Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu visoje Lietuvoje, o ypač Vilniuje, jaučiamas didelis nuomojamų butų pasiūlos sumažėjimas ir ryškus kainų kilimas. Nekilnojamojo turto (NT) specialistai pripažįsta, kad būsto nuomos pasiūla sumažėjo net iki 70 proc., o kainos pakilo nuo 13 iki 60 proc.

Pastaruoju metu visoje Lietuvoje, o ypač Vilniuje, jaučiamas didelis nuomojamų butų pasiūlos sumažėjimas ir ryškus kainų kilimas. Nekilnojamojo turto (NT) specialistai pripažįsta, kad būsto nuomos pasiūla sumažėjo net iki 70 proc., o kainos pakilo nuo 13 iki 60 proc.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad butų nuoma Vilniuje ir toliau išlieka brangiausia. Tačiau didžiausias kainų kilimas per metus pastebimas Klaipėdoje, kurioje nuomos kainos aplenkė prašomas Kaune.

Atsižvelgiant į jų statistiką, gegužės mėnesį 2 kambarių buto nuoma Vilniuje siekė 750 eurų, Kaune – 550 eurų, o Klaipėdoje – 580 eurų.

Nuomos skelbimų sumažėjo dvigubai

NT skelbimų svetainės „Aruodas.lt“ atstovė pripažįsta, kad butų nuomos pasiūlymų skaičius šiemet yra pastebimai pakitęs.

REKLAMA

Anot jos, „Aruodas.lt“ portale sausio pirmoje pusėje buvo apie 1,9 tūkst. aktyvių butų nuomos skelbimų, vasario pirmoje pusėje – daugiau nei 2 tūkst., kovo pirmoje pusėje - jau apie 1,5 tūkst., o balandžio – tik daugiau kaip 900. Tai rodo, kad per 2 mėn. laikotarpį skelbimų sumažėjo daugiau nei dvigubai.

Vis dėlto pašnekovė pastebi, kad per paskutinį mėnesį skaičius šiek tiek išaugo: gegužės pradžioje skelbimų buvo virš 800, šiuo metu – daugiau kaip 1150.

„Dalį nuomos objektų išsinuomojo šalies gyventojai, kaip įprasta. Dalį išsinuomojo ir į šalį atvykę ukrainiečiai ar kitų šalių gyventojai. Manome, kad buvo ir tokių butų, kurių skelbimus savininkai išėmė, nes būstą skyrė tam, kad suteiktų prieglobstį į šalį atvykstantiems ukrainiečiams“, – komentuoja portalo atstovė.

Nuomos kainos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Pašnekovė atskleidžia, kad nuomai esant tokiai paklausiai, Vilniuje šių metų sausio–balandžio mėnesių laikotarpiu buvo siūloma butų, kurių vidutinė nuomos kaina siekė apie 12,9 euro už kv. metrą (t.y. apie 16 proc. brangiau nei pernai tuo pačiu metu).

REKLAMA
REKLAMA

Jos duomenimis, tuo pačiu laikotarpiu nuomojamų butų vidutinė kaina Kaune buvo apie 9,5 euro už kv. metrą (13 proc. brangiau), Klaipėdoje – apie 8,5 euro už kv. metrą (apie 20 proc. brangiau).

„Aruodas.lt“ duomenimis, per 2019–2022 m. laikotarpį butų nuomos kainos eurais už kv. m. Klaipėdoje pakilo nuo 6,3 iki 10,6 euro. Kaune – nuo 7,1 iki 10,1 euro, o Vilniuje – nuo 9,9 iki 13,5 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal atstovės pateiktą statistiką, pastebimas ryškus kainų skirtumas tarp 2021 m. ir 2022 m. kainų.

Tiek Vilniuje, tiek Kaune, tiek Klaipėdoje gegužės ir balandžio mėnesiais matomas butų nuomos kainų šuolis. Pavyzdžiui, Vilniuje per metus 2 kambarių butų kainos pakilo nuo 500 iki 750 eurų.

Pašnekovė pabrėžia, kad tai - vidutinės siūlomos kainos šiuo metu, neatsižvelgiant į konkrečią vietą mieste, statybos metus, įrengimo lygį ir pan.

Per metus butų pasiūla sumažėjo apie 70 proc.

Nekilnojamojo turto agentūros „Centro kubas“ direktorius Viktoras Račkovskis atskleidžia, kad būsto nuomos pasiūla stipriai sumažėjo ne tik Lietuvos didmiesčiuose bet ir šalia esančiuose rajonuose.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, palyginus 2021 m. ir 2022 m. balandžio mėnesių pasiūlą, ji šiais metais sumažėjo net apie 70 proc.

„Pagrindinė priežastis – tai prasidėjęs karas Ukrainoje. Į Lietuvą atvyko ne tik bėgantys nuo karo ukrainiečiai, bet ir nemažai piliečių iš Baltarusijos bei Rusijos, daugelis jų net perkėlė savo verslus į Lietuvą“, – pasakoja V. Račkovskis.

Jis priduria, kad nuomojamų butų sumažėjimą lėmė ir kitos priežastys, viena iš jų – pardavimo rinka. Pašnekovas teigia, kad būsto sandorių skaičiui mažėjant, traukėsi ir nuomos rinkos pasiūla.

Vilniuje kainos pakilo 30–60 proc.

Dėl stipriai išaugusios nuomos paklausos stipriai išaugo ir butų kainos. Pasak V. Račkovskio, per metus 2 kambarių naujesnės statybos butų Vilniuje kainos pakilo 30–60 proc.

„Manau, kad papildomai turėjo įtakos savininkų apsidraudimas dėl nežinojimo, kiek ilgai pabėgę nuo karo žmonės nuomosis būstą: 2–3 mėnesius ar visus metus? Kaip jie prižiūrės jų būstą ir kokia jų atsakomybė jei jie staiga išvyks ir pan.“ – komentavo pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžia, kad nuomos kainai įtakos turi ir daug kitų faktorių, kurie gali ją paveikti net keletą kartų. Pagrindiniai – tai vieta, būklė ir išplanavimas.

V. Račkovskis tikina, kad tam, jog rinka stabilizuotųsi, pirma turi susireguliuoti pardavimo pasiūla, nes nuomos kainos tiesiogiai priklauso nuo pardavimo kainų. Anot jo, jei pardavimo kainos augs tai didės ir nuomos kaina.

Ispanijoj apartamentus galima isnuomot uz tokia suma.kas mes kurortas stoli?:)
Jūs ponas kai nusipirksite, įrengsite galėsite už pusę rinkos kainos nuomoti, kažkas sakys, kad jūs geras, kažkas, kad kvailas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų