„Mercedes“ ženkliukai (nuotr. SCANPIX)

 

Vokietijos prabangių automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ pirmadienį pranešė norinti nutraukti tradicinių degimo variklių pardavimus iki 2039 metų.

 

„Sieksime per 20 metų sukurti anglies pėdsako nepaliekantį naują lengvųjų automobilių parką“, – pareiškė dabartinis „Mercedes“ mokslinių tyrimų vadovas Ola Kalleniusas (Ola Kaleniusas), kuris kitą savaitę pradės eiti „Daimler“ grupės valdybos pirmininko pareigas ir šiame poste pakeis Dieterį Zetsche (Dyterį Cečę).

„Mercedes“ pakeis visus modelius į elektrinius arba hibridinius per du dešimtmečius, pažymėjo bendrovės atstovas spaudai ir pridūrė, kad galimi įvairūs būdai tai pasiekti.

„Šiuo metu mūsų dėmesys sutelktas į elektros akumuliatoriais užtikrinamą judumą. Visgi yra galimybių ir reikia toliau vystyti kitus sprendimus, pavyzdžiui, susijusius su kuro elementais arba degalais, pagamintais iš atsinaujinančių neiškastinių išteklių“, – kalbėjo O. Kalleniusas.

„Šiandien niekas nežino, kokios transmisijos geriausiai tenkins mūsų klientų poreikius po 20 metų.“

„Štai kodėl mes skatiname politikos formuotojus atverti kelią technologijų neutralumui – nustatykime tikslą, bet ne tai, kaip jį pasiekti“.

REKLAMA

Pasak „Daimler“, dėl iš atsinaujinančios energijos pagamintų sintetinių degalų hindridiniai automobiliai turėtų važiuoti neišmesdami angies dvideginio, tačiau tokių degalų dar nėra rinkoje.

„Daimler“ ketina iki 2030 metų pasiekti, kad 50 proc. jos pardavimų sudarytų elektrinės transporto priemonės ir pažadėjo iki 2022-ųjų pasirūpinti, kad jos gamyklos nepaliktų anglies pėdsako, pridūrė O. Kaelleniusas.

Europoje nuo 2020 metų įsigalios griežtesni emisijų reglamentai, už kurių pažeidimus grės didžiulės baudos, todėl Vokietijos automobilių gamintojai ryžtingai siekia pereiti prie elektros energijos naudojimo.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų