Tikrins „Ignitis grupės“ akcijų dalybas: turėtume labai tiksliai pažiūrėti

Valstybės valdomos energetikos grupės „Ignitis grupė“ sprendimą 2024 metais neatlygintinai skirti akcijų pagrindiniams vadovams, jei bus pasiekti geri veiklos rezultatai, vertins būsima bendrovės stebėtojų taryba, sako finansų ministrė.

Gintarės Skaistės manymu, reikia įvertinti, už ką tokia paskata skiriama ir ar ji nedubliuoja priedų už darbą, mokamų su kintamąja darbo užmokesčio dalimi. 

„Būsima stebėtojų taryba, kadangi jos sudėtis taip pat turėtų keistis, svarstydama, galės nustatyti įvairius terminus, kitus rodiklius ir įvertinti, kiek ta programa yra tikslinga tokiu laikotarpiu.

Tokia praktika yra taikoma tokiose įmonėse, tačiau turbūt labai turėtume tiksliai pažiūrėti, už ką tokia paskata yra skiriama ir kad ji nedubliuotų tų priemonių, kurios yra susijusios su kintamąja darbo užmokesčio dalimi“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą teigė G. Skaistė. 

„Manau, kad tikrai svarstysime, žiūrėsime ir grįšime prie to klausimo šiek tiek vėliau“, – pridūrė ji.

Ministrės įvertinti ketinimus „Ignitis grupės“ vadovams suteikti įmonės akcijų paprašė Seimo Audito komiteto vadovas Zigmantas Balčytis.

„Kaip jūs vertinate tokius sprendimus ir ką planuojate daryti ateityje, kad vis dėlto nebūtų supainiojami tam tikri valstybės ir privačių asmenų interesai?“ – klausė jis. 

Seimo Ekonomikos bei Biudžeto ir finansų komitetuose dirbantys parlamentarai, suabejoję  „Ignitis grupė“ sprendimu dėl akcijų dalybų, praėjusią savaitę svarstė šį atvejį. Galimus sprendimus jie nutarė aptarti neviešuose pasitarimuose ir tada paskelbti savo sprendimą. 

Socialdemokratų lyderis parlamentaras Gintautas Paluckas siūlė atšaukti numatytas „Ignitis grupės“ akcijų dalybas. 

„Ignitis grupės“ stebėtojų taryba gruodžio 4 dieną patvirtino grupės vadovų ilgalaikio skatinimo akcijų opcionais programos tikslus ir jų rodiklius 2020-2023 metams, jų pasiekimo vertinimo kriterijus, maksimalų siūlomų įsigyti vadovams akcijų skaičių. Bendrovė teigia, kad ateityje planuoja akcijų skyrimo programą taikyti visiems įmonių grupės darbuotojams. 

REKLAMA

Pagal pernai gruodį sudarytas opcionų sutartis „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas galės maksimaliai įsigyti 2265 akcijas, o valdybos nariai Darius Kašauskas, Dominykas Tučkus, Živilė Skibarkienė ir Vidmantas Salietis – po 1178 akcijas.

Antrinės įmonės „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila galės gauti 661, ESO generalinis direktorius Mindaugas Keizeris – 653, „Ignitis Renewables“ generalinis direktorius – 605, „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis – 601 akciją.

Konkretus suteikiamų akcijų skaičius priklausys nuo „Ignitis grupės“ veiklos rodiklių – akcininko grąžos, koreguotos EBITDA, instaliuotų „žaliųjų megavatų“, anglies dvideginio mažinimo plano ir jame numatytų tikslų pasiekimo.

Finansų ministerijai priklauso 73,08 proc. „Ignitis grupės“ akcijų paketas. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų