Tarptautinė verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ prognozuoja, kad pasaulio ekonomikos augimas 2011 metais turėtų sulėtėti iki 3,4 proc., lyginant su 4 proc. 2010 metais. Tai bus sąlygota skolos sumažėjimo privačiame sektoriuje, riboto biudžeto politikos Europoje, galimo žaliavų kainų kilimo ir pasaulinės prekybos sulėtėjimo.

„Coface“ duomenimis, išsivysčiusių šalių ekonomika turėtų augti 1,8 proc., lyginant su 2,3 proc. augimu 2010 m., o euro zonos šalių ekonomikos augimo tempai turėtų lėtėti ir siekti 1,4 proc., lyginant su 1,7 proc. 2010 m. Šis nuosaikus smukimas turės neigiamos įtakos vidutinei kompanijų kredito rizikai, tačiau įtaka nebus labai žymi, nes ekonomikos augimo skirtumas tarp 2010 m. ir 2011 m. siekia tik 0,6 proc. BVP.

Besivystančių šalių ekonomika tolygiai augs ir 2011 metais, tik kiek lėtesniu tempu – 6,2 proc., palyginus su 6,7 proc. 2010 metais. Priešingai nei euro zonos šalyse, kur privačios skolos burbulas sukėlė didžiausias krizes, veikla besivystančiose šalyse dar nėra apsunkinta privačios skolos naštos. Vis dėlto besivystančios šalys taip pat nėra apsaugotos nuo įsiskolinimo privačiame sektoriuje bangos, kuri gali kilti finansuojant besitęsiantį investicijų bumą 2011 metais.

„Nesibaigiančios skolų krizės euro zonoje ir vis dar įtempto besivystančių šalių augimo finansavimo klausimo kontekste „Coface“ pažymi, kad pastarųjų šalių reitingai, atlaikę krizės išbandymą, pagerėjo, ir dabar išsivysčiusių bei besivystančių šalių rizikos profiliai susilieja. Atliekant šių šalių analizę, galima pažymėti, kad 2011 m. esminiai šalies rizikos veiksniai bus privataus skolinimosi kontrolė ir ekonomikos augimo finansavimas“, – teigia „Coface Lietuva“ rinkodaros ir pardavimų departamento direktorius Mantvydas Štareika.

REKLAMA

Dar 2001 metais pradėjusi skelbti pasaulio valstybių rizikos reitingus ir tuo metu stebėjusi 130 šalių, šiais metais „Coface“ vertina jau 156, iš kurių 28 yra taip vadinamos išsivysčiusios šalys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų