• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija trečiadienį paskelbė, jog ji imsis teisinių veiksmų prieš Lietuvą ir dar septynias valstybes, kurios netinkamai perkėlė į nacionalinę teisę ES teisės aktus dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir šiuose gaminiuose esančių pavojingų medžiagų tvarkymo.

REKLAMA
REKLAMA

Komisijos teigimu, Lietuva ir kitos dvi Baltijos valstybės netinkamai perkėlė į nacionalinę teisę tam tikras elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo direktyvos nuostatas, tuo tarpu kitos valstybės netinkamai perkėlė direktyvą, kuria nustatomi tam tikrų pavojingų medžiagų naudojimo elektros ir elektroninėje įrangoje apribojimai.

REKLAMA

Pasak Komisijos pranešimo, pirmuoju pažeidimų procedūros etapu Komisija Lietuvai išsiuntė pirmą įspėjamąjį raštą. Dėl to, ar imtis tolesnių veiksmų, Komisija spręs gavusi Lietuvos atsakymą.

ES teisės aktai numato, kad gavusi atsakymą, Europos Komisija gali pateikti pagrįstą nuomonę (paskutinį raštišką įspėjimą) ir paraginti ištaisyti padėtį per du mėnesius. Valstybei narei neatsižvelgus į įspėjimą, Komisija gali kreiptis į Teisingumo Teismą, kurio sprendimai yra privalomi.

REKLAMA
REKLAMA

Nevykdant teismo sprendimo, Komisija gali prašyti skirti valstybei narei piniginę baudą.

Lietuva ir kitos ES narės turėjo perkelti ES direktyvą dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo į nacionalinius įstatymus iki 2004 metų rugpjūčio 13 dienos, o atliekų grąžinimo ir perdirbimo sistemas įdiegti iki 2005 metų rugpjūčio 13 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komisijos teigimu, Lietuva, Latvija ir Estija perkėlė direktyvą netinkamai, tačiau konkretūs trūkumai kiekvienoje valstybėje nenurodomi.

„Kelių šalių teisės aktuose esama tų pačių problemų: „gamintojo“ sąvoka apibrėžta neteisingai arba neapibrėžta visai, nuobaudos už direktyvos pažeidimus nustatytos netinkamai arba visai nenustatytos, nenurodyta, kad direktyva taikoma nepažeidžiant ES teisės aktų dėl saugos bei sveikatos reikalavimų ir specialių ES atliekų tvarkymo teisės aktų“, - teigiama Komisijos pranešime.

Elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo direktyva siekiama sumažinti bendrą išmetamų atliekų kiekį, joje gamintojams nustatytas įpareigojimas iš vartotojų nemokamai atsiimti panaudotą įrangą ir perdirbti ją. Direktyva taikoma šaldytuvams, kompiuteriams, plaukų džiovintuvams, mobiliesiems telefonams ir kitai buitinei įrangai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų