• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki birželio 18 dienos didžioji dalis Lietuvos gyventojų turės sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartį. Iki šiol daugelis pasirinko valstybei priklausančią bendrovę „Ignitis“, kuri už tą pačią elektrą reikalaus mokėti gerokai daugiau.

Iki birželio 18 dienos didžioji dalis Lietuvos gyventojų turės sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartį. Iki šiol daugelis pasirinko valstybei priklausančią bendrovę „Ignitis“, kuri už tą pačią elektrą reikalaus mokėti gerokai daugiau.

REKLAMA

Šiuo metu pasirinkę „Ignitis“ visuomeninio tiekimo „Standartinio plano“ vieną laiko zoną už elektrą moka po 0,167 Eur/kWh.

Nuo birželio 18 d. perkant elektrą iš „Ignitis“ jau kaip nepriklausomo tiekėjo, pasirinkusiems pigiausią minimalų planą (be jokio mėnesinio mokesčio) teks mokėti beveik dvigubai daugiau – 0,315 Eur/kWh.

Nekeista, kad žmonės stebisi: kodėl tas pats „Ignitis“, didžiąja dalimi priklausant valstybei, t.y. mums visiems, tokią pačią elektrą tiekiantis tokiais pačiais laidais, už ją prašo daug daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

Išplatintame pranešime žiniasklaidai bendrovė pastebi, kad vis dar didelė dalis vartotojų nesupranta iš ko susideda elektros kaina, ir kodėl visuomeninio tiekimo kaina ženkliai mažesnė už nepriklausomo tiekimo.

REKLAMA

„Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovas Deividas Rinkevičius paaiškina, kas lemia elektros kainą galutiniam vartotojui ir kurį elektros tiekimo planą rinktis tiems, kas nori didmeninei artimiausios kainos.

„Elektros kaina susideda ne tik iš žaliavos kainos, kurią kiekvienas gali stebėti „Nord Pool“ biržoje. Elektros tiekėjai, vertindami vartotojų elektros vartojimo specifiką prideda papildomas dedamąsias, tokias kaip balansavimą, biržos prekybos mokesčius, kainų skirtumą tarp zonų ir pan. Kitaip tariant, kiekvienas tiekėjas skirtingai vertina riziką.

REKLAMA
REKLAMA

Ypač tai aktualu, kai kalbame apie skirtingus pasiūlymus klientams, o jų tikrai yra įvairių. Jei kaina fiksuojama – tiekėjas prisiima didesnę riziką, ypač kai siūlomi skirtingi fiksavimo periodai, todėl tiekėjui tokiu atveju reikia apdrausti kainą, o dabartinėje rinkoje tai padaryti yra sudėtinga ir brangu“, – pranešime cituojamas D. Rinkevičius.

Jo teigimu, renkantis nepriklausomą tiekėją, gyventojams derėtų atsargiai vertinti itin žemos kainos pasiūlymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikia įsivertinti, ar susiviliojus rinkos situacijos neatitinkančia kaina neteks nusivilti, kai ji vienaip ar kitaip bus pakelta ateityje. Manome, kad „Ignitis“ ekspertai, turėdami ilgiausią patirtį rinkoje, gali tiksliai prognozuoti kainą“, – sakė D. Rinkevičius.

Pasak jo, tiems namų ūkiams, kurie nori elektros kainos, artimiausios didmeninei kainai, o tai dažnai reiškia ir žemiausią kainą, rekomenduojama rinktis su elektros birža „Nord Pool“ susietą planą „Išmanus“, kurio kaina keisis kas mėnesį. Kadangi tiekėjui nereikia fiksuoti kainos, jo rizika mažesnė, todėl jis gali pasiūlyti geriausią kainą, artimiausią didmeninei biržos kainai. 

REKLAMA

Kainai biržoje krentant, vartotojas iškart tą mėnesį sutaupytų, lyginant su fiksuoto plano tarifu, jei pasirinkto fiksuoto plano kaina yra didesnė už tuo metu galiojančią plano „Išmanus“ kainą. Pasirinkęs planą „Išmanus“, vartotojas jį pakeisti į fiksuoto tarifo planą, t. y. užfiksuoti kainą, galėtų bet kada“, – komentavo D. Rinkevičius.

Iki šių metų birželio 18 d. nepriklausomo elektros tiekėjo sutartį pasirašyti turi visi namų ūkiai, kurie per metus suvartoja elektros nuo 1 tūkst. iki 5 tūkst. kilovatvalandžių, o per mėnesį už elektrą sumoka apie 15–70 eurų. Jeigu namų ūkis nesudarys sutarties, jis automatiškai pateks į garantinį tiekimą, kuris bus laikinas ir padidins elektros kainą. 

REKLAMA

Papildyta 14:31 val.

Šią publikaciją „Ignitis“ įvertino kaip neva „kritikuojančią asmenį“ ir paprašė papildyti tokiu komentaru, paaiškinančiu, kodėl visuomeninio tiekimo kaina yra ženkliai mažesnė už nepriklausomo tiekimo kainą:

„Iš esmės skiriasi visuomeninio tiekimo ir nepriklausomo tiekimo kainų apskaičiavimo bei reguliavimo principai.

Visuomeninio tiekimo kaina yra perskaičiuojama tik du kartus per metus, paskutinį kartą visuomeninio tiekimo kaina buvo perskaičiuota 2021 m. lapkričio mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo to laiko keitėsi geopolitinė situacija, kai kuriais mėnesiais drastiškai augo elektros kaina „Nord Pool“ biržoje, kilo naftos kaina.

Dėl to svarbu suprasti, kad tokios kainos, kokia šiuo metu yra nustatyta visuomeninio tiekimo klientams, po artimiausio visuomeninio tiekimo kainos perskaičiavimo 2022 m. liepos mėnesį, Bendrovės žiniomis ir atsižvelgiant į valstybinių institucijų pranešimuose skelbiamus vertinimus, jau nebebus ( visuomeninio tiekimo kainos keisis ir nebus lygios 16,7 ct/kWh).

Tuo metu nepriklausomi tiekėjai savo kainodarą peržiūri kur kas dažniau, nes elektros kaina elektros energijos biržoje keičiasi kas valandą. Pavyzdžiui, „Ignitis“ savo kainodarą peržiūri kas savaitę.“

Vienu žodžiai sukciai, kažkam kraus turtus, lietuviai mokės dideles sąskaitas, pridirbo nepriklausomų kontorų, o galutinis plėšikas, visiems vienas, kuriam nusės tie milijonai kas mėnesi
kokia čia nesąmonė su elektra viskas tas pats o kainos kosminės, kas čia dalinasi , kas paaiškins?
Kokia yra pelno dalis kainoje, nenurodo nei vienas Elektros Tiekėjai?
Kodėl Vyriausybė nenustatė pelno maržos pvz. 10proc. ? Taip suvaldant elektros kainos kilimą.
Dabar pelnas neribojamas. Ir kas yra elektros tiekėjų akcininkai?
Gal seimo nariai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų