„Ignitis grupė“ bendradarbiaus su FNTT: pasirašė susitarimą

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. Jo tikslas – koordinuoti bendrus abiejų šalių veiksmus apsaugant Lietuvos finansų sistemą nuo nusikalstamo poveikio bei vykdyti nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų finansų sistemai prevenciją, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Šiuo susitarimu taip pat nustatomas siekis keistis informacija, reikalinga FNTT ir „Ignitis grupės“ funkcijoms vykdyti ir tikslams pasiekti. Bendradarbiavimo susitarimą nuotoliniu būdu pasirašė „Ignitis grupė“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas ir FNTT direktorius Antoni Mikulskis.

„Atsparumas išorės ir vidaus rizikos veiksniams, skaidri veikla ir bet kokios nelegalios veiklos užkardymas yra vieni iš kertinių „Ignitis grupės“ sėkmingos veiklos garantų. Bendradarbiavimas su FNTT prisidės prie didesnio tiek grupės įmonių, tiek ir visos šalies saugumo užtikrinimo“, – teigia D.Maikštėnas.

„Energetikos sektorius yra vienas iš strategiškai svarbiausių Lietuvoje, todėl labai svarbu greitai ir patikimai dalintis jautria ir svarbia informacija. FNTT įsipareigoja suteikti profesionalią pagalbą ir laiku reaguoti į kylančias grėsmes“, – sako FNTT direktorius A. Mikulskis.

Šiuo dvišaliu bendradarbiavimo susitarimu abi pasirašančios šalys įsipareigojo teikti tarpusavio pagalbą atskleidžiant galimai padarytas nusikalstamas veikas valstybės finansų sistemai. Taip pat ketinama koordinuoti bendrus veiksmus finansinių nusikaltimų prevencijos srityje, keistis reikiama informacija bei teikti specialistų vertinimus ir metodinę pagalbą.

2020 metų spalį „Ignitis grupė“ taip pat pasirašė atnaujintą bendradarbiavimo sutartį su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kuria įsipareigojo bendradarbiauti korupcijos ir kitų su ja susijusių nusikalstamų veikų prevencijos, atskleidimo ir tyrimo srityse. Be to, praėjusių metų lapkritį atnaujinta tarpusavio bendradarbiavimo sutartis nusikalstamų veikų prevencijos ir kibernetinio saugumo srityse buvo pasirašyta ir su Policijos departamentu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų