„Yra savivaldybės, kurios konkrečiai kalbėjo apie konkrečias gatves, vandens, vandenvalos, vandentvarkos projektus, kurie yra, bet yra tiesiog du bendri tokie, kurie liestų praktiškai visas savivaldybes, paskatų galimi variantai: tai yra dėl didesnės gyventojų pajamų mokesčio dalies, tenkančios savivaldybėms“, – pirmadienį LRT radijui teigė A. Klišonis.
„Ir dar viena paskata būtų kelių priežiūros plėtros programos, kaip vadinamos KPPP lėšos. Nes natūralu, kad sunkiajam transportui judant dažniau, nebūtinai šarvuočiams ar tankams, bet vilkikams judant keliais, iš tikrųjų galima galbūt didesnė pažeida pačių kelių“, – sakė jis.
Pietų arba Rytų Lietuvoje svarstant įsteigti brigados dydžio poligoną, Vyriausybė žada parengti naudų savivaldybėms, kurios leistų jų teritorijose steigti poligonus, paketą.
Krašto apsaugos viceministrė Orijana Mašalė sako, kad savivaldybių pateikti prašymai logiški ir pozityviai vertina vykstantį dialogą su savivaldybėmis.
„Prašymai neabejotinai yra ir pagrįsti, ir logiški. Ir, kaip ir minėjo (LSA – BNS) prezidentas, yra tikrai noras kalbėtis ir susitarti. Ir jeigu mes visi su tokiu požiūriu einame į dialogą, tai neabejotina, kad tas dialogas bus rezultatyvus ir turėsime gerus sprendimus“, – LRT radijui sakė O. Mašalė.
„Tiek kariuomenė mūsų, tiek sąjungininkų kariai turės tinkamas vietas treniruotis, tiek savivaldybė gaus tam tikras vertes iš to, kad pas juos veikia kariuomenė. Ir galų gale valstybė bus bendrąja prasme užtikrinta, saugi, nes pasiruošusi, treniruota kariuomenė yra pats geriausias atgrąsymo elementas“, – kalbėjo ji.
O. Mašalė praėjusią savaitę teigė, kad dabar prasidės konkrečios būsimo poligono vietos paieškos, o sprendimą ketinama priimti rudenį.
Politikė pakartojo, kad poligonui vieta bus renkama Rytų ir Pietų Lietuvoje, siekiant, kad jis atsirastų „kuo arčiau nedraugiškų valstybių teritorijų“.
Kaip skelbė BNS, naujam brigados dydžio kariniam poligonui vietos ieškoma Lietuvoje daugėjant sąjungininkų karių, augant šauktinių skaičiui ir rezervui, įsigyjant naujos karinės technikos.
Tam ieškoma 20 tūkst. hektarų dydžio teritorijos – toks poligonas būtų didžiausias Lietuvoje.
Pernai rudenį Seimas nusprendė naujus poligonus įsteigti Tauragės ir Šilalės rajonuose, tačiau jie bus mažesni ir bus skirti tik manevravimui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!