REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos aludariai dėl Rusijos karo prieš Ukrainą nutraukę visus verslo santykius su šalimi agresore, jau dabar susiduria su stiklinės taros trūkumu. Artimiausiu metu stiklinių butelių dar labiau trūks, mat dalis jų buvo gaminama Rusijoje.

Lietuvos aludariai dėl Rusijos karo prieš Ukrainą nutraukę visus verslo santykius su šalimi agresore, jau dabar susiduria su stiklinės taros trūkumu. Artimiausiu metu stiklinių butelių dar labiau trūks, mat dalis jų buvo gaminama Rusijoje.

REKLAMA

Siekiant kompensuoti praradimus, produkcija pradėta aktyviau pilstyti į skardines pakuotes, tačiau vartotojai raginami neužlaikyti susikaupusios stiklinės įmonės taros ir grąžinti ją į depozito sistemą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dalį butelių vežėsi iš Rusijos

Kaip pasakoja „Švyturys-Utenos alus“ įmonės pardavimų direktorius Mindaugas Čižauskas, šiuo metu stiklo taros labiausiai trūksta kai kurių rūšių alui, kuris pilstomas į 0,33 l tūrio butelius. Šį alų įmonė pradėjo pilstyti į skardines.

„Taros pirkimai paprastai būna suplanuoti iš anksto, tačiau, prasidėjus karui, nutraukėme bet kokius ekonominius ryšius su agresore, tad jau kurį laiką nebegauname dalies stiklo butelių. Situacija galėtų būti kritinė, tačiau mus iš dalies gelbsti tas pats sprendimas – neprekiauti su Rusija ir Baltarusija.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent eksportui planuotus skardinių kiekius dabar naudojame įvairiems gėrimams, kuriems trūkstame stiklo taros. Nebegaminant šioms rinkoms, pavyksta padengti išaugusį poreikį Lietuvoje“, – pranešime cituojamas M. Čižauskas.

REKLAMA

Jo teigimu, didžiuosiuose prekybos taškuose taip pat buvo sustabdyti ir kai kurio nealkoholinio alaus stiklo taroje pardavimai – dėl nepakankamo sugrįžimo į rinką yra tikimybė pritrūkti iš šių butelių.

Prašo grąžinti užsilikusią tarą

„Stebima, kad vartotojai šią tarą yra linkę užlaikyti savo namuose – jų sugrįžimo kelias į depozito sistemą yra gana ilgas. Tad tiems, kurie savo namuose turi sukaupę stiklinių butelių, primename ir prašome jų neužlaikyti. 

Jei norime nepritrūkti ir siūlyti produkciją pamėgtoje stiklinėje pakuotėje, turime paspartinti butelių sugrįžimą“, – aiškina M. Čižauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, įmonė tikisi surasti naujus partnerius stiklo butelių gamybai ir, pasibaigus karštajam sezonui, užsitikrinti jų tolesnį tiekimą.

„Problema ta, kad šiuo metu ne tik Lietuvoje, bet visoje Europoje trūksta stiklo gamintojų pajėgumų, nes nemažus stiklo kiekius Europos rinkai tiekdavo Rusijos įmonės. Tad šią vasarą papildomų kiekių stiklo butelių įsigyti jau nėra įmanoma.

Tikimės ir dedame pastangas, kad padėtis pasikeistų bent pasibaigus sezonui – deramės su Lietuvos ir Baltijos šalių stiklo gamintojais dėl didesnių kiekių. Nėra įmanoma gauti ir papildomų skardinių, tačiau mus gelbsti nestandartinis sprendimas – perorientuoti eksportui skirtas skardines Lietuvos vartotojams“, – sako pardavimų direktorius.

Virkit chacholskus barscius is papuvusiu buroku. Klyjuokit ant masinu lipdukus apie laiva. Dar vokiecio paklausykit ir maziau elektros naudokit. Rodykit spyga i rozete ir sakykit taip tau ir reik putinai. Ir myzkit duse,kad tik sutaupytumet valdzios saskaita. Svarbu ruskiui pakenksit tokiais budais. Daunai jus.
Nieko tokio pakentesim tik kad Ukrainai but geriau broliams ir sesėms. Mes pabadausim. Kad kyla kainos nieko tokio daugiau PVM su mokam. Juk reikia Ukrainos pabėgėlius paremt. Tik vėliavų daugiau geltonų iš kelkit gal padės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų