Audros ir liūtys blogina grūdų ir daržovių derlių

Pastarąsias savaites kai kuriuose Lietuvos regionuose praūžusios audros gali pabloginti grūdų ir daržovių kokybę, tačiau jeigu artimiausiu metu išsilaikys geri orai, derlius turėtų būti panašus, kaip ir pernai, sako žemdirbių atstovai.

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas BNS sakė, kad lietingi orai blogina grūdų kokybę.

„Kol kas kažkokių žymesnių nuostolių nėra padaryta. Ten, kur buvo stiprios liūtys, tai pasėliai yra šiek tiek paguldyti, tai automatiškai yra tam tikras nuostolis. Čia daugiau pietryčių Lietuvoje. Bendrai toks lietingas oras grūdų brendimo stadijoje kenkia grūdų kokybei. Manome, kad galbūt šiemet nepavyks gauti labai aukštos kokybės grūdų, jei tokie orai išsilaikys“, - kalbėjo A.Macijauskas.

Anot jo, lietingi orai daugiausiai žalos daro žieminiams kviečiams.

„Pernai grūdų kokybę lėmė visai kitas veiksnys, tai yra blogi orai derliaus nuėmimo metu. Grūdai pradėjo dygti varpose ir jų kokybė suprastėjo. Šiemet pasėliai atrodo neblogai, todėl ir derliaus tikimės neblogo. Kol kas derliaus prognozuoti nedrįsčiau. Manau, kad gali būti nukultų daugiau grūdų nei pernai“, - BNS aiškino A.Macijauskas.

REKLAMA

Jo teigimu, javapjūtė šiemet turėtų prasidėti liepos pabaigoje - rugpjūčio pradžioje.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė sako, kad daržovių derliaus kokybei pastarosios liūtys galėjo padaryti neigiamos įtakos, tačiau galutinė jų kokybė priklausys nuo orų vasaros pabaigoje ir rudenį.

„Visų pirma ten, kur praėjo liūtis, tai trukdo augalų apsaugai ir gali būti, kad bus sunkiau kovoti su ligomis. Viską parodys ateinantys mėnesiai, bet iki šiol laibai gerų sąlygų nebuvo. Tik keliuose rajonuose, kur labai saikingai lijo - nuo Radviliškio link Skuodo - buvo idealios sąlygos“, - BNS sakė Z.Cironkienė.

Jos teigimu, lietus daugiausiai žalos gali padaryti bulvėms, kopūstams ir salotoms.

„Pernai buvo neblogas derlius. Jeigu orai pasitaisys, tai derlius iš esmės bus geras. Pernai didžiąją dalį derliaus sugadino ruduo, kai prasidėjo didelės liūtys ir daržovės puvo. Šiemet kol kas pirmoji sezono dalis daugeliui ūkių buvo nepalanki“, - teigė Z.Cironkienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų