Ekonomistas Gitanas Nausėda dar neseniai socialiniame tinkle rašė apie politikų nuoširdumo indeksą, kuris skaičiuojamas pagal neapmokestinamo pajamų dydžio ir vidutinio darbo užmokesčio santykį.
Pasak jo Lietuvoje šis indeksas pastaraisiais metais labai sumažėjo, kitaip tariant politikai deklaruoja sprendžiantys mažai uždirbančių žmonių situaciją, bet viso labo šią problemą įstengia spręsti kitų rankomis, tai yra didindami minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA). Tuo tarpu kas priklauso nuo jų – neapmokestinamą pajamų dydį laiko įšaldę.
„Tai šia prasme komplimentai ir dešimt balų, kad taip buvo nuspręsta ir kad bus tai įgyvendinta. Sprendimas padidins politikų nuoširdumo indeksą ir manau, kad teigiamai atsilieps mažiausiai uždirbančių žmonių kišenėms. Šie asmenys, kaip taisyklė, yra labai orientuoti į vartojimą, kadangi neturi iš ko taupyti ir tuos papildomus pinigėlius galės skirti vartojimui“, - teigė SEB banko prezidento patarėjas.
Ekonomistas mano, kad tai yra labai svarbu rinkos plėtrai ir tai tikrai turėtų pagyvinti ekonomiką, ypač NPD derinant su minimalaus mėnesinio atlyginimo didinimą nuo 325 iki 350 eurų kitų metų sausio 1 dienos.
„Verslininkams tai irgi gera žinia, kad tai nėra minimalios mėnesinės algos kėlimas, o neapmokestinamo pajamų dydžio kėlimas, kuris padės darbdaviams lengviau pakelti tą naštą ir išlinkti konkurencingais“, - tikino G. Nausėda.
Opozicija: prieš rinkimus kaip ir prieš vestuves – galima tikėtis daug dovanų
Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas džiaugiasi šiuo valdančiosios vyriausybės sprendimu nors ir mano, kad tai yra prieš rinkiminis triukas pelnyti rinkėjų palankumą.
„Rinkimai ateina, o prieš rinkimus kaip prieš vestuves galima tikėtis daug dovanų ir dar ne vienas populistinis tūzas rankovėje paslėptas. Dabar tokios populistinės kortos traukiamos ištisai, vien pasižiūrėjus į Seimo ir vyriausybės darbotvarkes“, - įrodinėjo K. Glaveckas.
Anot Seimo nario, tai vienas iš geriausių šios vyriausybės sprendimų ir nors biudžetui tai kainuos, NPD didinimas gali grįžti per kitur.
„Na biudžetui tai nebus labai patrauklu, tačiau galutiniame rezultate tai žymiai protingesnis dalykas nei visi kiti vyriausybės veiksmai: darbo užmokesčio didinimo srityje arba solidarumo prasme. Tai manau galutiniame rezultate biudžetas nenukentės, o net gi gali ir pasipildyti per kitus šaltinius“, - dalinosi nuomone K. Glaveckas.
Tv3.lt primena, kad didinamas neapmokestinamas pajamų dydis bus taikomas asmenims kurių atlyginimas nėra didesni nei 928 eurai. Ministras pirmininkas taip pat pranešė, kad bus didinamas papildomas NPD už vaikus - šiuo metu už vieną vaiką jis yra 60 eurų, o nuo kitų metrų sausio 1 dienos jis bus dukart didesnis - 120 eurų, nežiūrint į gaunamas pajamas.
"Tokie siūlymai atitinka valstybės galimybes ir iš tiesų yra socialiai orientuoti, nes ne tik didina mažesnes pajamų gaunančių dirbančių žmonių realias pajamas bei apmokestinamų pajamų progresyvumą, bet ir neužkrauna papildomos naštos šalies gerovę kuriančiam verslui“, - teigia finansų ministras Rimantas Šadžius.