Seimo taikinyje – finansų startuolis „Revolut“

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, atliekantis 2009–2010 metų krizę Lietuvoje lėmusių aplinkybių tyrimą, spręs, ar prašyti Seimo jį kiek pratęsti.

Revolut (nuotr. bendrovės)

Seimas 2018 metų pavasarį įpareigojo komitetą iki šių metų balandžio 15 dienos ištirti, kaip ankstesnės vyriausybės tvarkė šalies finansus nuo 2005 metų. Komitetas analizavo dešiniųjų ir kairiųjų politinių jėgų veiklą šioje srityje.

„Valstiečio“ Stasio Jakeliūno vadovaujamas komitetas taip pat žada apsispręsti, ar prašyti Seimo įpareigoti strateginių įmonių sandorius tikrinančią komisiją trečią kartą patikrinti britų finansų startuolį „Revolut“ nacionalinio saugumo požiūriu.

Pasak jo, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba vertina „Revolut“ veiklą kaip rizikingą, tačiau tarnybos nuomonė komisijoje nebuvo tinkamai pristatyta ir aptarta.

S. Jakeliūno įsitikinimu, „Revolut“ rizikos valdymas jau šiuo metu reikalauja ir ateityje reikalaus neproporcingų Lietuvos institucijų išteklių, lyginant su galimu rizikos ir naudos balansu.

Revolut Bank“ specializuoto banko veiklą ketina pradėti pirmoje šių metų pusėje. Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas yra ne kartą sakęs, kad kad licencija „Revolut“ buvo išduota įvertinus ne tik finansines rizikas, bet ir iššūkius nacionaliniam saugumui, politines ir geopolitines rizikas.

Vėliau su Lietuvos banko ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atstovais komiteto nariai aptars pinigų plovimo atvejus komerciniuose bankuose ir prevencijos priemonių stiprinimą.

Visi svarstymai bus ne vieši.


Rašyti komentarą...
k
klausimas
2019-04-03 08:32:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek jakeliunui moka swed-ai ir seb-ai??
Atsakyti
0

K
Kodėl
2019-04-03 08:36:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
mano, mano vaikų ir anūkų ateitis ir likimas turi priklausyti nuo to, pasiseks ar nepasiseks Revoliut? Jei nepasiseks- Lietuvai bankrotas. Nes tokio kiekio indėlių draudimu garantuoti Lietuva negali- neadekvati rizika. Beje, o kokia nauda? Kiek kasmet Revoliut naudos duos?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų