Dar galite gauti 1 tūkst. eurų sunaikinę seną automobilį ir nusipirkę kitą

Jau netrukus Seimui turėtų būti pateikti svarstyti įstatymų projektai, kuriais planuojama didinti automobilių taršos apmokestinimą. Vis dėlto, kol teisės aktai nepriimti, dar galima pasinaudoti parama ir gauti 1 tūkst. eurų atsisakant seno automobilio ir įsigyjant naujesnį, mažiau taršų.

Kaip informuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), paramą gali gauti gyventojas, kuris pateikia atitinkamą prašymą.

Tiek seno automobilio, tiek mažiau taršaus automobilio (taip pat elektromobilio) savininkas ar valdytojas turi būti tas pats žmogus.

Prašymas 1 tūkst. eurų išmokai gauti teikiamas kai mažiau taršus automobilis ar elektrinė transporto priemonė yra užregistruota to žmogaus vardu, o senas automobilis yra utilizuotas ir išregistruotas.

Tačiau veiksmų eiliškumas, t.y. kas pirmiau padaroma, šiuo atveju nėra svarbus, nes prašymo teikimas – paskutinis žingsnis, paaiškina agentūra.

Reikalavimai senam automobiliui

M1 klasės transporto priemonė arba tiesiog lengvasis automobilis, kurios savininku ar valdytoju arba įregistruotas tik jos valdytoju išbuvo ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d.

Šio automobilio techninė apžiūra turėjo galioti 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d. (šiuo metu gali būti ir galiojanti, ir negaliojanti, svarbu ar galiojo nors vienai iš nurodytų datų)

Pareiškėjas turi atiduoti automobilį sunaikinti, gauti Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą. O pats automobilis turi būti tinkamai išregistruota.

APVA atkreipia dėmesį, kad senam, naikinamam automobiliui modelio, metų, kuro rūšies, CO2 emisijos reikalavimų nėra.

Reikalavimai įsigyjant kitą automobilį

Norint gauti 1 tūkst. eurų išmoką kitas perkamas automobilis turi būti M1 klasės ir mažiau taršus – jo bendras išmetamas anglies dioksido (CO2) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km.

Šis mažiau taršus automobilis gali būti varomas vien tik benzinu, dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu arba elektra (dyzelis netinkama kuro rūšis).

Tiesa, CO2 kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams.

Perkamo mažiau taršaus automobilio pirmosios registracijos data Europos Sąjungoje turi būti 2014 m. sausio 1 d. arba vėlesnė.

Gyventojas, įsigijęs mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę, turi įregistruoti jį savo vardu, o įsigijęs lizingo būdu – tapti jo valdytoju.

Šiemet paraiškas gauti 1 tūkst. eurų kompensaciją jau pateikė 536 gyventojai, jiems skirta 536 tūkst. eurų išmokų.

„Kvietimas teikti paraiškas vyks iki metų pabaigos arba bus stabdomas, kai pateiks visai 4 mln. eurų numatytai sumai. 

Sunku prognozuoti, iki kada lėšų pakaks. Vasara – atostogų metas, tad kiek pasyvesni žmonės, bet rudenį gali būti ryškus pagyvėjimas“, – situaciją komentavo Aplinkos ministerija.


Rašyti komentarą...
S
Saulius
2021-07-31 12:26:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip su stogu keitymu.kol viską susitvakai tie bezdunai biorokratai puse sumos į kišenes susikiša.
Atsakyti
0

K
Kostas
2021-08-01 07:03:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš priduodu auto gaunu 1000 o nauja auto kainuoja 30000 o 29000 kas duos nes aš jų neturiu tai tegul duoda 1000 grynais ir nieko neperku ir bus kieme vietos daug
Atsakyti
-1

K
Kas kad
2021-08-01 07:43:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
duosi1000 eu kitam automobiliui, o kur gauti daugiau pinigų ,kadangi kaimiečiai su pinigais sunkiai verčiasi, o susisiekimo su rajonu nėra, tad manau, kad šis taršos mokestis visiškai pribaigs mažai pasiturinčius kaimiečius , dėl mokesčių liks be mašinų ir susisiekimo. Tai neapgalvotas sunkiai pasiturinčių apiplėšimas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų