REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dujų ir elektros kainos tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje jau kurį laiką yra istorinėse aukštumose. Nors jų išgavimo ar gamybos savikaina tiek nepadidėjo. Taigi, bent jau kai kurios energetikos kompanijos šiuo metu uždirba rekordinius pelnus. O kokie atlyginimai mokami šiose įmonėse?

Dujų ir elektros kainos tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje jau kurį laiką yra istorinėse aukštumose. Nors jų išgavimo ar gamybos savikaina tiek nepadidėjo. Taigi, bent jau kai kurios energetikos kompanijos šiuo metu uždirba rekordinius pelnus. O kokie atlyginimai mokami šiose įmonėse?

REKLAMA

Elektros energijos rinkoje paprastai išskiriama jos gamyba ir tiekimas (pvz., iš saulės ar vėjo, šiluminių ir kt. elektrinių), perdavimas aukštos įtampos tinklais ir paskirstymas galutiniams vartotojams.

Elektros perdavimo licenciją Lietuvoje turi vienintelė įmonė „Litgrid“, priklausanti Energetikos ministerijos valdomai „Epso-G“.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duomenimis, galiojančias elektros skirstymo licencijas turi kelios įmonės, tačiau didžiausia iš jų – „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), priklausanti „Ignitis“ grupei, kurios didžiausią akcijų paketą valdo Finansų ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Elektros tiekimo licencijų yra išduoda virš 100. Tačiau didžiausi elektros gamintojai ir tiekėjai Baltijos šalyse yra „Ignitis“, „Elektrum“ (Latvija) ir „Enefit“ (Estija).

REKLAMA

Lietuvoje gamtinės dujos nėra išgaunamos ar gaminamos. Tačiau mūsų šalyje taip pat yra gana platus perdavimo ir paskirstymo tinklas.

VERT duomenimis, dujų perdavimo licencija yra išduota vienintelei „Amber Grid“. Ji priklauso bendrovei „Epso-G“.

Dujų skirstymo licencijos yra išduotos 5 įmonėms, iš kurių didžiausia yra ESO.

Dujų tiekimo licencijas Lietuvoje turi 46 įmonės. O pirmąjį šių metų ketvirtį veiklą vykdė 21 įmonė. Bene didžiausios dujų tiekėjas Lietuvoje taip pat yra „Ignitis“.

Taigi, kokie atlyginimų vidurkiai yra šiose įmonėse ir kiek uždirba jų vadovai?

Vadovas uždirba ir 20 tūkst. eurų

Grupė skelbia valdanti per 30 skirtingų įmonių ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

„Sodros“ duomenimis, bendrovėje „Ignitis grupė“ liepos mėnesį atlyginimų vidurkis viršijo 5,2 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Tiesa, kaip skelbia pati įmonė, jos vadovo alga su priedais siekia beveik 13 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių. Dešimties aukščiausių vadovų algų vidurkis yra apie 8,8 tūkst. eurų prieš mokesčius. Vidurinio lygio vadovai čia uždirba virš 6 tūkst. eurų, o ekspertai ir specialistai – 3,8 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Vis dėlto didesni atlyginimai mokami antrinėje grupės įmonėje „Ignitis renewables“, kuri valdo atsinaujinančios energetikos projektus Baltijos šalyse. Liepos mėnesį šioje įmonėje mokėtas algų vidurkis viršijo 7 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šio įmonės generalinio direktoriaus alga siekė 20,8 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių. Bendrovės kiti aukščiausio lygmens vadovai uždirbo po daugiau kaip 8 tūkst. eurų, vidurinio lygmens vadovai – 6,5 tūkst. eurų, o ekspertai ir specialistai – virš 4 tūkst. eurų.

Tiesa, ne visos grupės įmonės gali pasigirti tokiomis algomis. „Ignitis gamyboje“, valdančioje Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, Kombinuoto ciklo bloką bei rezervinę elektrinę Elektrėnų komplekse, Kauno A. Brazausko hidroelektrinę ir Vilniaus 3 termofikacinę elektrinę, atlyginimų vidurkis siekia 2,9 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

„Ignitis gamybos“ generalinis direktorius uždirba 8,6 tūkst. eurų, įmonės aukščiausio lygmens vadovai 6,6 tūkst. eurų, vidurinio lygmens vadovai – 4,1 tūkst. eurų, ekspertai, specialistai – 2,5 tūkst. eurų, o kvalifikuoti darbininkai – 1,7 tūkst. eurų.

REKLAMA

Bendrovėje ESO atlyginimų vidurkis dar mažesnis – 2,4 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių. Jos generalinis direktorius uždirba beveik 8,9 tūkst. eurų, aukščiausio lygmens vadovai – 7,7 tūkst. eurų, vidurinio lygmens vadovai 3,6 tūkst. eurų, ekspertai, specialistai – beveik 2,2 tūkst. eurų, o kvalifikuoti darbininkai 1,9 tūkst. eurų.

Kiek mokama latvių ir estų įmonėje

Latvijos Finansų ministerijos valdomai „Latvenergo“ priklausanti „Elektrum Lietuva“ turi per 130 darbuotojų. Vidutinis jų darbo užmokestis yra 2,4 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių, rodo „Sodros“ duomenys.

Valstybinei „Eesti energia“ priklausanti „Enefit Lietuva“ mūsų šalyje turi beveik 80 darbuotojų. Vidutinis jų darbo užmokestis yra daugiau kaip 3 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

REKLAMA

Elektros perdavimo tinklą Lietuvoje valdanti „Litgrid“ turi 378 darbuotojus. Jų darbo užmokesčio vidurkis yra virš 3 tūkst. eurų. Jos generalinio direktoriaus alga su kintama atlygio dalimi yra 11,8 tūkst. eurų. Kitų aukščiausio lygio įmonės vadovų alga yra 8,8 tūkst. eurų, vidurinio lygio vadovų – 5,3 tūkst. eurų, o ekspertų ir specialistų – 3,4 tūkst. eurų.

Dujų perdavimą valdanti „Ambergrid“ turi 334 darbuotojus. Jų darbo užmokesčio vidurkis yra 2,9 tūkst. eurų. Įmonės generalinis direktorius uždirba per 13 tūkst. eurų, aukščiausio lygio vadovai – 8,4 tūkst. eurų, vidurinio lygio vadovai – 4,5 tūkst. eurų, ekspertai ir specialistai – 2,7 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perdavimo tinklų įmones valdanti „Epsog“ turi 87 darbuotojus, o jų darbo užmokesčio vidurkis yra 3,4 tūkst. eurų. Įmonės generalinio direktoriaus atlyginimas yra 8,1 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių, aukščiausio lygio vadovų – 8,8 tūkst. eurų, vidurio lygio vadovų – beveik 6 tūkst. eurų, o ekspertų ir specialistų – 3,5 tūkst. eurų.

Statistikos departamento duomenimis, vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje yra 1780 eurų neatskaičius mokesčių.

Kaip gerą ant svetimo sprando į rojų joti, kaip valdžios akys užklijuotos eurais.
Kuo skiriamės nuo Afrikos? Milijonai skurdžių ir keliasdešimt šeichų!!!!
Net Konservatorių portalas DF skelbia apklausa,didelė dauguma žmonių nepatenkinti esama padetimi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų