Išaiškino, kaip prekybininkai kuria nuolaidas – retas tai žino

Lietuvos pirkėjai taip priprato parduotuvių lentynose ir internetinėje prekyboje matyti visur ryškiai rodomas dideles nuolaidas, kad be jų apsipirkimo, panašu, jau neįsivaizduoja. Psichologai ir kainas stebintys ekspertai sako, kad lietuvaičiai taip įsitraukė į nuolaidų vaikymosi žaidimą, kad mieliau renkasi akių dūmimą ir netikras nuolaidas, nei tikrą prekę už tikrą kainą.

Vilniaus Akropolio prekybos centre vyksta “Jamam“ išpardavimo akcija (nuotr. Fotodiena.lt)
26

Nuolaidos, nuolaidos … 30 proc., 50 proc. nuolaida. Atrodo, kad atėję išleisti pinigų jūs net išlošite, nusipirksite pigiau. Bet ar dažnai susimąstote – pigiau už ką?

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasižvalgykite: remontui uždaroma „Akropolio“ „Maxima“ išsiparduoda

Štai vyras parduotuvėje renkasi telefoną. Sako, visada žiūri, kur kokia akcija.

Nuolaida skelbia, kad prekė buvo nukainota nuo 70 iki 49 eurų. Tačiau keli paspaudimai internete ir tą pačią prekę kitur randame keliais eurais pigiau.

„Manau, kad yra žaidimas. Kad privilioti klientus, kurie nesidomi rinkos kainomis. Tada pagauna tuos žmones“, – mano vienoje iš parduotuvių sutiktas vyriškis.

O akcijos žmones tikrai patraukia. Juk ne veltui, anot psichologų, jų profesijos žmonės taip pat dirba prekybos srityje.

„Išpardavimai daro įtaką todėl, kad pirmiausia sukuria pasitikėjimą – jeigu matome, kad prekė atpigo 20 proc., atrodo, kad ji patrauklesnė. Kad ji prieš tai pabrango 20 proc. – dažnai nepastebime. Be to, visi išpardavimai susiję su skubumu: pirkite greitai, greitai išpardavimas pasibaigs. Taip, tiesą sakant, elgiasi ir visi sukčiai, telefoniniai sukčiai, kurie sako greitai, greitai, nes po to bus blogai“, – psichologas Gediminas Navaitis.

REKLAMA

Pernai atlikti tarptautiniai tyrimai atskleidė, kad akcijos, procentai ir skaičiukai lietuviams išties svarbūs, net 31 proc. lietuvių apsipirkdami ieško tik akcijų.

Patikrinkime ir mes porą prekių internetinėje parduotuvėje. Štai populiarios markės televizorius, parduodamas su 43 proc. nuolaida. Kainuoja 395 eurus. Tuomet rašoma, kad nuolaida skaičiuojama nuo 699 eurų kainos, kurią parduotuvė taikė pernai tik keturias dienas. Nuo liepos 12 iki 16 dienos. Štai jums ir nuolaida.

Pasižvalgius po kainas kitur aiškėja, kad ir kitos parduotuvės šią prekę siūlo už beveik identišką kainą. Bet štai šioje parduotuvėje ta pati kaina pasiekta padarius mažesnę nuolaidą, nes mažinta ne nuo kone 700 eurų, o 629 eurų, kurie buvo taikomi bent 7 dienas per paskutinius 6 mėnesius.

Prekybininkai sako, kad visos tokios nuolaidos yra tikros. Nes prekė tiek kainavo kažkiek bent keletą dienų. O parodyti žmonėms skirtumą – būtina.

„Nes daliai vartotojų svarbu suprasti, kiek jie sutaupo, tai toks pasitenkinimo momentas, kad aš nusipirkau man priimtina kaina, ta kaina, kuri yra gera“, – sako pigu.lt rinkodaros vadovė Giedrė Vilkė.

Prekybininkų viliones tikrinanti ir pirkėjų skundus nagrinėjanti Konkurencijos taryba sako dažnu atveju čia nieko prikišti negalinti.


Rašyti komentarą...
I
Ir
2019-01-13 13:34:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konkurenciju tarnyba nedirba realiai, ir kitos tarnybos nedirba. - kos uzverstos pinigais ....- kad nieko nematytu ,nieko negirdetu, nieko ne
sakytu.
Atsakyti
-1

A
Audronė
2019-01-13 13:33:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai aiški tiesa,tik apgaudinėja legaliai ir moka mokesčius o sukčiai tai daro nelegaliai.
Atsakyti
0

F
Fantomasas
2019-01-13 13:34:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai yra durnių laivas,kaip liaudės išminčiai sakė ir dabar sako ką! Kad žuvis genda nuo gslvos!!!!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų