REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

A. Guoga: Lietuvoje tikrai įmanoma vystyti verslą – čia daug protingų žmonių

Mums reikia pritraukti daugiau įmonių iš Amerikos, Izraelio

Šiais metais Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas (PLEF) kvies diskutuoti apie Lietuvos atsaką globaliems ekonomikos iššūkiams. Verslo, politikos lyderiai susitikime ieškos atsakymų bei galimų sprendimų, kaip Lietuvos ekonomika galėtų konkuruoti globalioje rinkoje, įveikti kylančius iššūkius ir pasinaudoti galimybėmis.

Šiais metais Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas (PLEF) kvies diskutuoti apie Lietuvos atsaką globaliems ekonomikos iššūkiams. Verslo, politikos lyderiai susitikime ieškos atsakymų bei galimų sprendimų, kaip Lietuvos ekonomika galėtų konkuruoti globalioje rinkoje, įveikti kylančius iššūkius ir pasinaudoti galimybėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuviškų šaknų turintys pranešėjai pristatys pasaulio mikroekonomikos ir Lietuvos prognozes, atskleis sėkmingos verslo plėtros paslaptis, dalinsis įžvalgomis, kaip pasiekti globalią rinką, kur investuoti.

REKLAMA

Planuojama, kad forume mintimis dalinsis verslo lyderiai, kūrėjai ir žymūs asmenys iš JAV, Didžiosios Britanijos, Kinijos, Rusijos, Estijos Belgijos, Prancūzijos ir kitų šalių. Esminis forumo tikslas yra vystyti unikalų dialogą su lietuvių kilmės lyderiais visame pasaulyje, leidžiantį užmegzti vertingų kontaktų visame pasaulyje ir prisidėti prie stiprios tarptautinės Lietuvių bendruomenės pasaulyje kūrimo.

Neišnaudotas potencialas

„Nors pavadinime ekonomika, pirmiausia tai yra žmonės ir žmonių tinklas, kuris formuojasi dėl tokių konferencijų. Milda Dargužaitė, Paulius Lukauskas – puikūs pavyzdžiai, kaip šis forumas atrado žmones, šiuo metu dirbančius Lietuvoje. Žmonės, įgiję patirties Vakaruose, padeda Lietuvos verslui“, – sakė Vladas Lašas, „Global Lithuanian Leaders“ valdybos pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis forumas prasidėjo spontaniškai ir kilo po nepriklausomybės atgavimo atsiradus entuziazmui. Pirmą kartą forumas buvo surengtas 1992 metais, vėliau su pertraukomis vyko tai Lietuvoje, tai Amerikoje. Šiemet renginys vėl grįžta į Lietuvą. Bus daug kalbama apie pokrizinę situaciją ir ar tai tikrai pokrizinė situacija. Taip pat apie verslumo augimą ir skatinimą, – sakė Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas. – Versle labai svarbus tikėjimas ir pasitikėjimas, dėl ko šis forumas ir yra organizuojamas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jaučiuosi esąs pasaulio lietuvis. Man įdomu, kokie mūsų tikslai, kaip galėtume prisitraukti daugiau verslo ir verslininkų į Lietuvą. Lietuvoje tikrai įmanoma vystyti verslą, ypač su naujosiomis technologijomis, IT – čia daug protingų žmonių, darbo jėga stipresnė nei užsienyje ir potencialas yra didžiulis. Mums reikia pritraukti daugiau įmonių iš Amerikos, Izraelio. Tik reikia leisti jiems žinoti, kad mes jų laukiame“, – sakė verslininkas ir filantropas Antanas Guoga, gyvenantis tarp Lietuvos, Australijos ir Didžiosios Britanijos. Jis pabrėžė, kad, žiūrint pasauliniu mastu, tam gana palanki ir mokesčių sistema.

REKLAMA

Lietuva – migruojančių talentų valstybė

VŠĮ „Global Lithuanian Leaders“ ir Lietuvos verslo konfederacija surinkti viso pasaulio lietuvius, kad būtų rasti globalių ekonomikos iššūkių sprendimai ir dalijamasi patirtimi, kviečia jau penktą kartą.

„Global Lithuanian Leaders“ įsikūrė paskatinta Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo ir šiuo metu plėtoja po pasaulį išsibarsčiusių talentų iš Lietuvos tinklą bei taip skatina šalies ekonomikos tarptautinį konkurencingumą. Pasak organizacijos direktorės ir Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo sumanytojos Dalios Petkevičienės, per metus į mentorystės, verslo patarėjų programas ir dalijimosi patirtimi renginius įtraukiama per 200 užsienyje gyvenančių savo srities profesionalų. Ji pastebi, kad Lietuva – migruojančių talentų valstybė, kaip Airija, Škotija ar Naujoji Zelandija.

REKLAMA

„Jei yra pasaulio sporto žaidynės, kodėl negali būti renginio, kuriame būtų dalijamasi savo ekonomikos, verslo žiniomis? Taip ir gimė Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo idėja. Tai padeda ne tik skatinti verslumą, bet ir spręsti problemas, su kuriomis susiduriama daugumoje šalių“, – sakė D. Petkevičienė.

Forume dalyvaus tokie pranešėjai kaip Francisco Ricardo Blagevitch, Jurga Žilinskienė, John Mack, Rūta J. Laukien, James Oates, Darius Daubaras, Massimiliano Fuksas, Angela Sinickas ir daugelis kitų.

Visą forumo programą ir pranešėjų sąrašą galite rasti čia

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų