, pasistengti, jog jūsų produkcija įgytų savo vardą. Kaip pasakoja tokia veikla užsiimanti Patricia Miller, 98% jos produkciją įsigyjančių žmonių sudaro nuolatiniai klientai. „Verslą pradėjau po to, kai vienai draugei padėjau gaminti savadarbius papuošalus. Žmonės apie mano verslą daugiausiai sužino tiesiog iš kitų mano klientų“, - pasakoja Miller. Nepamirškite, kad savo dirbiniais galite prekiauti vietinėse mugėse ar bendruomenės renginiuose. Be to, pabandykite bendradarbiauti su vietinėmis galerijomis ir specializuotomis parduotuvėmis. O svarbiausia visuomet dėvėkite savo pagamintus papuošalus – juk būtent jūs ir galite būti geriausiu savo produkcijos reklaminiu veidu.

REKLAMA

7. Įvaizdžio konsultantas

Galbūt žmonės jums nuolatos kartoja, jog jūsų aprangos stilius yra išskirtinis? Galbūt draugai visuomet kviečia jus kartu apsipirkinėti drabužių parduotuvėse? Tokiu atveju jūs greičiausiai turėsite užtektinai įgūdžių užsiimti įvaizdžio konsultanto veikla. Tokiu verslu užsiimanti Tracey Reed mano, jog kiekvienas vyras ir moteris siekia save pristatyti kuo geriau. Kadangi apranga čia yra vienas svarbiausių elementų, tad išmintingos konsultacijos žmogaus išvaizdos klausimais dar niekam nepakenkė. „Mano veiklos sritis yra gana plati: padedu parinkti žmogui tinkančias spalvas, konsultuoju makiažo klausimais, padedu apsipirkti“, - pasakoja Reed. Jei norite užsiimti įvaizdžio konsultanto veikla, jums reikės nemažai išmanyti apie drabužius, audinius, spalvų derinimą ir kitus niuansus. Anot Reed, visa tai galima išmokti įvairiuose kursuose. Pasak jos, užsiimant tokiu verslu, svarbu, jog turėtumėte nuolatinį savo klientų ratą. Be to, nepamirškite reklamuoti savo veiklą ir internete: tinklaraščiuose ir socialiniuose tinklapiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų