Kaip informuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), paramą gali gauti gyventojas, kuris pateikia atitinkamą prašymą.
Tiek seno automobilio, tiek mažiau taršaus automobilio (taip pat elektromobilio) savininkas ar valdytojas turi būti tas pats žmogus.
Prašymas 1 tūkst. eurų išmokai gauti teikiamas kai mažiau taršus automobilis ar elektrinė transporto priemonė yra užregistruota to žmogaus vardu, o senas automobilis yra utilizuotas ir išregistruotas.
Tačiau veiksmų eiliškumas, t.y. kas pirmiau padaroma, šiuo atveju nėra svarbus, nes prašymo teikimas – paskutinis žingsnis, paaiškina agentūra.
Reikalavimai senam automobiliui
M1 klasės transporto priemonė arba tiesiog lengvasis automobilis, kurios savininku ar valdytoju arba įregistruotas tik jos valdytoju išbuvo ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d.
Šio automobilio techninė apžiūra turėjo galioti 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d. (šiuo metu gali būti ir galiojanti, ir negaliojanti, svarbu ar galiojo nors vienai iš nurodytų datų)
Pareiškėjas turi atiduoti automobilį sunaikinti, gauti Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą. O pats automobilis turi būti tinkamai išregistruota.
APVA atkreipia dėmesį, kad senam, naikinamam automobiliui modelio, metų, kuro rūšies, CO2 emisijos reikalavimų nėra.
Reikalavimai įsigyjant kitą automobilį
Norint gauti 1 tūkst. eurų išmoką kitas perkamas automobilis turi būti M1 klasės ir mažiau taršus – jo bendras išmetamas anglies dioksido (CO2) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km.
Šis mažiau taršus automobilis gali būti varomas vien tik benzinu, dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu arba elektra (dyzelis netinkama kuro rūšis).
Tiesa, CO2 kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams.
Perkamo mažiau taršaus automobilio pirmosios registracijos data Europos Sąjungoje turi būti 2014 m. sausio 1 d. arba vėlesnė.
Gyventojas, įsigijęs mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę, turi įregistruoti jį savo vardu, o įsigijęs lizingo būdu – tapti jo valdytoju.
Šiemet paraiškas gauti 1 tūkst. eurų kompensaciją jau pateikė 536 gyventojai, jiems skirta 536 tūkst. eurų išmokų.
„Kvietimas teikti paraiškas vyks iki metų pabaigos arba bus stabdomas, kai pateiks visai 4 mln. eurų numatytai sumai.
Sunku prognozuoti, iki kada lėšų pakaks. Vasara – atostogų metas, tad kiek pasyvesni žmonės, bet rudenį gali būti ryškus pagyvėjimas“, – situaciją komentavo Aplinkos ministerija.