Žmonių vos nepasiekė 1 tūkst. tonų nesaugių maisto produktų

Pernai rinkai uždrausta tiekti 957 tonas nesaugių ar nekokybiškų maisto produktų ir 6,87 tūkst. litrų nealkoholinių gėrimų.

parduotuvė  (nuotr. bendrovės)

Gamybos įmonėse dėl nustatytų maisto saugos pažeidimų neleista tiekti rinkai daugiau kaip 10 tonų daržovių, 7 tonų maltų produktų, 3 tonų vaisių, riešutų ir kitų produktų, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba.

Rinkoje uždrausta realizuoti 230 tonų mėsos ir jos gaminių, 57 tonas paukštienos, 105 tonos daržovių ir vaisių, 100 tonų žuvų, vėžiagyvių, moliuskų ir kitų vandens gyvūnų, 23 tonos aliejinių kultūrų sėklų ir vaisių.

Tikrinant iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungą ir Lietuvą importuojamų maisto produktų ir pašarų siuntas, pasienio kontrolės metu sulaikyta riešutų ir džiovintų vaisių, ekologiškų moliūgų sėklų, šviežių voveraičių.

Patikrinus su maistu besiliečiančius gaminius ir medžiagas, pernai iš rinkos buvo pašalinta daugiau kaip 3,6 tūkst. plastikinių daugkartinių gertuvių ir buteliukų.

Nesaugiais vartoti maisto produktais laikomi tokie, kuriuose tyrimų metu nustatoma bakterijų, virusų, pelėsių, viršijančių leistinas normas pesticidų likučių, svetimkūnių – plastiko, stiklo dalelių ir kitų darinių, galinčių pakenkti žmonių sveikatai.


Rašyti komentarą...
b
2019-02-28 19:41:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai viska reikia tikrinti,ir tikrinti atidziai,kai puse parduoda tada apziuri ,atranka kazka negero,tokia tvarka Lietuvoj,aptikus isvis is tos salies ar ivezancius daugiau neileisti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų