Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant Druskininkų kurorto šventei nuomotojai nespėja atsakyti į skambučius – kai kur apartamentai buvo rezervuoti dar prieš mėnesį, o šiuo metu vietų jau nebėra. Verslininkai pripažįsta, kad kainas šiek tiek pakėlė, bet susidomėjusių srautas vis tiek gerokai didesnis, nei įprastai.

Artėjant Druskininkų kurorto šventei nuomotojai nespėja atsakyti į skambučius – kai kur apartamentai buvo rezervuoti dar prieš mėnesį, o šiuo metu vietų jau nebėra. Verslininkai pripažįsta, kad kainas šiek tiek pakėlė, bet susidomėjusių srautas vis tiek gerokai didesnis, nei įprastai.

REKLAMA

Druskininkų kurorto šventė vyks šį savaitgalį, nuo penktadienio iki sekmadienio. Druskininkų Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė neslepia, kad savaitgalį žmonių bus pilna: „Vietų, kur apsigyventi, jau dabar žmonės neberanda. Tai iš to galima spręsti, kad bus tikrai didelis turistų srautas“.

Anot jos, dažniausiai toks užimtumas būna per didesnes šventes. Kaip pavyzdį ji pateikia Narcizų žydėjimo šventę, kurios metu buvo beveik šimtaprocentinis Druskininkų užimtumas.

REKLAMA

V. Žagunienė spėja, kad šį savaitgalį užimtumas bus panašus: „Jei ne šimtaprocentinis, tai 90 proc. tikrai bus“.

Kainos gali nemaloniai nustebinti

„Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Salda tikina, kad Druskininkų miesto šventė yra didžiausias metų renginys, skelbiantis vasaros sezono pradžią Druskininkuose, tad pagyvėjimas planuojant poilsį ir atliekant rezervacijas yra jaučiamas.

Vis dėlto, pasak A. Saldos, Druskininkų miesto šventė sutampa su vasaros sezono pradžia: tokiu metu dirbant įprastomis sąlygomis visada jaučiamas didesnis susidomėjimas nepriklausomai nuo renginių.

Jis tikina, kad kurorte teikiamų paslaugų kainos išlieka tokios pat ir dėl šventinių renginių nesikeičia: „Sveikatinančio poilsio su 11–16 procedūrų dviem asmenims dviejų parų kaina yra apie 364–496 eurų“.

Pašnekovas atskleidžia, kad vietų sanatorijoje dar yra.

Pastebimai daugiau turistų

O „Soulhouse“ apartamentų administratorė Virginija Stravinskienė atkreipia dėmesį, kad šį savaitgalį sutapo, jog vyks du renginiai: miesto šventė ir kasmetinė stomatologų konferencija. Jos teigimu, dėl šios priežasties šios dienos ir pritraukia daugiausia klientų.

REKLAMA
REKLAMA

Anot pašnekovės, visi 10 „Soulhouse“ apartamentų užsakyti jau seniai – prieš dvi savaites.

„Norinčių yra dar daugiau, bet jau vietų neturime“, – komentuoja V. Stravinskienė.

Pasak jos, įprastas turistų antplūdis būna 20–30 proc. mažesnis, palyginti su šiuo savaitgaliu. Pašnekovė pažymi, kad nebūna ir tokio aktyvaus, išankstinio apartamentų rezervavimo, nes dažniausiai žmonės atsižvelgia į orą, renkasi pigesnius ar paskutinės minutės pasiūlymus.

Apartamentų atstovė atskleidžia, kad apartamentų kainos – įvairios dėl skirtingų apartamentų ir vyrauja nuo 100 iki 152 eurų už nakvynę.

Ji pripažįsta, kad švenčių laikotarpiu apartamentų kainos pakilo maždaug 5–10 eurų.

Rezervacijos prasidėjo prieš mėnesį

Nuomos svetainės „apartments–druskininkai.eu“ atstovas Vaidas irgi neslepia, kad susidomėjusių antplūdis pastaruoju metu buvo be galo didelis, o rezervacijos vyko žymiai anksčiau, nei įprastai.

Anot jo, žmonės apartamentus šiam savaitgaliui pradėjo rezervuoti dar prieš mėnesį, o vietų nebeliko prieš maždaug dvi savaites – visi 10 apartamentų užimti.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar aš ištisai atmetinėju skambučius: skambutis po skambučio, gal šimtus kartų atsakiau“, – pasakoja Vaidas.

Jis pastebi, kad toks turistų antplūdis būna per pagrindines Druskininkų šventes: šunų parodą, Naujuosius metus, Jonines.

Vaidas sako, kad nespėjo tinkamai sureaguoti į rinką, taigi kainas šiam savaitgaliui pakėlė apie 5–10 proc. Įprasta jo apartamentų kaina – 40 eurų nakvynei dviem, o kiekvienas papildomas žmogus – dar plius 10 eurų.

Susidomėjimą lėmė pandemija

„Žemyna“ apartamentų atstovas sutinka, kad susidomėjimas labai didelis, tačiau tikina pats kainų nekėlęs.

„Kainos kaip kainos, nežinau, niekas gal labai nesinaudojo švente, kad sukeltų kainas“, – teigia pašnekovas.

Jis atskleidžia, kad laisvų vietų jo apartamentuose jau nebėra. Pašnekovas pastebi, kad kaskart, kai vyksta koks nors įdomesnis renginys, žmonės staigiai reaguoja ir apartamentus užsisakinėja iš anksto.

Jis spėja, kad žmones stipriai paveikė COVID–19 pandemija – jie labai nori bendrauti: „Bet koks renginys ir žmonės jau juda“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų