tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kainų augimas Lietuvoje yra kone tris kartus spartesnis nei Vokietijoje. Be to, daug didesnę dalį lietuvių namų ūkio išlaidų sudaro išlaidos būsto išlaikymui ir maistui.

Kainų augimas Lietuvoje yra kone tris kartus spartesnis nei Vokietijoje. Be to, daug didesnę dalį lietuvių namų ūkio išlaidų sudaro išlaidos būsto išlaikymui ir maistui.

REKLAMA

Iki šiol Lietuvos valdžia nepaskelbė jokių priemonių, kaip bus padedama gyventojams ir verslui ištverti išaugusias elektros ir dujų kainas. Tuo metu Vokietijoje paskelbta apie dar vieną priemonių paketą.

Trečiasis priemonių paketas

Sekmadienį Vokietijos vyriausybė paskelbė 65 mlrd. eurų vertės priemonių paketą, kuriuo siekiama pagelbėti gyventojams ir verslui dėl smarkiai pabrangusių energetikos išteklių, taip pat pertvarkyti energetikos rinką, nustatyti kainų lubas ir apmokestinti perteklinius kai kurių įmonių pelnus, praneša užsienio žiniasklaida.

„Mes išgyvensime šią žiemą“, – spaudos konferencijoje žadėjo kancleris Olafas Scholzas, paskelbęs ir apie pratęsiamą populiarią priemonę lengvatiniams susisiekimo bilietams.

REKLAMA

Kancleris taip pat žadėjo, kad jo vadovaujama vyriausybė imsis energijos tiekėjų, kurie gauna didžiulius pelnus vien dėl to, kad energetikos išteklių kainos išaugo po to, kai Maskva užpuolė Ukrainą ir sumažino dujų eksportą į Europą.

REKLAMA

„Kai kurie gamintojai gauna perteklinius pelnus paprasčiausiai naudodamiesi susidariusia situacija, kai itin brangios dujos lemia ir aukštas elektros kainas, kas ir leidžia uždirbti pelnus. Mes tvirtai pasiryžę pakeisti rinkos taisykles, kad viršpelnių nebūtų arba jie būtų tinkamai apmokestinti“, – žadėjo socialdemokratų lyderis.

Vokietijoje dujos tik iš dalies naudojamos elektrai gaminti. Tačiau dėl dabartinių rinkos taisyklių pabrangus dujoms, išaugo ir bendros energijos kainos. Dėl to vėjo, saulės ar anglies elektrinių operatoriai gauna didžiulius pelnus.

REKLAMA

Pasak O. Scholzo „daug, daug milijardų“ eurų bus surinkta papildomai apmokestinus tokių įmonių viršpelnius. Surinktos lėšos ir bus naudojamos papildomoms pagalbos priemonėms.

Be kita ko, ir Europos Komisija rengiasi nustatyti energetikos išteklių kainų ribas visos Europos mastu.

Priemonės studentams ir pensininkams

Kalbėdamas apie konkrečias priemones O. Scholzas sakė, kad pensininkams bus išmokėta po 300 eurų, o studentams – po 200 eurų vienkartinių išmokų. Be to, išmokas, susijusias su namų išlaikymu, galės gauti ne 700 tūkst., kaip yra dabar, o 2 mln. namų ūkių.

REKLAMA
REKLAMA

Naujas, jau trečias, pagalbos priemonių paketas taip pat numato socialinio draudimo įmokų mažinimą asmenims, kurių mėnesinės pajamos neviršija 2 tūkst. eurų. Taip pat šalyje numatoma padidinti vaiko priežiūros išmokas.

Kita svarbi pagalbos priemonė – lengvatinė dydžio transporto bilietų kaina, kuri bus taikoma neribotą laiką (tokia priemonė galiojo iki rugpjūčio pabaigos). Už tokią kainą pirkti bilietai gyventojams leido neribotai keliauti visais autobusais, tramvajais, metro ar traukiniais.

REKLAMA

Tiesa, dėl šios priemonės dar turės sutarti visos 16 federalinių Vokietijos žemių, kurios turės prisidėti prie jos finansavimo. Manoma, kad nauja lengvatinio bilieto kaina galėtų būti 49 eurai.

Vis dėlto ne visi patenkinti nauju priemonių planu. Pramonininkų lobistai kritikuoja paketą dėl „reikšmingų trūkumų“, kadangi jis labiausiai nutaikytas namų ūkiams, o verslui, kuris taip pat kenčia dėl aukštų energetikos kainų, beveik nieko nepasiūlyta.

Pastaruoju metu infliacija Vokietijoje siekė 7–8 proc. Tuo metu Lietuvoje – daugiau kaip 20 proc.

Pirmadienį premjerė Ingrida Šimonytė planuoja aptarti pagalbos priemonių planą su prezidentu Gitanu Nausėda. Vis dėlto oficialios informacijos apie galima priemones iki šiol nėra.

Šimonytė... ar jai rūpi žmonės !? Jie puikiai geba tik girtis, puikuotis savo "pasiekimais". Ir prezidentas, labai gaila, tapo tokiu pat tuščiu pagyrūnu.
Neriia lauk 2024 metų. Reikia imt pavyzdį iš Čekijos. Prahoje 70 tūkst žmonių susirinko į protestą. Ten valdžia ir viską Ukrainai atiduoda. O mūsų Tv3 propagandinis kanalas pareiškė, kad ekstremistai rusus palaikantys susirinko. Vokietijoje ir streikuoja. O mes bijom. Tik komentarus rašom. Ko bijom?
Būsi ir tu pensininkas, nei vienas to neišvengė ir neduok dieve valdžia per ta laiką pasikeis,tada tau jaunimas parašys kad eik ten kur užsidirbai...antras lazdos galas visad smogia stipriau...o ir juoksis tik paskutinis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų